Právě je čtv 4.6.2020 11:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 10.6.2019 20:14 

Ahoj, tak jsem si řek, že bych si něco od pana RV taky moh slepit. Inu prošel jsem svuj skromnej archív a z pár nalezených vystřihovánek se mi nejvíc zalíbila tuta, neb trambusy jsou parádní auta! :) Jedná se o vystřihovánku z ABC 13/49 (2004), prapůvodně vyšla v roce 1971 a je to počin dua Blecha + Vyškovský.
Chytnul jsem chuť do lepení, tak jsem shrnul bordel ze stolu, našel vercajk a už už do toho střihnout, ale pak mě přece jenom zastavil vztyčenej varovnej prst, takže vzhledem ke svým rukom šmatlavým si to radši pro sichr zejtra oskenuju.

To jsem na to zvědav!

Obrázek

Naposledy upravil Laďuša dne ned 22.3.2020 9:28, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pát 14.6.2019 21:16 

Tak tuto je celej muj progres za 4, slovy čtyři, dny :mrgreen: Zezačátku jsem si tak řikal, kterej další model vyberu na den D 13. července, ale asi už je to jasný. Snad to do konce roku zpatlam. :lol:
Jináč si opět jedu ve svým stylu tzv. pravěký metody stavby modelů, kdy nejpokrokovějším technickým zařízením je zlamovací nůž, pinzeta a měkká tužka 6B pro retuš. Něco jako řezací podložku jsem viděl akorát na obrázku. A jelikož jsem se navíc před čtvrt rokem stěhoval, budu si muset fond technologických pomůcek (něco jako např. dětský kostičky apod.) opět pracně tvořit. Málem jsem nenašel ani pravítko. Z odpadkovýho koše jsem dneska vylovil v pondělí prasklou 60W žárovkou na tvarování 3D oblouků, ale prozatim měla nevhodnej rádius 8-)
Sám s napětím sleduju, jak se to bude vyvíjet.

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 18.6.2019 21:42 

Dal jsem si 7 piv a půl flašky suchýho vína, načež jsem zased k tvoření trambusu. Několikrát jsem musel potlačovat reflexy, kdy během padajícího předmětu mají nohy tendenci se secvaknout. Zatim dobrý.

PříspěvekNapsal: sob 23.11.2019 11:44 

Nevzdal jsem to, jenom jsem trpěl nechutí :mrgreen:
Je zřejmý, že model bude znázorňovat trambus po padesátiletej službě JZD s minimálníma investicema.

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 31.12.2019 17:08 

Furt věřim tomu, že to dam! Otevřel jsem si pivo a lepidlo. :)

Obrázek

Naposledy upravil Laďuša dne stř 1.1.2020 0:37, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: úte 31.12.2019 23:59 

Obrázek

Úprava příspěvku po shlídnutí ohňostrojů, tj. zhruba ve třičtvrtě na jednu:
Teda, dost jsem se přecenil. Za vydatný podpory Koutský desítky a následně berounský patnáctky jsem fofroval jak se dalo. Když jsem po půl dvanáctý zjistil, že nemam eště udělaný blatníky, propad jsem skepsi :mrgreen: Něco jako snaha o retuš vpodstatě neexistovala. Na kola zatim nasucho jsem výtvor postavil doslova za pět minut dvanáct. Takže úplně a definitivně hotovo zatim vpodstatě neni, ale já budu za den dokončení považovat eště rok 2019 :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: ned 22.3.2020 0:09 

Hotovo.
Už delší dobu považuju tuten model za hotovej. Po několika desítkach vrstev laku na vlasy jsem se tak rozhod.

Model jsem stavěl mistru RV k oslavě, a byť zpožděně, navždy ho budu považovat za mojí největší poctu.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina