Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tolo »

Rozhodl jsem se, že si postavím model traktoru. Volba padla na traktor Zetor 5511 s vlekem. Stavbu jsem začal traktorem a postupuji v lepení podle doporučeného návodu. Začal jsem kabinou stroje. Rozhodl jsem se pro náročnější variantu, a to tedy pro kabinu s interiérem. Vyřezání oken, zasklívání a slepení kabiny proběhlo celkem bez větších problémů. Bohužel při práci jsem udělal jednu chybu. Při lepení sloupku řízení jsem přilepil opačně přístrojovou desku. Budíky mám nad volantem jako to mají např. traktory Zetor řady 7011 atd.. Zetor 5511 má mít budíky pod volantem. S tím už se nic nedá dělat, hold budu mít originální kus.
Na přiložených fotkách se můžete podívat na průběh stavby.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tolo »

Pokročil jsem ve stavbě traktoru. Postupoval jsem podle doporučeného návodu. Slepil jsem zadní blatníky a motorovou část. Tu jsem doplnil na bocích o nápis Zetor 5511. Následně jsem kabinu, blatníky a motor spojil v celek. Nyní budu pokračovat tříbodovým závěsem a přední nápravou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tolo »

Traktor mám již postavený. Výsledek můžete vidět na fotografiích. Na přední kola jsem použil laserem vypalovaný dezén. Na zadní kola jsem nalepil špalky, které jsou součástí stavebnice. Jinak stavba proběhla bez větších problémů a s výsledkem jsem spokojen. Teď se pustím do lepení vleku. Jsem zvědav se stavba zadaří a jak bude vypadat celá souprava.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Moc hezky slepeno .
Tento traktůrek i s vlekem svého času slepila moje starší dcerka . Co si pamatuji tak jediný vážný problém měla pouze s točnou u vleku . Kde se jí to jaksi """" SAMO """" slepilo a točna se netočila . Tak jsem musel zakročit ze skalpelem . Na zamaskování jsem použil šedý papír a Kamča mohla pokračovat dál .
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tolo »

Po letní pauze jsem se vrátil ke stavbě vleku. Začal jsem korbou, kterou mám již hotovou. Původně jsem chtěl bočnice k podlaze připevnit pomocí pantů, jak je psáno v návodě. Ovšem mezi bočnicí a podlahou vznikla malá mezírka, která se mi nelíbila. Nakonec jsem sajtny k podlaze přilepil napevno.

Obrázek

Obrázek
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tolo »

Hlásím další pokrok ve stavbě vleku, konkrétně podvozku. Menší problémy jsem měl u točny. Když jsem ji vlepoval k podvozku, tak rozteč chlopní byla menší než rozteč nosníků ke kterým se točna měla přilepit. Vznikla zde mezera, kterou jsem musel vyplnit kartonem. Jinak jsem musel dbát na to, aby se podvozek nezkroutil. To se naštěstí nestalo. Ještě menší problémy vznikli při retušování. Přesný odstín šedivé barvy se obtížně míchá. Fotografie na tyto nepřesnosti dosti upozorní. Ve skutečnosti to tak hrozné není. Teď budu pokračovat ve stavbě kol a dalších drobností k vleku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od PedroSunchez »

pěkná, čistá práce
Tolo
Příspěvky: 36
Registrován: ned 2.9.2012 18:32

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tolo »

Dneska jsem dokončil stavbu vleku a tím i celé soupravy. Kola se stavěla jedna radost. Při jejich stavbě jsem opět použil laserem vypalovaný dezén jako u traktoru. Na dezén jsem nanesl patinu, aby barevně ladil se šedou bočnicí kola. Když jsem připojil vlek k traktoru, tak se mi souprava bez nákladu zdála neúplná. Nakonec jsem vyrobil ještě šest válcovitých balíků ze slámy a umístil jej na vlek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Koukám , že jsi měl taky problémy s točnou . Ale máš to parádně slepeno . I ten náklad je super .
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Zetor 5511 + 5t vlek / PMHT + Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Kovář »

Jojo dobré, zdá se to příjemný a pohodový modýlek.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“