Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.

Ako som spomínal pri mojej poslednej stavbe, tentokrát sa pustím do niečoho trochu zložitejšieho. Voľba padla na model, ktorého stavbu som zatiaľ nevidel no pre mňa je veľmi atraktívny a zaujímavý. Jedná sa o Tatru 148 NTP s manipulátorom HIAB 670 a nastaviteľným oplenovým prívesom DAV-7. Jedná sa o súpravu na odvoz dlhého dreva.

K modelu mám aj sadu dezénov, ktoré použijem. Toľko na úvod a tak sa idem pustiť do stavby.
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne čtv 28.3.2019 0:13, celkem upraveno 2 x.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Držím palce při stavbě. Je to moc pěkný model.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Krejcak »

Určitě budu sledovat, také ho mám tohoto fešáka v archivu, ale zatím si netroufnu.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj

Tak som sa do stavby aj pustil. Zatiaľ je to nezáživné, jednofarebné, čierne a už som to niekoľkokrát lepil nakoľko sa podvozky nelíšia. :) :P Takže držiaky náprav mám hotové, rovnako tak diferenciály a nápravy. Na zadných nápravách už mám aj disky, tie predné pribudnú v priebehu pár dní
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Tak tu mám zase nejaký malý pokrok. Dokončil som prednú nápravu, kde sa objavil aj malý problém. To sa ukázalo aj na zadných nápravách ale včera som to zabudol spomenúť. Plášť brzdových bubnov je o niečo väčší, čo je vidieť na fotke. Riešenie bolo jednoduché, plášť som skrátil o cca 3mm.

Obrázek

ďalej som urobil oporu kabíny a držiak listových per a prevodovku. Tu sú teda fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tak zase nabuduce.:)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

martin1807 píše:...Plášť brzdových bubnov je o niečo väčší, čo je vidieť na fotke. Riešenie bolo jednoduché, plášť som skrátil o cca 3mm....

Dost modelářů si stěžovalo, že je ten obvodový pásek krátký (mně na 815 S1 vyšel taky kratší...), tobě vyšel delší. :lol: Schválně jsem tedy po ránu vytáhl ten stejný model, jeřáb AD-20 a tahač benzina, abych to přeměřil, jestli náhodou autor nepřidal na obvodu kvůli těm připomínkám. Nepřidal. :lol:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Nejsem si jist, jestli jsem tohle psal při betě vydavateli. U bubnů u T148 byl dřív problém nalepit kola. Pokud je průměr brzdových bubnů větší, než disk kola, nesedne pak buben na disk kola jak má.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

A jo, průměr... U staré 148 NTt je průměr bubnu 15 mm, u 148 NTP + HIAB + DAV je to 14 mm. Tedy menší průměr bubnu jako takového. U které Tatry se to změnilo, to nám bude muset napsat asi sám autor...
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.

Nejaký cas som na model nemal čas no už som späť a niečo málo som lepil.

Dorobil som a dal dohromady celý podvozok.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej som spracoval motor a následne ho nasadil na podvozok. Podvozková časť je teda hotová a ďalej by mala nasledovať kabína, zase keď si nato nájdem čas. Stavba zatiaľ bezproblémova, vlastne tam nič iné ako na iných 148čkách nieje tak som to lepil po pamäti. :) :twisted: :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím páni
Konečne sa mi ako tak podarilo ukončiť skúšky a tak som si ako oddych na chvíľu sadol posledné dni k tejto tatre. Pokračoval som podľa návodu. Najprv som dorobil chýbajúce výfukové zvody. ( ano zasa 2D :lol: ) a na rad prišla kabína. Začal som klasicky interiérom, kde je to ako obvikle bez problémov.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na zasklievanie a konštrukciu kabíny používam stále postup z stránok RW. Škoda len je, že zakaždým ked to lepím, si ho nejako upravím aby som neopakoval chyby, prejde rok, ja to zabudnem a tie chyby kopím ďalej.:D :lol: :oops: Tentokrát som napríklad pred vlepením kostry strechy zabudol rubové diely a preto som tam mal vôľu. No každopádne som to opravil a strecha sadla celkom v poriadku. S blatníkmi a ostatnými časťami som taktiež spokojný. ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nasledovalo nalepenie kabíny na podvozok. Tu som na problém nenarazil a pekne mi to tam sadlo. Nasledovali doplnky pod kabínou- výfuk a vzduchojemy a vzduchové potrubie spoločne s vzduchovými filtrami. No a v tejto fáze zatiaľ sme a snaď čoskoro opäť nejaký ten postup :P :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok. ;)

Tak teda opäť som tu s postupom. Ďalsou prácou boli doplnky na kabíne. Predčističe vzduchu na blatníkoch, smerovky, spätné zrkadlá, stierače, klaksón a "policajtov"
Obrázek

Ďalej som sa venoval kapote. Vyrezal som v nej otvory pre oživenie.
Obrázek Obrázek Obrázek

Nasledovalo celú kapotu osadiť na kabíne. Tvarovo mi tentokrát pekne sadla a sedí na kabíne dobre. :P Ešte som trochu doladoval tvarovanie na ohybe, to ale nieje na fotkách. :oops:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po dokončení prednej časti som sa pustil do nadstavby. V tomto prípade zatiaľ iba rám a točnica. :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na jednej strane sa mi tento model veľmi príjemne lepí a teším sa z neho. Na strane druhej aj tá sivá si vyžaduje dostatočnú presnosť. Napríklad keď som lepil oranžovú kabínu tak sa lepšie zamaskovali prestrihy ako pri tejto svetlejšej. Ale aj tak ma to baví :lol: :P
TrenkyNaruby
Příspěvky: 1
Registrován: ned 27.1.2019 8:13

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od TrenkyNaruby »

Taky mě čeká tahle kráska, tak jsem zvědavě jak to dopadne, zatím lepim liazku od RW, nech se dílo dari
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od yvan »

Tak konkrétně retuš máš dost dobrou, toto je podle mě barva, která se retušuje uplně ze všech nejhůř. Možná ty oblouky kapoty bych zkusil přejet nasliněným prstem a chvilku potom proti prstu z druhé strany vyhladit nějakou tvrdou hladkou kovovou tyčkou, mohlo by ti to stáhnout ty prořezy.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj chlapi.
S tou kapotou ešte skúsim niečo vymyslieť, možno sa podarí. ;)

Po krátkej odmlke opäť pokračovanie. Spracoval som blatníky, prilepil točnicu na rám a dorobil nádrž a bedňu na náradie.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej som spracoval samotný oplen. je čiastočne funkčný a jednotlivé ramená sa dajú sklopiť. Je trochu škoda, že rameno nieje rozdelené na dva ako v reále a nedá sa sklopiť iba polovica. :oops:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Týmto je dokončené celé vozidlo okrem kolies a ramena. Pokračovanie čoskoro asi kolesami. :P ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Já jsem nad těmi rameny taky přemýšlel a do poloviny sklopné by udělat celkem bez problémů šly. Přemýšlel jsem nad tím ale až byl oplen hotový... :roll: Nicméně si myslím, že i takto je to dostatečně pohyblivé. Jsou i tací modeláři, co lepí všechno na pevno, a svým skeptickým přístupem se snaží ukázat, že pohyblivost modelu je zbytečná. Na hraní to není, ale proč si ho občas ve vitríně nenapolohovat jinak, že...
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“