DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím, tak po dlouhé době jsem zase s něčím zpět.
Jedná se o model Konigsberg od Modeliku, co si budeme povídat, Modelik se nevyznačuje příliš velkou přesností, a tak je lepení spíše patlání, věčně něco nesedí, a člověk si to ani moc neužije :D
Model jsem začal lepit už před rokem jen z recese, že si na víkend slepím třeba jen dělovou věž, protože po narození synka moc toho času není, ale nakonec to dopadlo tak, že zatím pokračuji pomalu dále. Model musím hodně upravovat a často dost improvizovat. Například se tu vůbec nepočítá s tím, že některé díly jsou viditelné z obou stran, takže druhou stranu už si musíte dořešit sami,některé díly ani nedávají smysl a nepočítá se skoro vůbec s tloušťkou papíru. Musím tedy hodně tunit, tunit a tunit. :D

Jen dodám, že kdyby někoho navnadily mé fotky a chtěl by se třeba do této loďky pustit, tak počítejte s tím, že polovina věcí co jsou zde na fotkách ( detaily, čluny, části hlavní nástavby) ve slepovánce mít nebudete, protože sem si je takto dodělával sám. Škoda, že jsem nefotil součástky před rozřezáním a následně po slepení. Ale dost už kecání, zde jsou nějaké ty upatlané výtvory.

Dělové věže:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Komín č.1:

Obrázek Obrázek

Komín č.2:

Obrázek Obrázek
Obrázek

sourozenci :)

Obrázek Obrázek

Zadní nástavba:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Čluny:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Torpédomety:

Obrázek Obrázek
Obrázek

Jeřáby ( ještě nejsou kompletní ):

Obrázek Obrázek

Drobotina :

Obrázek Obrázek

Hlavní nástavba ( ještě nekompletní )

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Kdyby někoho dráždily některá nevypnutá lana, tak je to úmyslě volné, jestě přijde dodělat hlavní stěžeň, ke kterému povede zbytek lan změrem vzůru, takže se to pak vše zároveň vypne. Ve finálě tam těch lan bude ještě požehnaně :D

No a takto mi to teď doma zatím odpočívá než se udělá trup, na kterém už se pracuje.

Obrázek Obrázek

Tak zase někdy ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Shagrath »

Moc pěkná a čistá práce. Klobouk dolů, že se někdo pustí do tak chybovitého modelu. Mě by to asi za chvíli přestalo bavit. Těším se na pokračování.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Parádní přehlídka :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Třída K, jak slouho jsem kolem toho modelu chodil a přesně toto zklamaní umístilo model do propadliště dějin, ale je to škoda jsou to krásné křížní s asymetrickým umístěním věží.
O jednoduchosti modelu ani nemluvím.
Těším se na pokrok a držím palce!
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj Tome, krásně se na to kouká, hrozně bych chtěl něco zkritizovat, ale bohužel není co.:x Těším se na další postup.
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Bakendrid »

ty jo, paráda, jednou bych chtěl lodičky taky dělat a lidi jako ty jsou pro mě inspirací :)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím, tak nějako sem polepil dohromady trup. Kostru jsem nijak nevyplňoval, pouze jsem zabrousil žebra do potřebných úhlů jako vždy, aby přechody plátů byly co nejjemnější. Nicméně rozhodl jsem se tentokrát lepit pláty čistě vteřiňákem, protože bez výplně si člověk s mokrým herkulesem prostě koleduje o prolisování žeber do plátu a to nikdo nechce. Prolisování jsem se sice vyhnul, ale stejně některé přechody nejsou úplně košér. Trupy mi prostě vždy dělali problém a přiznám se, že je fakt neumím a když se to povede, tak je to prostě náhoda :) Snažil sem se ho alespoň trochu vyšperkovat přidanými pláty, a pár detaily. Každopádně ještě je na něm dost práce, zbývají okapničky na druhé straně, dodělat kapsy na kotvy a doretušovat příď. Vše co je na trupu je už přilepeno.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj Tome, úplný balzám na modelářskou duši. Z Tebe nakonec opravdu něco bude :D
LaBa
Příspěvky: 15
Registrován: pon 14.8.2017 11:36

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od LaBa »

MASAKER... Nádherná a čistá práca
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Nádhera. :shock:
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Já už to prohlížím 3 den za sebou ... nádhera.
Nevím proč, ale z těhle fotek spustit oči .. tady je všechno dokonalé !

Fakt pecka!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Markulin »

Super!!!
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: DKM Konigbserg / Modelik / 1:200

Příspěvek od Danda87 »

Moc pěkný, kdyby to tak šlo odkoukat :) . Lidi jak řešíte retuš u těch malých kousíčků, ohybů a skladů, aniž by to bylo vidět? Jenom v opatrnosti to není. To už bych byl mistr :roll: .
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“