Zetor 8011 / GPM / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od Boďa81 »

Jedeš pěkně, dobrá stavba ;) , ale když na to tak koukám, vydavatel měl sakra přitlačit na detailnosti kor v tomto měřítku :roll:
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od VaclavJirka »

Dále jsem si připravil přední část traktoru. Tedy to, co je pod kapotou. Vzduchový filtr a chladič. Je pravda, že autor se na detailech moc nevyřádil. Po zakapotování sice nebude úplně všechno vidět, ale přecejen i menší měřítka jsou i u našich autorů zpracována detailněji. Na celošedivém chladiči jsem se tedy pokusil žebra alespoň nějak naznačit. Taktéž zatím nevím, jak bude přední pomocný rám přichycen k celku motoru. Na návodových kresbách jsem si zatím nevšiml žádných držáků.

Obrázek
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od VaclavJirka »

Hodně štěstí v novém roce všem!

Celý podzim jsem nějak neměl náladu na patlání, ale přes svátky jsem trochu pokročil na kabině Zetoru. Spoustu věcí jsem si tentokrát zjednodušil. Třeba polštáře sedačky jsem nekonstruoval z vystřihovánky, ale udělal z kartonu a natřel modelářskou barvou. Také páky jsem nedělal z drátu, jak bylo naznačeno v návodu, ale vyrobil jsem je ploché z papíru, jak jsem zvyklý z našich starých vystřihovánek. Jinak jsem se tak nějak naučil orientovat v polské vystřihovánce. I když najít všechny laserové díly není vždy jednoduché. Ale často pomohou a podstatně usnadní stavbu. Tedy hlavně vyřezávání dílků.

Ať se vám modelaření daří!

Obrázek Obrázek Obrázek
Hana
Příspěvky: 9
Registrován: sob 2.1.2021 12:27

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od Hana »

Ahoj, se zájmem sleduju, jak se staví jiné traktory. Jsem úplný začátečník, co se taky pustil do traktoru. tak často jen zírám :) Ten motor je teda piplačka. Držím palce!
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od VaclavJirka »

Kabina. Teď už je aspoň poznat, co to bude.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jsem rád , že to zatím všechno sedí . Jak jsme si psali v SZ model obsahuje i nakladač a postřikovač . Je škoda , že to z fotky na obálce není poznat . Model si určitě pořídím a přikoupím si k tomu i vlek .
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od VaclavJirka »

Ano, je to tak. Omlouvám se, zapomněl jsem napsat do úvodu. Součástí sešitu byl čelní nakladač Stoll a značkou nespecifikovaný nesený postřikovač. I v laserové sadě jsou k tomu díly. Vlek je však jako samostatná vystřihovánka.

Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od míša kulička »

Tu kabinu budeš natírat ? Vidím že ji máš z laseru a přilepené další díly na ní.
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od VaclavJirka »

No přemýšlím o tom. To zažloutnutí od laseru tam však vytváří zajímavou patinu. Jakoby rez na hranách. Tak váhám, váhám.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

To zas nemůžeš mít leštěnku a k tomu rezavou bednu...
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 8011 / GPM / 1:25

Příspěvek od VaclavJirka »

Tak hotovo. Bez ohledu na to, že na kapotě je označen špatný typ. Měl by být 8045, vzhledem k přednímu náhonu, ten model tak nechám. Vydavatel to tak chtěl. A je to samozřejmě na věčnou diskusi, zda modely vylepšovat v modelovosti nebo stavět na pohodu přesně podle vydavatele. Přesto tenhle model zařadím jen do své galerie. Výstavní rozhodně nebude. Našla by se spousta chyb, ale ta hlavní je, a není vidět na fotkách, že se mi nepodařilo zvládnout geometrii kapoty vůči kabině řidiče. Je dosti vyosená, takže při půdorysném pohledu to vypadá dost špatně. Bohužel jsem kapotu naplocho přilepil k nádrži pod ní, takže oprava by nebyla úplně jednoduchá.
Sestavování jednotlivých celků traktoru je asi jediná větší nepřehlednost, kterou bych vystřihovánce vytknul. Nikde nebylo naznačeno, na jaké místo, který celek druhého přijde přilepit. Přední rám s filtrem vzduchu a chladičem neměl vůbec žádné konstrukční úchyty, takže nakonec tento celek drží na podvozku pomocí vrtule chladiče, kterou končí celek motoru a převodovky. Motorovou část a zadní nápravu s rozvodovkou jsem musel slepit rychleschnoucím lepidlem tak, aby celek stál na položce rovně. Motorovou část by šlo dovést ještě do větších detailů, např. trubičkami od vstřikovacího čerpadla apod. Také jsem nikde nenašel, kam povede tyč řízení od přední nápravy, takže čep tam trčí do prázdna-tedy nutno najít fotografie skutečného stroje.
Jinak vše byla relativně pohodová stavba a vystřihovánku lze určitě doporučit i středně pokročilým modelářům. Jen dávat pozor na tu celkovou geometrii, a to už při lepení jednotlivých celků podvozku, aby ani ony samy nebyly zkroucené.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“