MTZ - 50 / Orel / 1:25 HOTOVO !!!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Tak to je dobře Vojto, že jste již všichni ok :)
S modelem se opravdu pěkně mazlíš a používání všech těch nepapírových dílků se mi opravdu hodně líbí a určitě se budu inspirovat ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Keramikanos
Příspěvky: 66
Registrován: pon 12.8.2013 17:17
Bydliště: Přimda
Kontaktovat uživatele:

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Keramikanos »

Naprostá pecka. Moc se těším na další práci.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od martin1807 »

Veľmi pekná práca aj výber predlohy. Tiež som uvažoval, že si ho zlepím ale ako čistostavba by to asi detailnosťou takto hladko nešlo.
Len tak ďalej budem sledovať. ;) :twisted:
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím a děkuji pánové.
Jak už jsem napsal minule další prací byla přední náprava.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
pomalu jsem pokračoval předními koly.Model nabízí hned tři druhy vzorku pneumatik na přední nápravu a to šípový na verzi s předním náhonem a dva druhy na verzi bez náhonu.Rozhodnul jsem se že udělám každé kolo jiné jak sem to našel na spoustě fotek traktoru.Začal jsem kolem s vyřezávaným dezénem,nejprve kostru z vyřezávaných koleček,hrany přetmelit a přebrousit na nich rádius jak je psáno v návodu a pak nalepit dezén.Druhé kolo ve vystřihovánce značeno písmenem G,je vytvořeno celé z vyřezaných koleček kartonu a tu jsem narazil na problém že když toto kolo sestavím při dodržení síly podlepení je víc jak o polovinu silnější než kolo první.Vypadalo to hrozně a tak jsem musel celou sestavu upravit aby byla obě kola stejná přeci jen dělám jiný dezén ale stejný rozměr.A to tak že jsem zcela vypustil díly G6 a G3 a díl G2 jsem podlepil jen 0.5 mm namísto 1 mm.Co jsem z toho vykouzlil posuďte sami já jsem s výsledkem docela spokojen po nabarvení to bude vypadat snad dobře.Disky kol jsou tvořeny hvězdicí která je vlepena do části která je vytvořena z omotávek díly B67 a B68.Tyto díly jsou krátké,mají poloviční délku než je potřeba a je nutno je nastavit nebo udělat celé nové.Toť vše co jsem vám chtěl říci :P


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
jsem tu opět s malým postupem a to s kapotou.Masku jsem doplnil o mřížku a nápis MTZ.Ještě informace pro případné stavitele díru na trubku vzduchového filtru je třeba posunout cca o 1 mm dozadu.Děkuji za pozornost Vojta.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
trochu to tu oživím.Dodělal jsem zadní pneumatiky na kterých jsem trochu poupravil dezén přidáním pásků které tvoří boky šípového vzoru.Základ pneu opět tvoří poslepované kroužky které jsou tmeleny a dobroušeny.Teď pracuji na zadních discích a na nakladači který je posledním velkým celkem na modelu.Přeji všem dobrou noc.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Moc se těším na každý další příspěvek v tomto vlákně . Je to něco co nikdy nebudu umět . O to víc to obdivuji . Až se to nabarví tak to bude dokonalé .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,

:arrow: kaktusák díky moc.

Jak již jsem psal minule nakladač byl posledním velkým celkem na modelu,takže jsem se do něj s vervou pustil.Trochu jsem bojoval s rozvody hydrauliky ale nakonec sem docela spokojen,další porce rozvodů mě ještě čeká po osazení nakladače na traktor .Přeji dobrou noc.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Krejcak »

Mechanismus včetně hydrauliky vypadá opravdu skvěle. Po přebarvení to bude opravdová pecka. Opravdu skvěle si s tím hraješ. Jaký tmel používáš na tmelení?
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,já používám tenhle na dřevo,je jemný a dobře se s ním pracuje,koupil sem ho už před lety když jsem potřeboval něco přiopravit na tomhle.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Zdravím,
dodělal jsem disky zadních kol,které byli stejné konstrukce jako u předních kol,tj.středová část která je vsazena do prstence z omotávek.To motání se mi už na předních kolech nezamlouvalo a proto jsem místo omotávání prstenec vyřezal z kartonu což mi přišlo lepší.Jinak už chybí jen pár drobností a půjdu barvit a už se na to docela těším.

Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

No. Masakr pokračuje! Zírám s otevřenou pusou. Naprosto dokonalá kola. Tak tohle taky nikdy nebudu umět. :-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Nádherná práce, a super ostrý fotky. :)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MTZ - 50 / Orel / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj všem příznivcům papíru :) ,
jsem tu s menším postupem,traktor jsem stříknul základem.Motor s převodovkou po přebroušení nedostatků připraven na další barvení.


Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“