Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Zetor 162 45 + Velkoobjemový přívěs / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Zdravím všechny příznivce tohoto fóra. :-)

Model do ktérého jsem se nedávno pustil je Zetor 162 45 od Agromodels.

Traktory mě od mala fascinovaly. A tak když jsem, po návratu k lepení, dělal poprvé nákup, hned mě tento Zetor oslovil a já neváhal si ho pořídit. Ovšem když jsem vystřihovánku otevřel, tak jsem ji zase zavřel. Neměl jsem odvahu do tak obtížného modelu střihnout. Odložil jsem jej do šuplíku a čekal.
Čekal až do něj dorostu.
A pevně věřím, že jsem, za ty dva roky lepení, do něj konečně dorostl. A že výsledek bude podobný (aspoň přibližně) tomu na obálce. :-)

Zetor 162 45 tady na fóru již několik stavitelů prezentovalo a díky za to. Snažím se využít jejich poznatky a kombinovat postupy s návodem.

Obrázek

Začíná se motorem. Ten jsem podlepil kartonem a poprvé dával dohromady takovou krabičku na tupo. :-) Pak ji osázel tou drobotí převážně válcových tvarů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Zatím si to užívám. :-) Ahoj.
Naposledy upravil(a) St. Louis dne sob 9.12.2017 10:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Pomalinku se posouvám dál.
Spojka - převodovka - diferenciál - zadní poloosa. To mě bavilo.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Oproti tomu nosný rám s filtry jsem nějak uspěchal... Z toho výsledku už tak dobrý pocit nemám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek


Dál to snad bude už jenom lepší :-D. Chystám se na kabinu a na ní je toho zasklívání... To zas bude srandy.
Oboustranou pásku a sekundové lepidlo jsem již dříve zkoušel, tak nyní pro změnu zkusím, jak mi to půjde s chemoprénem. :-) No, jsem zvědav.
Ahoj.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

A je zaskleno.
Jízda s chemoprénem byla zajímavá a v mém případě i poučná (ostatně jako při všem, na každém modelu :-) ). Po několika testovacích zasklívacích otvorech, jsem se pustil do ostrého pokusu na kabině. Bohužel jsem testoval málo. První pokus se nezdařil - samozřejmě mou blbostí. :-) Na podruhé už vše dopadlo dle mých schopností :-). (Byť ze záchranné kopie, vnitřních částí obvodu kabiny, v trochu jiném odstínu :-( ).
Stěrače a zadní okno jsem přilepil na skla oboustranou páskou - ta jaksi nebyla tak průhledná jak bych myslel. :oops:

K tomu zasklívání je foťák hodně milosrdný. :-)
Obrázek Obrázek

Blatníky se mi ani moc nezkroutily - těch jsem se bál a výsledek jsem čekal horší :-).
Obrázek

Obrázek

Už se těším na intík. Ahoj.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Dílky interiéru složeny dohromady, umístěny na podlahu a zkompletovaná kabina.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek

Minule jsem se tady rozplýval nad blatníky: Jak se mi celkem povedly. OMYL! Z blatníky to byl zatím největší horor. Neslepil jsem je vůbec dobře. A ač jsem je zkoušel různě masírovat - pořád mi vznikala u podlahy díra. Moje chyba :-( . Váhal jsem zda je nezkusit slepit znova z "kopie" nebo tyto rozřezat a znovu spojit. Nakonec jsem díru zamaskoval barevným papírem. Věřím, že kola toto z velké části zakryjí (v kabině to tolik vidět nebude) a další vliv na stavbu by to "snad" vliv mít nemělo - doufám :-) .

Obrázek Obrázek Obrázek

Napevno na podvozku... a se střechou.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Ahoj s dalším postupem.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Zadní mechanika zvedacích ramen hotova.
Když jsem viděl ty malé diravé dílky, tak jsem si příliš nevěřil.
Pár jsem jich dělal na druhý pokus, ale povedlo se to dát dohromady a připevnit k podvozku. :-D

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Pokračoval jsem přední nápravou... :-)

Obrázek Obrázek Obrázek

(S na sucho nasazenými brzdami.)

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Ahoj u dalšího pokračování.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Malý posun ku předu v podobě závaží, blikačů, světel a zrcátek. Na ty jsem si koupil zrcadlový papír. (No, je to spíš karton, tak jsem si z něj odřízl jen tu zrcadlovou vrstvu.)
Během přilepování zrcátek jsem si trošku upatlal od sekunďáku okno, na fotkách to není moc vidět. Ale čím jsem se blížil koncemi drátku blíž ke kabině, tím se ty moje pracky vrtěly víc a víc. :-)

Obrázek

Obrázek

Snad to všechno nepoulamuju v dalším průběhu stavby. :-)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Kapota, schůdky, nádrže a výfuk jsou na místě. Už zbývají jen kola.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od krakra »

Moc pěkné
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Děkuji, snažím se.

Pustil jsem se tedy do kol. Ovšem to moje bombírování... :-).

Teoovo video s bombírovaním bočnic je parádní a po jeho několikátém shlédnutí jsem se těšil, až se vrhnu na nějaký kolový prostředek, kde si konečně tuhle metodu zkusím.

Konečně došlo na kola, a tak jsem s nadšením slintal a s trpělivostí jsem mezi svými neohrabanými prsty ohýbal. Výsledek je ...jaký je.
Naivně vždycky čekám od sebe něco lepšího (, ale nic není hned). Z odstupem musím říct, že nevypadají nejhůře a taky doufám, že větší hrubky zakryje vzorek. :-D A když srovnám tyto kola, s bombirovnými koly na starších modelech, tak je to zase o kus lepší. Holt na těch velkých kolech je to víc vidět :-). A další kola budou jistě také zase o něco lepší. :-)

Obrázek

Samozřejmě jsem neodolal a zkusmo sestavil dohromady.

Obrázek Obrázek

Musím přiznat, že nesprávně slepené zadní blatníky mě dohonily. A v místě, kde se lámou ke stupačkám, to bude hodně těsné (obzvláště s dezénem).

Obrázek

Vzorek na pneumatikách je to poslední co zbývá udělat. Momentálně je přilepený na 1 mm karton a pomalinku vyřezávám...
Ahoj.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Pokud se jedná o první bombírování tak se vůbec nemáš za co stydět . Vůbec celá stavba vypadá dobře . Sleduji .
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Díky za hezká a povzbudivá slova.

Ne, nejsou to má první bombírovaná kola (pořadím již čtvrté vozidlo s takovými pneu), ale poprvé jsem bočnice vlhčil. To mě před shlédnutím videa vůbec nenapadlo. (Vlastně jsem tady celkově poprvé slinil všechny stáčející se dílky. - Učím se.) :-)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Nemyslel jsem si, že mi dezény dají tak zabrat..., že to bude na dlouho, s tím jsem počítal. Vyřezávání, a retušování.. na takový maraton jsem byl připraven. :-) Ale lepení těch bočních částí, aby vypadaly stejně "rovnoměrně", to mě na začátku hodně vyděsilo. :-) Prvních několik dílků vypadalo v mých očích příšerně. Ovšem po dokončení jedné celé bočnice kola mě zděšení přešlo, protože v tom množství to není tak patrné. :-) Naštěstí :-D.

Obrázek Obrázek

A bylo hotovo.

Z traktoru mám obrovskou radost. A nejen z modelu, ale i z cesty k cíli, která mě mnohé naučila. Současně je to, v této chvíli, nejobtížnější model, do kterého jsem se pustil, a nakonec i zvládl sestavit do podoby (aspoň přibližně) Zetoru vyobrazeného na obálce. Byť je ten můj traktor na všech čtyřech lehce na křivo ...a ty zadní blatníky... no. - Je to prostě paráda :-). A model už se pěkně vyjímá na polici mezi ostatními papírovými kolegy. :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Díky všem, kteří sledovali můj souboj s tímto modelem Zetoru 162 45.

A už se těším na další model, kde zúročím posbírané zkušenosti.
Ahoj.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Tapan »

Pěkný traktor, povedl se ;-)
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Zetor 162 45 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od maggi »

Paráda.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“