Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32/Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32/Hotovo

Příspěvek od staryorel »

Zdravím tu všechny zemědělce , v této sekci sem zatím ještě nebyl ( s modelem ) . Mám tu na stole řezačku kterou se pokusím zhmotnit do 3D modelu . Je to můj první model od tohoto vydavatele . Při letmém studování vystřihovánky se jeví jako né moc složitá , takže uvidíme jak se s tím popasuju . Nejspíš přijde i na nějaký drobný tuning ( určitě pneu ) :lol: .
Tak sem do toho řízl dle návodu - trochu se musím přeadaptovat na jiného vydavatele . Slepen rám podvozku s výztuhou a podávací tunel , či co to je :) .Zatím to pasuje bez nějakých závažných komplikací .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Naposledy upravil(a) staryorel dne ned 7.2.2016 10:18, celkem upraveno 1 x.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od staryorel »

Haló je tady nekdo :D . No tady je teda prachu to abych to trochu oprášil . Od minula toho moc nepřibylo , ale neco přece . Kapotáž motoru sem dodělal a trochu sem sa pohrál s mřížkama . Osazení na podvozek proběhlo trochu jiným způsobem než dle návodu . Poté následovala výroba nárazníku + přední blatníky . Světla sem udělal v barvě nárazníku bo ty krvavé sa mě moc nelíbily .Ve vnitřku kabiny provedeny pouze drobné úpravy . Zasklení proběhlo kupodivu celkem v pohodě . Se střechů sem trochu maturoval , ale jo može byt ;) . Další fází bude kompletace kabiny a osazení na místo .
podavací tunel + podvozek s odstraněnou výztuhou
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Kabina + vnitřek zatím nasucho
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkný podvečer , ano chvílu sem tu nebyl :roll: , ale to neznamená že sem to dal k ledu . No kde sem to minule skončil :) - aha , už to vidím . Takže kabina je osazená na svém místě - při bližším pohledu na zasklení nejsem extra spokojen bo ta folia je nějaká "jetá" . Následná výroba podvozku proběhla vcelku bez problémů , trochu sem potunil kardan . Po zapasování náprav sem zjistil , že jaguár stojí mírně nakřivo , na vině byl rám který má lehkou vrtulu a už sa to veze , no nejak to budu moset zaonačit na kolách . Dále následovala vrchní část na kapotě tj. vyhazovací komín ( či jak sa to menuje ) - trochu oživený a upravená hydraulika , sání , komíny a žebrování kapoty . Pak následovala výroba světelné rampy + světla , dráteničina a zadní závěs . No a pak to přišlo - kola . Originály sem nepoužil pouze nějaké drobnosti . Nejvíc mě vrtalo hlavů jak budu lepit dílky dezénu na běhoun , když je na něm nemám namalované . Kamoš mě poradil program Inkscape ve kterém sem si nakreslil dezén tak jak je ve vystřihovánce . Pak už byly pouze obavy z toho jestli na černém papíře bude vidět černý tisk . Kupodivu sa to dalo ;) . Dopadlo to vcelku dobře i když hledím na foto origo pneu tak to není to pravé ořechové :) . Teď zápasím s kukuřičnů lištů , zatím sem splácal těch 5 prstů , ale ty tři prostřední sů nejaké nepásné . Ať sem ty tři díly , z kterých je ten prst složen , připasovával jak chtěl furt mě to nepasovalo . Samozřejmě sem je upravil dle vlastní úvahy . Na liště si pohrávám s myšlenkou vyrobit ty zubaté pásy tak uvidíme jak to dopadne .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od Lukáš »

Hmm, hraješ si :shock: Líbí se mi to.
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Souhlasím s Lukášem, vymazlené a hezky...

Petr
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od pan Tau »

Nevím, jak ostatním, ale pro mě se příspěvky s větším množstvím fotek vedle sebe stávají totálně nepřehlednými. Nemám monitor široký jak plátno v kině, na ploše monitoru vidím pěkně jen dvě fotky v jedno řádku.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Návrat Orla se vší parádou :lol: ;) krásná práce...

Jakub.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkné odpoledne , hlásím že je hotovo - pozor mám na mysl kukuřičnů lištu :lol: . No k výrobě těch pěti prstů bych dodal že nejspíš nejsou uplně přesně namalované bo po kompletaci zrovna dvakrát nepasovaly na zakladovů část . Provedl sem drobné úpravy a jaksi taksi jsou tam . Zkusil sem vyrobit ty zubaté pásy a vcelku se to povedlo . Pak nastal boj se šnekem , což byla trochu maturita :) . Ještě sa mě nelíbilo spojení lišty + podávací tunel na dva kolíky , tak sem čučl na foto origo uchycení a něco podobného vyrobil .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Paráda,neskutečně vymazlené...

Petr
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkný večer , to se to pěkně patlá přes vánoce :) . Pomálu to tlačím do finiše . Po liště následovalo usazení podávacího tunelu s hydrauliků , poté nějaké zabradlí , světelná rampa a nějaká drobotina .Dalším krokem bylo osazení kol a přilepení drobotiny na vrch kapoty . Trochu sem sa pohrál s tým sacím válcem . Následoval mírný tuning blinkrů . No takže zbývá jen maják a koncové světla . Jak to tak pozoruju tak bych to mohl letos dorazit ;) .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
A tady sa možete trochu navnadit :D
Obrázek
Příště už nejspíš bude technická přejímka ;)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od Alda »

Tak to je parádní zemědělec. Krásnej model, výborná retuš.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od stockholmik »

Krása, gratuluji k dokončení. Honza
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od Daniel »

:shock: Móóóc pěkné !
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od enzo66 »

Vůbec nejsem zemědělec, ale toto je una bomba! :D Krásná práce.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Claas-Jaguar Mega 695/ Agromodels/1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , né eště to nemám hotové bohužel :( . Potřeboval sem na zadní světla červenů barvičku , tak sem navštívil naše papírnictví a zjistil , že majů všechny barvy kromě červené :x . Tak následovala výroba majáku a aspoň příprava koncových světel .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
No tak ke konci ledna bych to tu mohl slavnostně uzavřít :)
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“