Hlásenická tvrz / ABC / 1:150

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Hlásenická tvrz / ABC / 1:150

Příspěvek od Kuba78 »

90 let meho oblibeneho hrdiny? (promin, Chucku Norrisi..)
90 modelu ku teto prilezitosti?
moznost probrat ze zimniho spanku i takoveho notorickeho nelepice jako jsem ja?
dostatecne dlouha doba na splneni ukolu, abych i ja, svoji rychlosti narkoleptickeho lenochoda s unavovym syndromem a zalibou v prokrastinaci mel sanci jej splnit?

Obrázek


Lepit budu neco, co je dostatecne jednoduche, neni tu jeste prezentovano a zaroven se na to chystam poslednich dvacet.. no dobre tricet let :-)
Vystrihovanka vysla v ABC č. 21 rocniku 25. Meritko nezjisteno, ve vystrihovance neni uvedeno, original se jaksi nedochoval a ani velky guru Standa ve sve encyklopedii papiroveho vsehomira meritko neuvadi. Hlubina vedeni sice na dotaz na meritko uvedla sve oblibene cislo "42" (pravda, na odpoved sem si musel trochu pockat), nicmene domnivam se ze na 1:42 je to moc male a 42:1 to asi nebude.. toz tato informace bude asi navzdy lidstvo trapit az do uplneho vyhynuti (doufejme ze jen papirovych modelaru).

Obrázek

Lepeno bude ze scanu. Jednak chci konecne vyzkouset svoji novou tiskarnu, jednak si nechci poskodit vzacny original.. zas tolik jich nemam :-)
Naposledy upravil(a) Kuba78 dne úte 24.12.2019 15:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Standa F. »

Bezva, je fajn, že nějaká galaktická událost přece jen dokáže odkopat a překulit se i takové ultra-rare-patlalers, jako tady Kuba 8-) .

Měřítko se dá odhadnout podle výšky dveří, když vezmeš v potaz tehdejší vzrůst rytířů a husitů... 8-) ... bude to skoro jistě ona oblíbená Mistrova stopadesátina.

Good luck! S
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Kuba78 »

tak aby se nereklo ze nic nedelam.. teda vetsinou nic nedelam protoze nemam cas a skoro cely kveten sem nebyl doma, ale jeden dva vecery uz jsem tomu venoval tak neco malo mam.. jen zkusmo sestavene jeste nezalepene. ostatni dily schnou pod zatezi.
Obrázek

dotaz: lepim to jak sem psal ze scanu, vytisknul sem to na tehle papir https://www.alza.cz/canon-top-colour-di ... 484652.htm" onclick="window.open(this.href);return false; je tlustsi nez bezne abicko a takovy hladsi. a zkusmo to lepim herkulesem v tycince. No a zda se mi ze to sice drzi, ale kdyz zaberu a chci dil zase odlepit tak to jde celkem snadno.. tak uvidime jestli se to samo rozlepi nebo to bude drzet. Vytisknul sem si jeste Hondu chci ji zkusit potom, ale tak jsou komplikovanejsi dily tak nevim jestli nezvolit nejaky savejsi papir.. Jaky papir byste doporucili vy? tisknu na Epson inkoustovce.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Kuba78 »

tak sem se v tom vcera jeste trochu porypal.. sestavene nasucho, zatim nenabarvene hrany. tim herkulesem z tycinky se dobre lepi velke plochy (ohrada) a diky silnejsimu papiru se to pak nevlni a proschlo to pod zatezi krasne rovne. ale pri trose snahy jak sem psal se to da rozlepit tak uvidime jestli se mi to casem nerozlozi samo..
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Standa F. »

A proč to vlastně nelepíš klasickým Herkulesem? Nač podstupovat riziko, že to jednou udělá jemné LUP! a bude to opět 2D? Jakékoli tyčinky považuji za čistě kancelářskou věc... :roll:

I velké plochy se dají lepit tekutým Herkulesem - chce to ovšem nanášet jen v bodech, nikoli vrstvu na celé ploše.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Kuba78 »

protoze sem si rekl, ze to vyzkousim :-) kdyz uz experimentuji se scanem proc nezkusit aj tohle. celek asi slepim dokupy klasicky herkulesem. Navic, slepil sem tim tu predni branu a posleze zjistil ze mi trochu ujizdi geo, tak sem skalpelem odklizil strechu a prelepil.. to by s klasickym herkulesem asi neslo.
jeste je taky otazka jak, cim a zda vubec to lakovat - co to udela kdyz to striknu matem nebo polomatem, jestli se mi to treba nerozpije kdyz je to tistene inkoustem na tehle papir.. ale asi to zkusim kdyz uz sem v tom experimentovani. Kazdopadne s tim papirem se mi zatim dela dobre, jak je to tlustsi nez normalni vystrihovanka tak dobre drzi v plose tvar, jelikoz je takovy jemne hladky (satinovany) dobre se reze, neni to chlupate, kraje rezu jsou pekne ostre, vyrezavani okynek je take v pohode.. uz sem si na nem vytiskl NS 500 GP ze zkusim dalsi model jen co dodelam toto.

kazdopadne stando diky zes me nakopl, mel sem posledni dobou dost KOPR tak sem se touto iniciativou donutil neco postavit a snad se donutim po letech dodelat i par veci, ktere mam tesne pred dokoncenim.. nektere i dost dlouho.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Kuba78 »

finito. az bude cas, nafotim lepe a radostneji. kvalita zadna slava, retus se moc nepovedlo, holt se probiram ze zimniho spanku.. podlepeno jen kartonem, jeste vylepsime okoli nejakym terenem aby se ten karton zakryl a mozna dodelam zatravneni.
toz vsechno nejlepsi, pane Architekt..
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hlásenická tvrz / ABC / 1:?

Příspěvek od Kuba78 »

tak sem to trochu upravil.. a trochu zmrsil. chtel sem udelat trochu teren a zadna slava, uvnitr tvrze se mi redeny herkules propil skrz hradbu a pochroumal zadni hradbu a zadni teren a navic se mistama nasal do papiru a udelal fleky. inu, bylo to preci jen z tisku na inkoustovy scan, je potreba byti priste opatrny. mozna ji casem postavim znovu a lepe..

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“