přístav v Hamburku / HMV / 1:250 / HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Aki »

vypadá to hodně dobře :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JoskaM »

Zbyňku vlastně figurky jsou, když řekneš Teovi, třeba o chlup změnčí ty moje z Richeleu...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

JoskaM píše:Zbyňku vlastně figurky jsou, když řekneš Teovi, třeba o chlup změnčí ty moje z Richeleu...
Nezmenším. Technický problém mi to nedovolí.....
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Díky za kladné ohlasy , vážím si toho . Figurky asi určitě už řešit nebudu . Použiji jen ty co jsou ve vystřihovánce . To dio není dokonalé , abych ho šperkoval . Je tam spousta chyb a figurky to nezamaskují . Ale je pravda že by autorovy vystřihovánky asi nedalo moc práce aby tam těch figurek dal víc . Místa by tam pro ně bylo . To beru trochu jako chybu vystřihovánky . Ted začne kompletace diorámka . Musím ještě vytvořit nějaký náklad na nákladní lodě . Pravděpodobně to budou kmeny a nebo nějaké potrubí .

Tady je fotka postaviček na diorámko . Krom těchto přibudou ještě dvě , ale i tak je to žalostně málo na poměrně živí přistav z roku 1930.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Lukáš »

kaktusak píše:No Josko lana jsem už napínat zkoušel , ale zatím bez úspěchu . Uvidím co s tím ještě provedu . [...]
Pokud to není z té gumové nitě, zkus to mezi prsty potřít v naředěném herkulu a nechej zaschnout v požadované poloze.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od haageeman »

Když koukám na velikost těch postaviček, já osobně bych byl rád, že jich není víc ;) . Jinak Zbyňku moc pěkný, bude to povedený diorámko.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Ano Lukáší máš pravdu . A u těch prvních jeřábů v přístavu jsem to udělal a vcelku to vyšlo . No a u těch na lodi jsem na to zapomněl . Dodatečně jsem to nějak zpravoval , ale je takový jak by řekl (nick "Bedatruhlář") na mladšího žáka .
Těch postaviček je opravdu zoufale málo . Bude to mít opravdu ten umělecký název "přístav v polední pauze ". Další už přidělávat nebudu , zas tak to dio povedené není , abych to šperkoval . Snad to bude trochu koukatelné .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Tady je fotka postaviček na diorámko . Krom těchto přibudou ještě dvě , ale i tak je to žalostně málo na poměrně živí přistav z roku 1930.
O jednom řešení bych věděl Zbyňku....... Udělej nad to jednu B-17 a budeš mít mrtvý přístav z roku 1943 :lol:

No ale jo člověče. Vypadá to perfektně a jaksi se nemůžu zbavit dojmu že čím víc čísel v měřítku, tím líp pro tebe ;)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Nafe_CZ »

Můžu zkusit poprosit dceru jestli by Ti pár postaviček nenakreslila tak jako dělala pro mě do Karlštejna.
Pak si je jen vytiskneš ...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Štefane díky za ochotu , ale další postavičky nebudou . Aby to bylo reálné tak by jich muselo být alespoň 40 -50 a to jsem asi ještě hodně při zdi . Někoho na lodi , někoho do skladu ...... . Nechce se mi hledat a dohledávat kolik a kde jich má být , aby to nebylo úplně mimo mísu .

Stavba samotného dia mě hodně bavila a to je to hlavní . V podstatě jsem stavěl několik samostatných modelů , které jsou položené na jedné A čtverce . Takže tomu vdechnu život jen tak na okraj a posunem se do sekce dakar .
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od bedatruhlar »

kaktusak píše: a posunem se do sekce dakar .
Jé bude se topit ,kotel připraven? :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

bedatruhlar píše:
Jé bude se topit ,kotel připraven? :D
Koukám že tajemník mluvil ..........
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Začala kompletace . Přidáno něco málo nákladu a taky jsem už přilepil díl P 14.

Obrázek Obrázek
Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JanO »

Máš vagóny podložené zarážkami ;) ? I s minimem figurek to bude pěkné diorámko 8-) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Ne zarážky jsem neřešil . Ted je tam už nedostanu . Ale na druhou stranu by ani nešli moc vidět .
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“