ABC č. 2/58 - Opel Coupe a Prince Henry Vauxhall - 2. část

Moderátoři: JOK, Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ABC č. 2/58 - Opel Coupe a Prince Henry Vauxhall - 2. část

Příspěvek od Standa F. »

Na stáncích vyšlo 15. 1. 2013. Vystřihovací obsah - 1 dvoj-novinka:
- Autoveterány Opel Coupe 1909 a Prince Henry Vauxhall 1914 s podstavcem a dobovou benzinovou čerpací stanicí Esso - 2. část (dokončení) - R. Vyškovský; M1:32; v tomto ABC 2 strany vystřihovánky: Vauxhall + dokončení čerpačky.
*****************

Obrázek

Minulé ábíčko přineslo první část dvojice nových papírových old-timerů, které tvoří doplněk k právě vydávané knize na pokračování Papírová archeologie (více o knize zde a hen tu). Arch. Vyškovský je nakreslil volně podle těchto dvou starých matchboxíků:

Obrázek

V tomto ejbísí nacházíme model dá se říci sporťáku Prince Henry Vauxhall 1914 - myslím, že se své malé kovové předloze podobá velmi pěkně - s jistou mírou volnosti a autorské licence v detailech. Dále je přítomno několik dílů červené dobové čerpací stanice Esso, jejíž ždibky vyšly už minule.

Obrázek

Vůz má kola vypletená špicemi ... prima výzva ... ;)

Obrázek Obrázek

:arrow: Ještě jednou i za kolegy "archeology" děkuji panu Vyškovskému za zpracování těchto modýlků!

*******

Větší články v tomto ABC:
- Průřez operačními systémy Win, Mac OS a Linux
- Zelený bůh větru - kvesal chocholatý (takový zelený exotický "vrabčák")
- Tajemní Kyklopové
- Český korzár
- Návrat Sněhové vločky (příroda)
- Pojídači trusu a vynálezci klimatizace (příroda - brouci)
- Za vůní benzínu - jak se chovat na závodech
- ... a nechybí k vystřihovánce ladící pozvánka do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze na výstavu angličáků Matchbox (trvá do 1.4.)
- ... a ještě jedna pozvánka: do muzea Škoda.

Z jakéhosi zvrácenějšího důvodu jsem se při večeři začetl do Listárny na str. 48, kde píšou takové bezvadné děti své světonázory - vyjímám 3 fajne klučíky vyfocené vedle sebe - a hoši říkaj mj. tuhlencto:

- :-| Michal, 14 let: ... Nebaví mě vystřihovánky a taky si myslím, že už je nikdo nedělá. Zajímají mě víc recenze na PC hry.
- :) Vašek, 13 let: ... Vadí mi vystřihovánky, místo nich bych dal nějaké demo nových PC her.
- :D Ota, 11 let: ... Vystřihovánky nelepím, není čas a ani se mi do nich moc nechce.

Ale nebuďme pesimističtí nad mládeží, která odmítá fortelnou práci v kůlně a na pozemku a která nás stejně jednou převálcuje - o dvě stránky vpředu je náš člověk - 11-letý Dan zaslal do redakce fotku svých sklejnutých modýlků - rozhlednu má sice rozkošně promáčklou, jak ji on či kdosi ve svatém nadšení uchopil, ale jinak bezva 8-).

Závěrem: V komixu Pirátova dcera, který tvoří dva klasici na slovo vzatí, Vlastislav Toman a Jiří Petráček, mne uchvátil tento xychtík - nedá si ho tady někdo jako avatar? Tomys??? 8-)

Obrázek

*******

:arrow: Co se na nás valí čmikacího příště:

Obrázek
Uživatelský avatar
hovadak
Příspěvky: 64
Registrován: ned 22.1.2012 23:32
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 2/58 - Opel Coupe a Prince Henry Vauxhall - 2. čá

Příspěvek od hovadak »

Hehe, jako avatar pěkný, avšak já jakožto typický sudeťák bych mohl uvažovat spíš nad tím vopičákem z obálky :-) Jinak ABC už mám doma, ty auťáky by zasloužily nějaké diorámko...
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: ABC č. 2/58 - Opel Coupe a Prince Henry Vauxhall - 2. čá

Příspěvek od mumodeanel »

Zdá se mi to (určitě nezdá) nebo většina dílů, (u kol je to dost znatelné) která je víckrát je stylem ctrl+c ctrl+v v počítači?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 2/58 - Opel Coupe a Prince Henry Vauxhall - 2. čá

Příspěvek od Standa F. »

Nezdá se ti to - je to tak. Technika ubrala otrocké práce i takovému klasikovi ruční kresby, jako je RV - jeho syn při předtiskové přípravě nakopíruje opakující se díly.
Tuto výpomoc RV používá už delší dobu - určitě lze nakopírované díly najít i u architektury RV z posledních let (okna, ...).
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: ABC č. 2/58 - Opel Coupe a Prince Henry Vauxhall - 2. čá

Příspěvek od mumodeanel »

Díky za odpověď :) jsem rád že neříkám blbiny....
Odpovědět

Zpět na „2013“