Dva rodinné domky / ABC / 1:150

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dva rodinné domky / ABC / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Pane architekte,
děkuji Vám za všechnu radost, kterou jste mně i všem modelářům tak dlouho dělal, děláte a jistě ještě velmi dlouho dělat budete. I když už jste náš pozemský svět před krátkou dobou opustil. Tak si ale z dálky říkám, že za Vámi zůstalo dílo obrovské, nádherné, a současně snad i docela dokončené, které jste až symbolicky ukončil figurkami modeláře a Vašeho autoportrétu. I tu krásnou knížku k Vašim posledním kulatým narozeninám jste snad, věřím, stihl. Děkuji Vám.

A protože Lukáš ve vedlejším vlákně slepil nevídanou obludu SSM s motivací "když Vyškovský, tak domeček, a když stavbu, tak takovou, co asi nikdo nikdy nelepil a lepit nebude", okamžitým nápadem mě tato věta nakopla (díky Lukáši) k něčemu aspoň drobnému, po čem bych sám za jiných okolností asi také nešáhl. A asi to moc modelářů dnes také neslepí, byť s domem SSM to rovnat nelze :-)

Dva rodinné domky:
jednu á-čtyřku jsem vytáhl ze svého archívu, návod jsem nenašel, ale nebyl třeba. Domky pro kolejiště vyšly v roce 1985 a i přes jednoduchost a malý rozsah mi radost z práce a potýkání se se starým papírem trvalo téměř čtyři večery.
Oba domky jsou stejné, liší se jen barevným provedením a střechou. Po slepení jsou opravdu malé (základna 7x7 cm, domek 6x6 cm), a i když nejde o skanzen, tak i milé.

Večer první:
Obrázek Obrázek

Večer druhý, slepené a skicákem podlepené stěny:
Obrázek

Večer třetí, slepené a podlepené střechy a zbylá drobotina:
Obrázek

Poslední večer kompletace, řezání vzduchu v zábradlí a osazení posledních dílků:
na fotkách bije do očí trochu mé humpolácké slepení, ale pravdou je, že v reálu jsou domky opravdu malé a vypadají taky celkem dobře.
Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Dva rodinné domky / ABC / 1:150

Příspěvek od rybak »

Jo, tak tohle se fakt často taky nevidí.
Pěkné modýlky.
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“