Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od rybak »

Paráda
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Podle mě se traktor povedl velmi dobře .
motaz
Příspěvky: 33
Registrován: pon 8.4.2013 19:53
Bydliště: Tuchyňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od motaz »

Gratuluju len nasadnut a ist na pole.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Velice všem děkuji.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Hezká prácička, gratuluji! Taky jsem si v poslední době pár modelů traktorů pořídil, mezi nimi i tento a docela se těším, až se k některému dostanu.
Uživatelský avatar
honza_sn
Příspěvky: 30
Registrován: ned 21.9.2014 19:21
Bydliště: Vsetín

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od honza_sn »

Super, alespoň nějaká další inspirace do budoucna :)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Díky.

haageeman: Ve tvém podání to budou jistě nadpozemsky zpracované traktory. :-)
Taky mám ve sbírce další...

Zároveň jsem rád a děkuji za oživení tohoto vlákna. :-)
Asi souhra náhod, ale krásná, protože jsem v pondělí vytáhl přívěs, kterým se chystám traktor doplnit.
Vždy když na něj na polici koukám, tak mi za ním něco chybí. Přemýšlel jsem, co by se mi líbilo a nejzajímavější mi přišel Velkoobjemový sklápěcí přívěs PzTVS-6. Vše už mám připraveno k prvnímu zaříznutí. Jen chci nejdříve dokončit rozpracovaný model. Tak musí přívěs ještě asi týden počkat. Ale každý den, aspoň jednou, do těch stránek nakouknu a představuju si, jak mi to půjde. :-D

Ahoj.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Zdravím všechny u volného pokračování.

Jak jsem zmiňoval v posledním příspěvku, rozhodl jsem se traktor doplnit o přívěs. Volba padla na Velkoobjemový sklápěcí přívěs PzTVS-6 (na Horala jsem si netroufl :-) ).

Obrázek

Hned ze začátku malá premiéra v podobě stavby rámu - snažil jsem se díly pořádně vyplnit kartonem. A myslím, že se mi povedlo základní tvar udržet. :-)

Obrázek

Ovšem držáky, jak korby, tak tlumičů a i samotné tlumiče se mi nějak nedařily, hodně jsem s těmito prvky bojoval - usměrňoval... ...mírné rozladění mi spravila až náprava s "nárazníkem".

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Dobrý pocit převládá.
A už se těším na to, jak mi to půjde s úchyty a tlumiči na točně. (Snad lépe.) :-)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Co myslíš prosimtě těmi tlumiči? - takovéto vleky totiž žádné nemají, takže máš buď na mysli pístnice pro vyklápění korby (ty jsou podobné tvarově) a nebo listové pera pro odpružení nápravy (ty jsou podobná účelem), co tedy? :)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Tlumiči mám na mysli listová pera. (Takto jsou pojmenovány v návodu, chtěl jsem se držet stejného termínu.)

Na pístnice pro vyklápění korby taky dojde a i ty budou pěkná sranda. :-)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Zdravím,

pokračoval jsem točnou a těšil se na listová pera,se kterými jsem se na zadní nápravě trápil... tyto se povedly lépe :-). Jen, když jsem je usadil na rám, tak jsem měl nápravu pod točnou trochu vyšší (samozřejmě mou zručností :-)) a rám nebyl v rovině. Tak jsem úchyty per zkoušel trochu ještě stočit a pera trochu stlačit. Částečně se to podařilo a ve výsledku je rám rovnější. :-)

Obrázek Obrázek

Ojka nedopadla úplně podle představoval. Geometrie je mírně mimo. No a přední část, do které se zapichuje očko, pod mýma rukama úplně změnila tvar :-( (Místo, abych to celé odložil stranou a řekl si: "Ráno moudřejší večera.", tak jsem řezal.)

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Co se stalo, nemůže se odestát. Vypadá to celkem dobře a jinak než by mělo.

Čeká mě korba, z té velké plochy mám respekt a jsem zvědav, jak si s ní poradím. :-)

Ahoj.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Zvolna pokračuji dál.
Podlahou a pevnýmmi stěnami korby. Všechno to trvalo nějak déle, než jsem čekal. - Pořád jsem něco nechával prosychat pod zátěží. :-) Ovšem stálo to za to. :-)

Nějdřív přišla na řadu stěna, do které jsem vložil na oba konce síťky.

Obrázek

Následovalo přilepení pod horní část podlahy, poté spodní část podlahy. Tady jsem měl hodně obavy z toho, jestli chlopně bočních stěn nebudou zpod podlahy příliš vidět - přecejen je ten papír "docela hrubý" :-), ale povedlo se to náramně. :-)

Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem doplňěním dílů umístěnými pod podlahou - výztuhy a držáky.

Obrázek Obrázek

A zakončil jsem tuto etapu výztuhami korby. Tahle pasáž mě zaskočila nejvíc. Vůbec jsem si neuvědomil, jak toto bude zdlouhavé. :-) - Každou výztuhu jsem navíc ještě podlepoval kartonem, aby se mi lépe lepila na stěnu. :-) Možná to bylo zbytečné - nevím. Každopádně výztuhy korbu dost zpevnily a trochu narovnaly.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Dosavadní výsledek mě velmi těší a traktor se už přívěsu nemůže dočkat. :-D

Obrázek

Ahoj.
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od krakra »

Skutečně parádní Zetor.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Krejcak »

Zetor se opravdu povedl ale vlek vypadá také velmi dobře. Už se těším na výslednou soupravu...
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Díky, díky.

Pokračoval jsem otevírací částí korby s výztuhami.

Obrázek Obrázek

Následoval otvírací mechanizmus. Konečně zajímavější dílky, než byly kvádříky výztuh. :-) Písty jsem zvýraznil zrcadlovým papírem. Hlavně teleskop vyklápění korby mi dal zabrat.
A taky jsem se natrápil z dílkem 91, než jsem pochopil jak má vypadat. (91 = páka zvedacího mechanizmu, která má uprostřed držák pro píst) :-) Nakonec mi vznikly dva stejné dílky, což je chyba! (Jsou vidět na společném obrázku před korbou.) Protože vepředu a vzadu přívěsu musí být tato páka zrcadlově otočená. (Opraveno to mám již na dalším obrázku rozloženého zvedacího mechanizmu).
Sestavení, si v mém podání, vyžádala jen drobnou úpravu děr v pákách, aby otevírací část jakžtakž dosedla k pevné části korby. :-)

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Jsem vždy hodně nervózní ze sestavování těchto křehkých pohyblivých dílků. Ale povedlo se :-D a jede se dál... :-)
Ahoj.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“