Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

jako další projekt jsem zvolil tento Zetor, kterým si chci obohatit sbírku. Stroj si myslím nemusím nějak představovat, většina bude znát ;)

Náhled na obálku a šmikajdu:
Obrázek Obrázek

Sama šmikajda je velmi pěkně zpracovaná co se detailnosti a grafického provedení týká, jen psaný návod se mi zdá trochu zjednodušený ale to jen můj první pocit, tak uvidím při dalších postupech..
Stavbu jsem zahájil dle návodu a to motorem, kde jsem trochu zápasil se sacím a výfukovým potrubím, které se osazuje na (v návodu uváděné kousky párátek) jenže kde nic tu nic o velikosti či sklonu, na jedné straně je osazeno našikmo. Tak jsem zvolil 2mm velikost a nějaký ten náklon a opticky se to zdá ok :) .Dále jsem osadil drobotinu, jako kompresor, odstředivku, cívku a alternátor, který se musí nalepit kousíček mimo vyznačené místo na bloku motoru.Ještě bych chtěl upozornit na vrtuli, která je ze dvou dílku lepených k sobě, ale oba jsou nakresleny stejně tudíš po vystřihnutí na sebe nenavazují tvary listů. Vím, je to detail, který stejně není vidět, ale víte o něm ;)

Motor:
Obrázek Obrázek

Dále jsem pokračoval spojkou, převodovkou, diferenciálem se zadní poloosou a vývodem hřídele. Zde vše sedělo pěkně a žádný zádrhel se neobjevil. Ještě jsem zapomněl napsat, že u 90% dílků odstříhávám chlopně, které mi tam přijdou navíc a na dílcích jsou nepěkné spoje a tímto se eliminují :) Nakonec jsem tyto části spojil a teď mě čeká nosný rám, chladič atd. atd. ale to zase příště.

Spojka a další droboť:
Obrázek Obrázek

Celek:
Obrázek

Pro dnešek vše a příště ahoj Jakub ;)
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od venda »

Moc pěkná stavba.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od stockholmik »

Pěkný, taky radši bez chlopní. Jen tak dál
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od VašekS »

Pěkný začátek. Já jsem motor ke spojce lepil až po sestavení kapoty a kabiny. Stalo se mi, že jsem musel spojku o 1 mm nastavit. Třeba se Ti to nestane. ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak jsem zpět s malým postupem ve stavbě zetoru. Zatím přibylo jen pár drobností, jako chladič a vzduchový filtr, dále jsem se pustil do kabiny, kterou jsem podlepil oboustrankou, vyřezal okna a vlepil natvarovanou fólii. Venkovní plášť kabinky jsem musel nakonec rozdělit, abych to lépe napasoval :)
Abych kabinu trochu oživil, rozhodl jsem se pro znázornění vyhřívání skla, tam jsem dost bojoval s napnelismem použitého materiálu a výsledek sice není stoprocentní ale mé oko je spokojeno ;)

Ještě pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vyhřívání skla:

Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

jako odpočinek od mixu jsem zvolil tento Zetor a pokračoval se stavbou interiéru a zhotovení zadních blatníků. Žádný zádrhel se nevyskytl a vše sedí jak má ;). Konečně to dostává tvar traktoru :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od Azaret »

Pekne, jen bych podotknul ze radici paky jsou vedle sedacky, takto bys nic nezaradil.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

no jo máš pravdu, já jsem to udělal jak mi poradil známý, který na něm jezdí a že prý jsou mezi nohama a ono ne :roll: no nic, opravíme dle obrázku, co jsem si vygooglil, ať je to v pořádku ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

tak řadicí páky jsou opraveny :) nejdříve jsem měl v plánu je otočit, aby byly vedle sedačky, ale už na pohled se mi nezamlouval zvolený průměr drátku a tak jsem je rovnou vyhodil a vyrobil nové.
Použil jsem 1mm plastový profil a natřel akrylovou barvou a umístil do (snad) správné polohy ;) Nakonec jsem doplnil páčky na pravé straně sedačky a kabinku dal do kupy s blatníky. Zítra mě čeká uzávěrka střechou a pokračování dalšími kroky...

Aktuální stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

mel bych dotaz na mistni modelare, kteri staveli tento stroj. Pomalu ale jiste se priblizuji ke stavbe kolecek a tak mam otazku na podlepeni vzorku na pneumatikach, nevim, jelikoz je navod na muj vkus skoupi na slovo a nikde neni uvedeno cim a jakou tloustkou se ma vzorek podlepit. Takze otazka zni kolik mm ma mit podlepeni?
Dekuji vam za odpoved ;)
Jakub.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od Majo71 »

Neviem, či Ti to pomôže Jakube, ale ja som onehdá lepil od Agromodels traktor Zetor Crystal 120 45 a tam som bočné figúry podlepil 2x 160 g/m2 papierom a hlavné drapáky na cca 1,4-1,5 mm.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Majo,

určitě to pomuže a děkuji ;) s kolečky mám ještě nějaké plány, tak snad dopadnou dobře :)

Jakub.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od BalvieM »

Já dávám 1mm a víš do, jak píše Majo, cca 1,5mm záleží jak to chceš mít sjetý :-), boční figury není potřeba podlepovat, alespoň já to nedělám a je to dostačující.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Díky Lary,

no, mám v plánu je dělat zánovní, takže vzorek podlepím víc a boční figury také, ale méně a stažené do ztracena ;) každopádně jsem zvědavý, jak to dopadne :lol:

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Zetor 16245/Agromodels/1:32/J.Bouška

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak jsem tu zpět s nepatrným postupem...
Cca 8 dní přesněji 20 hodin, se morduji se zadní hydraulikou a prošla malou změnou na zadních pístech, kde mi přišlo nešikovné uchycení a hlavně mi to nesedělo rozměrově na horní pakny...

Obrázek Obrázek

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



Po zkompletování hydrauliky se pouštím do přední nápravy a pomalu si v mezi čase tvaruji kolečka ;)

Zatím ahoj a hezký večer všem Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“