Lodní mlýn / ABC / 1:?

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
myslivecJJ
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23.12.2013 18:55

Lodní mlýn / ABC / 1:?

Příspěvek od myslivecJJ »

Dobrý den, v rámci akce RV90 jsem se pustil do svého prvního modelu od tohoto autora. Tento model jsem si pořídil po návštěvě výstavy v Přešticích, kde jsem zjistil, že mám modelů od pana architekta Vyškovského málo a měl bych si doplnit archiv. Zde je foto originálu:
Obrázek
Model se lepí velice dobře, jen kvalita papíru by mohla být lepší.
Obrázek Obrázek
myslivecJJ
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23.12.2013 18:55

Re: Lodní mlýn / ABC / 1:?

Příspěvek od myslivecJJ »

Postup na modelu přichází poměrně brzy. Nejsem tak rychlý modelář, jak se na první pohled může zdát. Jen mi u prvního příspěvku dlouho trvalo, než jsem se přiměl k jeho napsání… Zatím jsem nalepil budovu do lodi, přilepil podpěrné trámky a schodiště. Model se lepí velice dobře, jen já občas dělám chyby. Zalepování paluby s budovou do vnější části lodi bylo poměrně složité a trochu mi na první pokus nevyšla příď. Musel jsem tedy řezat a opravovat.
Obrázek Obrázek
U schodiště mi nevyšly mezery mezi schody, protože spodní schod jsem trochu posunul a u horního je to znát.
Obrázek
myslivecJJ
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23.12.2013 18:55

Re: Lodní mlýn / ABC / 1:?

Příspěvek od myslivecJJ »

Model je již několik dní hotov, ale k přidání postupu jsem se dostal až teď. Slepil jsem menší loď s konstrukcí pro upevnění osy mlýnského kola. Vše bez problémů sedělo.
Obrázek Obrázek
Následovala nejtěžší část modelu: mlýnské kolo. Už vyřezání nosných částí kola nebylo jednoduché. Při přilepování rubových stran neseděly na 100% všechny držáky lopatek. To se podepsalo na jejich nalepování a některé lopatky se lehce zkroutily. Během lepení mlýnského kola jsem zalepil jeho hřídel do budovy mlýna.
Obrázek Obrázek Obrázek
Poté následovalo zkompletování. Mlýnské kolo jsem kvůli zkroucení přilepil napevno a pokusil jsem se tím zkroucení zmírnit. Pak jsem mezi obě lodě přilepil lávku a samotný lodní mlýn byl hotov.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na závěr jsem slepil pramici, kterou jsem umístil na palubu větší lodi. Zde nebyl žádný problém.
Obrázek Obrázek
Model se lepil velmi dobře, na horší kvalitu papíru jsem si časem zvykl. Mlýnské kolo bylo náročnější a příště bych asi podlepil dno větší lodi. Bohužel jsem se na tomto modelu nevyvaroval chyb, bez kterých by vypadal lépe, ale i tak jsem s výsledkem docela spokojen. Teď jen přemýšlím, do jaké kategorie by se asi řadil na soutěži…
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“