Vodovkový fix Artist Brush

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
danp
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23.3.2014 10:55
Bydliště: Zaječov

Vodovkový fix Artist Brush

Příspěvek od danp »

Ahoj,
máte někdo zkušenost s vodovkovkovimi fixy Artist Brush? Mají je na Betexe.
Dan
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Vodovkový fix Artist Brush

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

spousta lidí je používá a žádné negativní reakce jsem nezaznamenal, takže asi ok. Zkus napsat ještě do Betaxy na recenze ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Vodovkový fix Artist Brush

Příspěvek od vojta78 »

Používám je již nějakou dobu, zjistil jsem celkem závažný problém. Při barvení rubové strany dílu fix prosakuje. Taky dobrý zkušenost, jsou cenové přijatelné, taky slušný výběr barev, odstínů.
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Vodovkový fix Artist Brush

Příspěvek od Saskardin »

vojta78 píše:Používám je již nějakou dobu, zjistil jsem celkem závažný problém. Při barvení rubové strany dílu fix prosakuje. Taky dobrý zkušenost, jsou cenové přijatelné, taky slušný výběr barev, odstínů.
Takže iba na retuš hrán?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Vodovkový fix Artist Brush

Příspěvek od haageeman »

Strašně nerad míchám na retuš šedou, tak jsem nedávno zakoupil všech pět odstínů, které jsou v nabídce. Při zkoušení jsem zjistil, že vícenásobným vrstvením jednou fixou jsem dosáhl třech odstínů, tzn. pět fixek - patnáct odstínů šedé. A to jsem zatím nezkoušel kombinaci dvou fixek na sebe. Zkoušel jsem na modelu, na retuš hran paráda, plochu jsem nezkoušel. Mám je tři týdny, tak nemůžu sloužit výdrží, ale dělá se s tím dobře, zatím spokojen.
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Vodovkový fix Artist Brush

Příspěvek od Umberto »

Ja je používal teď na stavbě Tatřice a absolutní spokojenost. Pokud chce člověk více vrstev a dosáhnout tmavšího odstínu tak musí mezi jednotlivými vrstvami nechat trochu proschnout a potom k prosaknutí nedojde.

Pokud někdo chce barvit dráty a nechce dlouho čekat až to zaschne, tak doporučuji akrylátové fixy POSCA. Perfektně kryjí , povrch je jednolitý a za par minut je barva vyschlá a muže se dál pracovat.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“