ABC č. 8/59 - Vynálezy Leonarda Da Vinci: Cryptex, cirkus

Moderátoři: JOK, Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

ABC č. 8/59 - Vynálezy Leonarda Da Vinci: Cryptex, cirkus

Příspěvek od Tomys »

Aktuální číslo nabízí -

Obrázek

Vložená příloha - sešit házecích vlaštovek

Vynálezy Leonarda Da Vinci: Cryptex
Autor: Antonín Krejčíř

Obrázek

Serie - stoleté vystřihovánky Hry: Cirkus Konrado
Autor: Josef Kropáček


Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: ABC č. 8/59 - Vynálezy Leonarda Da Vinci: Cryptex, cirku

Příspěvek od Tomáš S. »

Dovolím si doplnit, protože jsem si po delší době koupil ABC právě kvůli vystřihovánce cirkusu Konrado.

Po očku stále sleduju co v ABC vychází (upozornění v mobilu každé dva týdny dělá své 8-) ) a tento cirkus mě docela zaujal. Fotka na webu ukazuje cirkus i s podložkou a celé to vůbec nevypadá špatně. Ovšem v ABC nic takového nenajdete (trochu mě to zklamalo), jedná se o klasickou podobu reprintu "stoleté" vystřihovánky, jak ji můžeme znát například z ročníku 52 a z ročníků předešlých či následujících. Ale tak pokud se někdy k této oddychovce rozhodnu, myslím, že pro mě nebude problém si případný podstaveček dodělat :) . Celé to je přibližně na půlce stránky a připravil to pro nás Josef Kropáček. Nyní náhled vystřihovánky:

Obrázek

Druhou vystřihovánkou je Leonardův cryptex. Nutno říct, že v papíru, tak jak to je navrženo, to asi moc na hraní nebude, ale pokud by to někdo pořádně napodlepoval, tak by to už použitelné být mohlo. Nebo to použít jen jako šablonu pro jiné materiály, ze kterých by to asi vypadalo lépe... Každopádně do série Leonardových vynálezů je to pěkné. Celé se to rozkládá na 2,5 A4. Měřítko bych řekl že je větší než 1:1, přijde mi, že je to výrazně větší než "originál", ale zase se vám tam vejde více tajností... :) Fotky: (+ jedna ještě u fotky cirkusu)

Obrázek Obrázek

A ještě jsem vyfotil něco. Jednou věcí je sešit s návody na stavbu různých druhů vlaštovek, sešit obsahuje i potištěné archy A4 přímo pro vlaštovky - kam se hrabou nedbalé malůvky tužkou... Ovšem potisk těchto archů má spíše reklamní funkci :roll: . Příjemným překvapením pro mě bylo, když jsem našel začínající seriál o 3D modelování v Blenderu, myslím že je to dobré využití aspoň té jedné A4. Seriál si můžete vyříznout a zakládat. Na stránkách ABC je tento článek podporován videonávodem a jinými podklady pro tvorbu podle návodů v seriálu. Celková podoba se dá srovnat s cca 10 dílným seriálem o fotografování, který začal vycházet už minulý rok o vánocích.
Níže na fotkách můžete také vidět ukázku komiksu "Stopa Legionáře", ten v každém čísle zabírá čtyři strany A4. Komiks vytváří duo Ležák & Kocián.

Obrázek Obrázek

A nakonec to co bude příště - sportovní katamaran a lvíček ze série minizvěř. V prodeji od 22.dubna.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „2014“