RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Jo ty příčky v okách to je ořech, zkoušel jsem to jednou, s totálně tristním výsledkem. Bakulda to ale dokázal...tak nevím.
Martin.M.
Příspěvky: 11
Registrován: sob 18.4.2020 10:43

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od Martin.M. »

Začalo léto, dovolený a nezbývá moc času na lepení, ale konečně jsem dořešil zábradlí. Nejdříve jsem zkusil v CADu nakreslit si svoje, vypadalo dobře, a idea byla výtisk na 3D tiskárně. Poptal jsem pár výroben a většina se neozvala. Zkusil jsem tedy řez laserem. Zde to bylo lepší, ale výsledek i po několikátém předělání nebyl dle mých představ. :?
Obrázek
Nakonec jsem dle odkazů zde od vás, vybral zábradlí od Poláků, kde jsem zároveň objednal ještě řetěz ( už taky snad ta správná velikost) a ještě nějaký drobnosti.
Obrázek
A ještě přemýšlím čím to natřít, aby bylo zábradlí bílé. Nechci ho nechávat šedé. Napadlo mě temperou nebo nějaký akryl. Případné rady velmi rád ocením. ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Nejdříve to stříkni třeba řídkým nitrolakem, aby se to zpevnilo a tolik nepilo. Určitě natírej před tím, než nalepíš na model, na model dávej už bílé.

Držíme palce!
Martin.M.
Příspěvky: 11
Registrován: sob 18.4.2020 10:43

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od Martin.M. »

Zábradlí jsem nakonec natřel bílou nitrobarvou a vypadá to snad dobře. Je to pevný tak akoráde. Odhodlal jsem se k proříznutí otvoru pro kotvu (bál jsem se do toho říznout, abych to nezprasil, ale nakonec to vyšlo 8-) ) a navázání ji na řetěz, který je nahoře na přídi tak, aby to vše bylo propojené, takže lze kotvu libovolně stahovat dolů a nahoru. Řetěz jsem objednal z PL a padne tam dobře. Ještě jsem ořezal papírové zábradlí ze schůdků a doplnil jej pěkným, novým. Dál doplním přední a zadní palubu o zbývající drobotinu a osadím zábradlím.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Kotvu zatáhni do otvoru, takhle se viset nenechávala a to zabradlí, paráda, ne?
Nevím zda to za to stojí, ale snaž se okýnka vyříznout a zalít lepidlem, (udělá to čočku jako sklo, nebo používám Lak fix od agamy)

modelu to dá jiný rozměr, jinak paráda, držím palce!
Martin.M.
Příspěvky: 11
Registrován: sob 18.4.2020 10:43

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od Martin.M. »

Zábradlí je super. Kotvu zatáhnu, vím, že takhle nebyla, to je jen pro ukázku. ;) Co se týče toho proříznutí okének, tak bych tam spíše dal tenké plexi sklo. Budu dávat boky horní paluby (díly 177,a,b; 178,a,b) a je tam několik okének a chtěl bych udělat to, že mezi dvě části vlepím plexi. Bylo by to jen na této palubě, u zbylých jsem to neudělal a řezat už se mi do toho nechce, abych to nezničil. Model by pak mohl vypadat lépe. :?:

Obrázek Obrázek
Martin.M.
Příspěvky: 11
Registrován: sob 18.4.2020 10:43

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od Martin.M. »

Vracím se s pokračováním lepení Titanicu. Snad ho stihnu dokončit do doby, než vypluje Titanic 2. :D Teď je to rok, co jsem začal. Během toho, co jsem sem nepsal, jsem doplnil nějaký drobnosti na palubách.

Obrázek

Model si trochu upravuju, aby vypadal trochu lépe, např. kotevní očka pro lana, výdechy atd.. Momentálně pracuju na komínech, kde jsem taktéž udělal oka pro lana, a přidal z drátku trubky, píšťalu, žebříky, aby to vypadalo, jako u originálu.

Obrázek Obrázek

Stavbu komínů doplňuju lepením člunků.

Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: RMS Titanic / Schreiber-Bogen / 1:200

Příspěvek od IceZero »

moc pěkný... já si vždycky říkal, že lodičkáři sou blááázni :D
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“