ABC Gama (Lamborghini Cheetah) / ABC / 1:100

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

ABC Gama (Lamborghini Cheetah) / ABC / 1:100

Příspěvek od B@F »

Paralelka? Výborně, to je skvělá příležitost. Na tohle autíčko mám zálusk už dlouho:
Obrázek
Jak dlouho? Někdy od základní školy, kdy jsem pařil Stunts. Nejpomalejší auťák v celé hře, skoky z mostu na most nezvládal a na většině tratí byla výzva s ním vůbec dokončit okruh :) .
Obrázek Obrázek

Stavbu si nechám na narozeninovou sobotu 13. 7. a doufám, že ji za ten den stihnu celou. Mám v plánu zmenšení na 1:100 a zasklení okýnek.
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC Gama (Lamborghini Cheetah) / ABC / 1:100

Příspěvek od B@F »

Jde se na věc:
Obrázek
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC Gama (Lamborghini Cheetah) / ABC / 1:100

Příspěvek od B@F »

Dopatláno jest. Včera při narozeninové paralelce se nestihlo všechno a stejně už bych se v noci nedostal k počítači, takže dokončeno dneska ráno:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Interiér je jenom vylepený černým papírem, o sedačky jsem se nesnažil. Fólie do bočních oken byly vlepené ještě v placatém stavu, do předního a zadního až po sestavení karosérie. Osvědčilo se dílům 2 a 3 (boky prolisu v přední kapotě) nevystřihovat spodní chlopně a prolis mezi nimi nechat jen tak natupo zasunutý, jenom se pak musí trochu upravit přední přepážka 7, aby se tam vešla:

Obrázek

Jak vidíte, udělal jsem dvě chyby, které nedoporučuji opakovat. První bylo podlepení zadní korby čtverečkem čtvrtky, kvůli kterému jsem pak musel upravovat zadní přepážku a podběhy, aby se do sníženého prostoru vešly. Druhá je díl 4 - to je ten obdélníček úplně vepředu, horní třetina tvoří masku chladiče, prostřední podlážku pod navijákem a spodní má jít šikmo dolů na chlopně na dílu 8. Nepochopil jsem návod a tu spodní třetinu jsem nalepil přímo na rub prostřední, takže jsem potom vzniklou díru musel zazáplatovat kouskem nažloutlého papíru z dopisní obálky:

Obrázek

Kola jsou lepená klasicky na smotaný proužek, na drátěné osičky chycená chemoprénem a samozřejmě plně otočná. Pro vymezení správné polohy bylo nutné vyrobit podložky. Na navijáku je namotaný vlas, nitě jsou pro tohle měřítko moc tlusté. Osičku jsem vynechal, je slepený napevno. Vynechal jsem i ruby předních blatníků (díly 9 a 10), spodek stejně není moc vidět. Retušováno černou fixou, k té ruční kresbě a zebří kamufláži se docela hodí. Vnitřní přepážky 7 a 11 jsou podlepené čtvrtkou, podlaha 14 částečně taky. Prosím o minutu ticha za všechny ty nevinné chlopně, které musely během stavby zemřít :-).

Všechno nejlepší, pane architekte!
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“