Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Hana
Příspěvky: 9
Registrován: sob 2.1.2021 12:27

Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Hana »

Ahoj,
Jezisek prinesl skladacku traktoru a ja jsem se do te vyzvy pustila. Soucasti modelu je navod v anglictine (dost se s nim trapim) a nektere veci v nem nejsou popsane vubec. Povedlo se mi sestavit motor, vnitrek kabiny, zkazit zadni blatnik (uz se pracuje na naprave :) a ted chci slepit kola. Ale vubec netusim jak. Hledala jsem na webu, jestli nekdo nemel podobny problem. Nasla jsem tohle forum a treba mi tu poradite. Nema nekdo cz navod? Vubec nevim, ktere dilky patri ke kolu a kam a jak je prilepit.
Hana
Příspěvky: 9
Registrován: sob 2.1.2021 12:27

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Hana »

Tak jo, moje chyba. To, co jsem povazovala za nakres 2 kol je prurez jednim kolem. Tak to uz dokupy asi dam :) jdu hledat hrebiky na upevneni kol.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od JoskaM »

Ahoj Hani, překvapil mě ten návod v angličtině, Jirka Bouška je čech jak poleno. Koukal jsem se do jednoho výtisku a tam není psaný návod vůbec žádný...můžeš hodit fotku obálky ať se případně mohu zorientovat která verze to je?

Co se kol týče nic na tom není, stavěl jsem ten model několikrát:

koukni sem:
http://www.papirove-modely.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
je to galerie k tomuto foru.
v sekci VDT (velká dopravní technika) a MDT (malá..) najdeš mnoho způsobů jak kola postavit.

Našel jsem ti alespon toto: je to sice jiný traktor, trochu jiná liga, ale je tam trochu vidět, jak na to jdeme... url=http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/55243]Obrázek[/url]
Hana
Příspěvky: 9
Registrován: sob 2.1.2021 12:27

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Hana »

Ahoj Josko,
Udělala jsem si galerii, tady je odkaz na celou tu vybalenou vystřihovánku
Obrázek
Dívala jsem se na tvou tvorbu a teda smekám. Já se k tomu dostala jak slepý k houslím a uvidíme, jestli se to podaří dokončit. Občas hodně tápu.
Teď jsem dělala přední nápravu, má se to spojit hřebíkem - ale netuším, jak ten hřebík ukončit, ať to nevypadne. Nebo jinak? Dobré rady vítány :)
(Obrázek tady: Obrázek )
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od pan Tau »

Má tam být skutečně hřebík? To mně přijde dost neměřítkové. Hřebík zkrať na potřebnou délku a dole zakápni sekundovým lepidlem. Tím ho zajistíš proti vypadnutí.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Zrzek »

Obávám se, že překladač nezná rozdíl mezi českými slovy hřebík a špendlík.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od míša kulička »

Rady jsou k nezaplacení, ale ohledně toho že to je čínská kopie agromodels se nevyjádří nikdo (ani to že by se tu neměla prezentovat)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od JoskaM »

No také jsem si to říkal, a stále zůstává otázkou ten text z čeho Hanka překládá...
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Nafe_CZ »

míša kulička píše:Rady jsou k nezaplacení, ale ohledně toho že to je čínská kopie agromodels se nevyjádří nikdo (ani to že by se tu neměla prezentovat)
To je otázka ... pokud to je čínská kopie, a asi že jo, protože já takovéhle balení nikdy neviděl (anglická návod, české desky) , tak bych spíš napsal, že pro příště je lepší koupit model u českého distributora už jen kvůli podpoře autora, než na čínském shopu.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Hanko, pokud je to opravdu kopie od číňanů, tak to rovnou vezmi a zahoď. Ne že bych tě chtěl od stavby odrazovat (klidně si to postav jen s ohledem na zdejší pravidla to tu prosím neprezentuj), ale na 99% ti to nebude pasovat dohromady. Čínští kopírovači se s tím moc nepářou a myslím si, že jednotlivé stránky nebudou měřítkově stejné.
Popros ježíška, jestli by nebyl tak hodný a nepřinesli ti něco z oficiální tvorby. Jednak podpoříš autora a druhak dostaneš kvalitní výtisk, kde budeš mít zaručeno, že jednotlivé díly budou měřítkově stejné.
Každopádně se nenech odradit. Modelařina je krásnej koníček a ta papírová dvojnásob :wink:

PS: chápej prosím, ta nevraživost vůči skenům je u nás velmi bolavé téma. Tvůrců papírových modelů není mnoho a vydávání modelů je pro jejich tvůrce velmi nákladná záležitost a kupní síla u nás v ČR není vysoká. Jsou rádi, když se jim finance spojené s vydáním modelů vrátí (to v lepším případě) v opačném případě započítají ztrátu.
Proto se tu autory a vydavatele snažíme podpořit alespoň křížovým tažením proti pirátským kopiím.
Joe
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20.6.2019 8:42

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Joe »

Dopadl jsem stejně jako Hanka. Také jsem si napsal Ježíškovi o tento traktor a získal jsem jej s anglickým popisem. Obálka přišla tuším ze Švédska. Napsal jsem do Agromodels, jestli by mi mohli poslat český návod, že jejich model nebyl k sehnání u nich. Dostal jsem tuto odpověď: "napište mi, prosím, číslo objednávky, která byla nekompletní, abychom Vám mohli návod zaslat.
Pokud byla stavebnice zakoupena někde jinde, byť s autorskými právy Agromodels, obraťte se na prodejce."
. I když jsem jim psal, že na našem trhu není k dostání. Objednávka šla na Aliexpress.


Stejně jako pro Hanku i pro tebe platí odpověď a vysvětlení moderátorem old_Mr_Grimm-em. moderátor Zrzek

Velice rád bych si koupil originál od českého výrobce, ale bohužel už je vyprodáno a dotisk nedělají. Tak co tedy jiného dělat než to zkusit tak jak jsem to zkusil ? Vždyť jsou to takové krásné modely a zároveň modely strojů, které člověk zná, potkával je za svého mládí na vesnici apod. Rada abych podpořil české výrobce v tomto směru je trochu vedle. Nezlobte se na mne.


Tento model už sice není k sehnání v e-shopech, ale dá se sehnat třebas tady mezi modeláři. Stači se zkusit zeptat. Zrzek
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Bohužel, když něco někde nemají, tak si to nemohu koupit. Tak už to prostě je :|
Můžeš zkusit zde v sekci "bazar" oslovit místní modeláře s poptávkou. Třeba ten model někdo odprodá.
Existuje i dost jiných krásných modelů, které jsou k sehnání.
Další možnost máš tu, že si to postavíš z té čínské kopie (jak už jsem napsal výše - pochybuji, že ti to bude pasovat). To ti nikdo zakázat nemůže. Pak to ale zde prosím neprezentuj a nechtěj po ostatních, aby se podíleli na podpoře prodejce nelegálních kopií.
Víc ti poradit nedokážu ;)
Askhael
Příspěvky: 130
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od Askhael »

Joe píše:Dopadl jsem stejně jako Hanka. Také jsem si napsal Ježíškovi o tento traktor a získal jsem jej s anglickým popisem. Obálka přišla tuším ze Švédska. Napsal jsem do Agromodels, jestli by mi mohli poslat český návod, že jejich model nebyl k sehnání u nich. Dostal jsem tuto odpověď: "napište mi, prosím, číslo objednávky, která byla nekompletní, abychom Vám mohli návod zaslat.
Pokud byla stavebnice zakoupena někde jinde, byť s autorskými právy Agromodels, obraťte se na prodejce."
. I když jsem jim psal, že na našem trhu není k dostání. Objednávka šla na Aliexpress.


Stejně jako pro Hanku i pro tebe platí odpověď a vysvětlení moderátorem old_Mr_Grimm-em. moderátor Zrzek

Velice rád bych si koupil originál od českého výrobce, ale bohužel už je vyprodáno a dotisk nedělají. Tak co tedy jiného dělat než to zkusit tak jak jsem to zkusil ? Vždyť jsou to takové krásné modely a zároveň modely strojů, které člověk zná, potkával je za svého mládí na vesnici apod. Rada abych podpořil české výrobce v tomto směru je trochu vedle. Nezlobte se na mne.
Agromodels přece prodávají vystřihovánky i v PDF, takže pokud už není k dispozici tištěná verze, stačí koupit v PDF a pak vytisknout. Já sám jsem od nich pár modelů koupil i v PDF. Na stránkách je stále několik traktorů v PDF k dispozici...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od JoskaM »

Jen přispěji do mlýna: že si ale někdo dal práci a udělal pro pirátskou kopii anglický psaný návod!

A abych nebyl uplně OT a protože dnes ještě nemám modré poličko:

Nabízím jeden originální výtisk za 300Kč, (ale 2 podmínky - osobní převzetí (prostě se mi to nechce balit a řešit poštu) a prezentace stavby zde na foru! Po dokončení jsem ochoten levněji prodat jiný model od agromodels s případnou slevou(dle dohody a podle toho co mám na skladě))
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7745/7211 agromodels - a začátečnické dotazy :)

Příspěvek od ymjr »

Askhael píše: Agromodels přece prodávají vystřihovánky i v PDF, takže pokud už není k dispozici tištěná verze, stačí koupit v PDF a pak vytisknout. Já sám jsem od nich pár modelů koupil i v PDF. Na stránkách je stále několik traktorů v PDF k dispozici...
To mi nepřipadá jako dobrý obchodní model...
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“