Malované srubové chalupy z Čičman / ABC / 1:150

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Malované srubové chalupy z Čičman / ABC / 1:150

Příspěvek od VašekS »

Zdravím vespolek
Velice rád se svým dílem připojím ke gratulantům.
Papíráky z ábíčka, to byly mé modelářské začátky. Na můj úplně první model si už bohužel nevzpomínám. Jen vím, že ty první kousky byly samozřejmě bez retuše a lepený bílou lepicí pastou, takže jejich poločas rozpadu byl poměrně krátký.
Někdy kolem desátého roku věku mi začalo ábíčko chodit domů. Byl to, tuším, ročník 29.
Lepil jsem tehdy ostošest, sháněl „déčka“ ze starších ročníků od spolužáků – nelepičů. Ve většině to byly samozřejmě modely od pana Vyškovského.
Velkým tématem mého dorosteneckého tvoření byly domečky z řady Skanzen abc. Těch jsem měl opravdu asi nejvíc postavených.
Proto, když jsem přemýšlel, s jakým modelem se zúčastním pocty Mistrovi, zůstaly mi, při prohrabávání zásob, v ruce desky s nadpisem „Skanzeny“. V deskách jsem kromě vystřihovánek našel psaný pořadník, jak je postupně hodlám slepit. Tak jsem nakonec vybral dvě chaloupky, na které tehdy už nedošlo.
Jelikož mám tyhle kousky dvakrát, budu stavět z originálu. Zatím mám v plánu to nechat v původní podobě, jen to bude potřeba zpevnit. Ten papír je hodně měkký.

Obrázek

Budu stavět oba domy současně. Začal jsem podlepením hlavních stěn, dále sestavením střech a jejich zpevněním. Dále pokračuji zpracováním trámků. Na výplň jsem použil balzové hranolky.
Zatím žádný problém, jen ten papír. No, odvyknul jsem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Malované srubové chalupy z Čičman / ABC / 1:150

Příspěvek od VašekS »

Rychleji lepím než fotím.
Dvě fotky těsně před dokončením.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Malované srubové chalupy z Čičman / ABC / 1:150

Příspěvek od VašekS »

Tak hotovo.
Nejsou to domečky na tři večery, ale celkem pohodová stavba.
Fotky v galerii.
Vašek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Malované srubové chalupy z Čičman / ABC / 1:150

Příspěvek od Lukáš »

Máš to krásný.
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“