Vickers Supermarine Spitfire L. F. MK. IXE/ ABC / 1:35?

Slavíme a lepíme – velká paralelka modelů RV

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
PavelP
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10.4.2012 8:01

Vickers Supermarine Spitfire L. F. MK. IXE/ ABC / 1:35?

Příspěvek od PavelP »

Ahoj,

už dlouho, několik let, jsem do ničeho nesestříhal ani neřízl :roll: . Ale tohle mně vybudilo z letargie a též se zúčastním.
Nejprve jsem oprášil nářadíčko. Ještě teď kašlu, co na něm bylo prachu. :) Nu a pak jsem se prohrabal kupou vystřihovánek z ABC, které se mi za léta nahromadily.
Nakonec jsem vytáhl tohoto Spitfajra, který vyšel v Zimním speciálu 1988 (31 roků starý papír) . Jednak tu zatím chybí letadlo a jednak jsem ho nikdy nestavěl a ani jsem neviděl, že by to někdo stavěl.

Obrázek

Stavět budu z originálu a takzvaně z krabičky (v tomhle případě spíš z listu :D ), tedy tak, jak to mistr namaloval, bez úprav a jenom s retuší.

Je to pro mně "čelenž", ale uvidíme.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vickers Supermarine Spitfire L. F. MK. IXE/ ABC / 1:35?

Příspěvek od JoskaM »

Těch jsem za mlada slepil celou letku. Jsem rád, že neschází.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 630
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Vickers Supermarine Spitfire L. F. MK. IXE/ ABC / 1:35?

Příspěvek od Vojta S »

Tak tenhle sesit letecke techniky vidim poprvne,budu sledovat, at se dari.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Vickers Supermarine Spitfire L. F. MK. IXE/ ABC / 1:35?

Příspěvek od Tapan »

Ty jo, konečně tento model někde vidím. Vlastním ho, ale původ mi byl záhadou. Někde jsem ho s někým jako náctiletý kluk vyšmelil a trochu silnější papír a bílá zadní strana napovídala, že to vůbec není z ABC.
Mám přesně ty dva listy, které máš na fotce. Víc nic. Takto je model kompletní? Je k němu nějaký návod nebo návodná kresba (jiná, než na vyfocené straně)? Pokud návod či kresba existuje, mohl bych poprosit o nafocení či sken?
Jinak tedy nevím, jestli ten můj kousek bude slepitelný. Papír má hodně za sebou a tím, že je to formát větší než běžná A4 (se kterýmy je už roky na štosu, který zažil už 3 stěhování), zejména rohy a ktaje papíru hodně utrpěly.
Odpovědět

Zpět na „Richard Vyškovský - 90 let“