Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Václav Paluzga
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.9.2012 9:18

Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Příspěvek od Václav Paluzga »

Postarší vystřihovánku lidové architektury z jižní Moravy jsem začal stavět jako náhradu místo roubených chalup z Volar, které bych nestihl dokončit v termínu.
K rozstříhání jsem vybral z archívu druhé vydání z ABC 18, ročník 39. Druhé vydání má pár tiskových vad (pruhování), ale lepší kvalitu papíru.
Mou úpravou jsou zasklená okna, model mám plánu dokončit prozatím pouze s původním terénem a bez podložky, abych si nezavřel cestu k případným pozdějším úpravám (např. doplnění detailů v interiéru).

Vystřihovánka má několik drobných vad, které popíšu dále u fotek, všechny jsou celkem dobře řešitelné.

Na první fotografii je viditelný pruh v terénu, vada tisku je největší na patrové lisovně (díl 11). Horní rohy na zadní stěně z pohledu fotky je dobré ustřihnout (prostřední část dílu 2), jinak brání správnému usazení střechy.
Rozpracované dveře a zkompletovaná střecha lisovny jsou na dalších fotkách. K retušování používám obyčejné vodovky a neobyčejné štětce Kolibri.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Příspěvek od Standa F. »

Václav Paluzga píše:... místo roubených chalup z Volar, které bych nestihl dokončit v termínu. ...
Možná drobné nedorozumění, Vašku – viz propozice paralelky RV90, tato akce běží až do konce tohoto roku (nikoli jen do narozenin RV v červenci), čili Volary v pohodě stihneš i po těchto vinných sklípcích 8-) .

Ať se daří!
Václav Paluzga
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.9.2012 9:18

Re: Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Příspěvek od Václav Paluzga »

No jo, do konce roku bych Volary zvládnout mohl.

Střecha vyztužená kartonem krásně drží tvar. Zkosené stěny lisovny a střecha zkušebně nasazená na dokončenou lisovnu, i před lepením přesně pasuje.

ObrázekObrázekObrázek
Václav Paluzga
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.9.2012 9:18

Re: Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Příspěvek od Václav Paluzga »

Lisovna spojená se sklepem. Vše perfekně pasuje, až na díl terénu 8, který má dvě drobné chyby. U zadní stěny je základní úroveň terénu 0,5 cm od rohu lisovny, ale tento ohyb není na dílu 8 naznačený (prostřední fotografie).
Trochu větší problém představuje horní vodorovná část terénu, která je o 1 mm kratší. Buď vám nebude sedět napojení střechy sklepa nebo návaznost na terén dílu 12. Pokusil jsem se tento milimetr rozdělit na obě strany, částečně i zakloněním střechy sklepa směrem k terénu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Václav Paluzga
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.9.2012 9:18

Re: Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Příspěvek od Václav Paluzga »

Teměř dokončená patrová lisovna s modrými pruhy v tisku, holt je to nerovná zaprášená omítka. Prořezeny k zalepení schodů jsem zaretušoval, prakticky by zbortily stěnu.
Připravená střecha, vyřezané kartony na podlepení a drobotina.
Následovat bude krátká přestávka vynucená dovolenou a čekáním na náhradní díl 12 - příliš důkladně jsem z něj odstraňoval kapku retuše, až se ukázalo, že šlo o tiskovou chybku.

Obrázek Obrázek Obrázek
Václav Paluzga
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.9.2012 9:18

Re: Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) / ABC / 1:150

Příspěvek od Václav Paluzga »

Model zdárně dokončen, žádné další neočekávané problémy už nebyly.
Výsledek je překvapivě pohledný i přes velmi různorodou barvu trávníku a na dnešní dobu zastaralou konstrukci modelu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“