Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od cenda »

Tak se chci "pochlubit" s dalším modelem. Začal jsem se stavbou asi hodně dávno a rozhodl jsem se ho vytáhnout ze šuplíku a dokončit. Jenže budu muset některé své tehdejší chyby opravit, dokončit retuš modelu a bude pokus o dezén pneumatik ;) A celkem by mě zajímalo, čím jsem tehdy rýhoval hrany, že jsou jakoby nařezané a poškubané :D
Náhled na obálku jako důkaz, že se jedná o originál:
Obrázek

A zde již slepené celky:
Rám s pohonem bubnu:
Obrázek Obrázek
pohon ještě čeká retuš a musím opravit horní část krytu motoru

rám s nápravami:
Obrázek
taky ještě bude dokončena retuš i když si říkám, že stejně většina nebude vidět :D

buben taktéž čekající na retuš:
Obrázek Obrázek
nádrž u bubnu musím taky ještě opravit

V pořadí jsou nyní kola a jak jsem zmínil výše, pokusím se o dezén a použiju k tomu plochý dezén z originálu :)

Snad jsou fotky a pozadí o něco málo lepší než u fabie :D
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od cenda »

Tak kolo rezervy je už skoro hotové a dezén vypadá takto. Další postup přidám až toho bude víc :)
Obrázek
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od cenda »

Všechna kola již hotová a osazená na nápravy
Obrázek Obrázek

To ruční vyřezávání bylo o nervy :D jsem z toho chytal i křeče do prstů :D Pro příště budu hodně přemýšlet jestli dezén si vyřezat ručně :)

Obrázek

Na předchozí fotce je komín pohonu bubnu ještě křivý. Něco jsem s ním musel udělat a tady je výsledek
Obrázek

Není to sice nic moc, ale aspoň to tolik nebije do očí :D
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

ahoj kola jsou pěkný, jen ten ,,komínek,, na té poslední fotce (nevím jestly se to zdá) skříplí štípačkama. jinak budu sledovat tvůj postup. Jenda
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od cenda »

Tak po dlouhé době opět nějaký postup... Podařilo se mi najít práci, takže vždy po návratu domů už nějak nebyla pořádně chuť lepit...

takže zde je pokračování
dokončen zadní nárazník a buben přilepen k rámu
Obrázek Obrázek Obrázek

pokračuje se na kabině
Obrázek

Jinak mi celá část bubnu s násypkou nějak pořádně nesedla na rám. Vidím to spíš na mou chybu než na chybu přímo na modelu

stocholmik: jj komínek je cvaklý štípačkama, ale jde to vidět až při podrobném zkoumání :D a když už to mám přilepený tak se mi nechce to preparovat ven a zbrousit... na dalším modelu si na takové konce drátů budu dávat už pozor ;)
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Čendo, nechceš předělat ten žebřík? Z drátku by vypadal o hodně lépe. Zkus ho udělat nanečisto a porovnat s tímto papírovým. Jinak celkem pěkně slepené. Jo a ten uštípnutý komínek, co udělat trubičku a navléci na drátek. Tím se schová nehezké zarovnání a také se to víc přiblíží trubce.
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od cenda »

S tou trubičkou na komínek to zkusím, ale s drátky si ještě tak dobře nerozumím, takže to se ještě uvidí... Třeba u dalšího modelu si s těmito věcmi vyhraju víc
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Tak si vyhraj už u tohoto, proč se o to alespoň nepokusit. S drátky si tady rozumí jen málo jedinců. Mě se například osvědčilo na slabý drátek natavit smršťovací bužírku. Dobře se tvaruje, lepí se výborně a jde přetřít i temperkama. Smršťovačka se dá koupit i v "když nevíte coby ....".
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 autodomíchávač / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od Madman »

S drátky je to boj, já kromě smršťovací bužírky rád používám cigaretové papírky (obyčejné Vážky) - příjemně se to dá smotat na malé průměry, případně se tím dá cokoliv omotat. Díky tomu, jak je to tenký papír, tak přechod papíru "na konci motání" je neznatelný. A barvit se to dá v pohodě vodovkami.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“