ABC č. 10/59 - Škoda 200 RS

Moderátoři: JOK, Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

ABC č. 10/59 - Škoda 200 RS

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

toto ABC vyšlo 6.května 2014 a je stále v běžném prodeji. Na úvod poznamenám, že celý časopis nemám, mám pouze vystřihovánku, takže se bude věnovat pouze jí. Pokud by vás přes to zajímal obsah celého čísla, mrkněte zde: http://www.abicko.cz/archiv-vydani/detail/10/2014/10" onclick="window.open(this.href);return false;

V trafikách hledejte tuhle titulku:

Obrázek


Škoda 200 RS
_______________________________________________________
Autorem modelu je František Sochor. Měřítko 1:24 je dnes už v ABC spíše vzácností. Model se rozkládá na třech stranách A4, přičemž jednu z toho zabírá návod i s návodnýma kresbami. Dále je v déčku otištěné také stručné povídání o předloze, které zabírá 2A4 a speciál komiksu Mourrison, taktéž na 2A4. Po vyškubnutí déčka tak dostanete poměrně atraktivní sešitek. Ovšem stálo to za to? Myslím, že do déčka se mohla s klidem vejít ještě jedna vystřihovánka, pokud by se povídání o předloze přesunulo jinam do časopisu. Samotné rozložení stránek stránek déčka také mohlo být lepší - tak aby se rozstříhal komiks a ne popis a fotografie předlohy. Co se týče tisku, tak ten mám poměrně vydařený, červená je pěkně červená a kresba černou na černé je taky pěkně viditelná.

Model samotný bude, myslím, pro malé modeláře poměrně atraktivní, ale složitější - například takové zrcátka budou asi trochu oříšek, nicméně i na to se myslelo a jsou obsažena celá 2x. Pro nás ostatní to bude příjemný relax. :) K tvarům modelu bych měl jisté výhrady (výška, čumák), ovšem nezapomínejme pro koho byl navrhnut. Zmíněný čumák auta by měl mít podle mě "nabručenější" výraz. Možná tomu pomůže zplastičnění masky, které se dá na modelu udělat. Nafocený model v déčku toto vylepšení nemá. Nicméně, na DF už začala stavba "full verze", takže si brzy budeme moci prohlédnout i tu, vlákno se stavbou "Toma38" zde: viewtopic.php?f=55&t=3740" onclick="window.open(this.href);return false; .

Na závěr fotky modelu:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „2014“