ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV 69

Moderátoři: JOK, Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV 69

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj,

dneska trochu se zpožděním, ale přece i když zase všechno foťákem 8-) .

Ábíčko vyšlo včera - 21. května 2013 jako jedenácté v tomto roce.

Obrázek

PŘÍLOHY
- všitý plakát "Hrady a zámky", zřejmě reklama na akci "Otevřete 13. komnatu" která probíhá na vybraných hradech a zámcích

Zajímavosti z rubrik
- sovy co žijí v podzemních norách
- skládka na oběžné dráze Země
- nějaký "návrat" fenoménu v podobě hračky jménem Furby - přiznám se že tohle mě do teď obcházelo setsakramensky velikým obloukem a byl jsem za to rád... 8-)
- tentokrát rozpitváme krystaly
- jídlo ... no vlastě ty věci co si někteří kupují třeba v Mekáči
- 3D tiskárna v redakci
- nemoce v mumiích
- východní pobřeží USA čeká "probuzení" cikád které se koná 1x za 17 let

HLAVNÍ TÉMA
- cesta trabantů, polského Fiatu a Jawy 250 Jižní Amerikou

Ještě několik čísel:
- dneska je to plichta tedy 1:1 (pro vystřihovánky vs. proti vystřihovánkám)
- ze 62 stránek časopisu (včetně obálky) z toho asi 9 stránek reklam a to nepočítám článek o "Furbym", články v sekci "Trendy" a plakát :roll:

VYSTŘIHOVÁNKY

1.Dioráma "Trabantem napříč Jižní Amerikou"
- od Roberta Navrátila
- měřítko H0
- myslím, že jako celek pěkné dioráma, jediné co bych vytknul je velikost té Jawy (podle mě je trochu neměřítková vůči Trabantům - ale možná jen blbě kecám 8-) )

Obrázek

Obrázek

2.Motorová drezína MUV 69
- autorem je Luboslav Šléška, měřítko H0
- škoda že nemá to žluté rameno (na tu stránku by se určitě ještě vešlo), jinak dobrý

Obrázek

==========================================================================================

PŘÍŠTĚ
- po dvou podařených číslech jedno "slabší", příště bude letadlo Ascender a postavička trampa

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne stř 22.5.2013 14:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanti v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od Tomys »

Jó mam doma. Z pohledu 7 letého kluka - tráboše nedá. Loko prý jó.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od Tomáš 10 »

Ty Mikromodely lepit nebudu,ale schválně - kdysi by byly v měřítku 1:24,jenže to chci od této doby asi moc...
Snad příště.
juraig
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21.11.2012 15:22

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od juraig »

Naozaj vydarené číslo, čo sa týka modelov. K tej diorámke, je to krpaté aj pre skúsených amatérov. Ten skútrik vyzerá byť akurát podľa fotiek v časáku.

Budúce číslo slabšie, ale decká si radi zlepia:-)
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od velda »

:D Tomáš S. - no já bych vytknul nejen velikost té Jawy. Původně se nejednalo o Jawu 250. Mrkněte zde: http://zpravy.ihned.cz/c1-57163970-foto ... -5-1938990" onclick="window.open(this.href);return false; Takže pro ty kdo byste náhodou nepoznali o jaký typ motocyklu jde tak je to Jawa 21 Pionýr, neboli Fichtll, Pincek a bůh ví co ještě (my starší jsme se na nich něco najezdili) a mohu vás ujistit, že opravdu nebyla tak velká :D. Škoda, že nestačil vlastně ani vyjet. Mohlo to být zajímavější. Jinak ta náhradní druhá motorka možná je J 250? i když tvar ani ta velikost moc nesedí. Dio docela hezké.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od bernie »

Mě se spíš "líbí" idea jednoduché diorámy s použitím prvku "hranol" v tak hojném počtu a velikostech.

Sami dobře víme, jak se tomuto stavebnímu prvku např u dakarek vyhýbáme rozřezáním, podlepením strojní lepenkou a lepen na tupo.
No proč asi?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od Vojta Č. »

Akorát právěže Pionýr nevyjel a místo toho jela ta dvěstěpadesátka
Proč lovit starý článek z iHnedu, když je to celý na jejich stránkách...
http://www.transtrabant.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od velda »

Vojto špatně jsi můj příspěvek přečetl, nebo špatně pochopil? ;) Jinak mě šlo hlavně o to, že to mohlo být s tím “fichtlem“ zajímavější a z toho důvodu je mi celkem jedno jestli je foto z toho nebo toho portálu - původní expediční stroj Pionýr je tam slušně vyfocen a o tu fotku mi šlo. Měl jsem k tomu stroji takový dost silný vztah, měl jsem jich celkem dva. Takže pro mě by bylo zajímavější sledovat jestli by tu expedici vydržel tento stroj s obsahem 50ccm :D . Jawa 250 to je přece jen jiný kalibr.
kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od kpt.Budha »

Co jsem expedici od začátku sledoval, myslím, že problém s fichtlem nevězel v obavách o výdrž, ale nedokázali na něm udržet aspoň trochu přijatelnou cestovní rychlost, proto výměna poměrně narychlo před odletem. Tedy doufám, že mě paměť neklame :-)
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 11/58 - Dio Trabanty v Jižní Americe, Drezína MUV

Příspěvek od velda »

kpt. Budha - ano to je přesně to co mě napadlo taky, ono i když Trabíky jsou jak se říká “bakeliťáky“ tak se jim rozhodně co do rychlosti nemoh vyrovnat, alespoň tam kde mohly jet rychlostí vyšší, než tento stroj a aby jel na plno po celou drsnou trasu - nevím nevím, pak jde i o tu výdrž. Něco jiného je když jedou dva, tři Pionýry a po dobré cestě (viz. cesta do Rumunska), to jsou úplně jiné podmínky. No ale už je vše jinak, tak nemá cenu tohle téma rozebírat jen jsem si vzpomněl na mladá léta :) .
Odpovědět

Zpět na „2013“