Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Odskočil jsem si na chvilku k přípravě jednoho nového modelu ma Duben.Víkendové lepení zkušebního modelu mám za sebou a můžeme tedy dál dokončovat kombajn. :P
Je to pokračování ze starého DF : http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... hp?t=10109" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokračoval jsem zpracováním dopravníku, jeho kanálu a přípravě pístů. Díl 42 je kapku delší a při zkoušce pístů na sucho jsem zjistil, že díl 76 není krátký, jen je jeho přilepení špatně vyznačeno na díle 41.Díl 40 je o 1 mm širší.A na přední nápravu se díl 69 musí nalepit obráceně ( obloukem dolů ) než je znázorněno v NK.Díl je nakreslen obráceně včetně otvorů.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Na chvilku jsem si opět odskočil od kreslení nového modelu ( budu se snažit na Chodov ) a můžeme pokračovat ve stavbě kombajnu.Samotné písty jsem přidělal na kombajn a dodělal jsem plentu v zadní části kombajnu.Také se mi dostal do rukou opravný set na tento kombajn, tak budeme vylepšovat a jsem rád, že Jirka zareagoval na toto vlákno a dal vše do pořádku aby byl zákazník spokojený, tak jak to má správně fungovat u slušné firmy.



ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od fox »

Já bych jen podotknul, že ty pružiny mají být na pístu nikoli na pístnici. A rozhodně jemnější. ;)
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Po nastudování patřičné dokumentace a obdržení opravného setu na tento kombajn nastala rozborka modelu.Úpravou projdou i písty, které jsem měl opravdu špatně.
Již to ale začínám opět skládat dohromady.Nová řemenice je hotová. :shock:

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Dnes jsem pokročil dále v uplatnění opravného setu a dal kombajn do původního stavu jako před generálkou.
Otvor v motorovém prostoru stačí od bunkru 20 mm dlouhý.Kužel dílu 91 je potřeba zkrátit na délku 6 mm. jinak se vám horní a dolní řemenice nesejde v rovině proti sobě.Samotný řemen je potřeba zůžit o 1 mm aby se vešel do řemenic.Také je potřeba si udělat napínací kladku, tak jak je tomu u skutečného kombajnu aby vám řemen prošel pod podlahu motorového prostoru.
Písty jsou již také opraveny spolu s majákem.

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Mohu se zeptat na nějaké informace ohledně opravného setu? (jak vypadá,bude se dát koupit nebo stáhnout, kolik toho je a podobně) ;) Dík
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Jedná se o dvoulist formátu A4, který jsem dostal zdarma od p.Grafka, který p.Boušku prodává.
Nebo kontaktovat přímo p.Boušku na jeho stránkách Agromodels, nebo se poptat na modelářských akcích.Třeba hned v Dubnu na Chodově.
Big Pig
Příspěvky: 19
Registrován: ned 8.4.2012 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Big Pig »

Bývaly doby, kdy jsem se "musel" vyjadřovat ke všemu. :-) A protože mne nikdo neposlouchal, bylo to k ničemu. Jsou ale věci, které si komentář zaslouží.

Nemám již potřebu sledovat DéeFka, protože mám vcelku jasný názor na jejich informační hodnotu: 95% hnoje (správci tohoto DF prominou, neviním je, je to problém DF globálně). Pokud už je někdo schopen rozpitvat stavbu modelu tak, jako Pavel, je to to nejlepší, co na DF může vložit a pro ostatní stvořit. Informace typu "toto se mi ne/líbí", "toto ne/budu stavět", "v sobotu tam ne/budu" jsou úplně k ničemu, neboť jejich platnost je cca 38,5 minuty a to pouze pro pisatele a max. dva čtenáře.
Informace, jež sem vložil Pavel mohou pomoci řadě dalších stavitelů. Kdo si myslí, že mu to nepomůže, nemusí se tím řídit, nikdo ho nenutí. Nemusí to ani číst. Proč sem ale sakra musí psát, jak je proti? Koho to zajímá? Mně osobně by mnohem více zajímal protinázor stejně podrobný. Tedy obdobný zápis ze stavby s případným protinázorem na konkrétní Pavlovy výtky. Další a další čtenáři se pak mohou hodnocením přidávat na tu či onu stranu či vkládat další své objektivní názory a další a další stavitelé budou získávat stále objektivnější informace o modelu.
Kdo je proti?

Léta znám osobně jak autora modelu kombajnu tak jeho lepiče, též autora (a dlouholetého). Znám je nejenom podle ksichtu (s prominutím) ale oba znám z určité spolupráce.
S jedním z nich jsem nikdy neměl žádný problém, protože svou práci (pokud jde o papíráky, více nevím) dělá dle mne dobře.
S druhým z nich jsem měl spor právě kvůli názoru na kvalitu práce při tvorbě modelu. Sice už umí odpovědět na pozdrav a podání ruky ale je mi jasné, že po dnešku mezi námi opět začne komunikační klid. :-)) To je ale jeho, nikoli můj problém...

Takže teď bych tu rád uvedl ještě jednu myšlenku pro autory modelů: autor by měl za slušné a v klidu podané upozornění na chyby děkovat, protože tím bezplatně dostává informaci, kde se zdokonalit a jak být ještě lepší.

Takže promiň, Jirko, ale já jsem na Pavlově straně.
Nespojuj to s tím, že jsme se kdysi nepohodli, to je pryč. Ale pokud budeš chtít, mohu přidat detaily, ještě bych si vzpomněl... :-)

MiG
P.S: A pokud už se autor domnívá, že je dokonalý, nemusel by aspoň reagovat vztekle. Máme u nás úspěšného autora a vydavatele, k jehož modelům mají jiní autoři a vydavatelé také vždy plno výtek. Ale on se jen usměje a vrhne na trh další a rozhodně ne nekvalitní model...

Tož asi tak a teď o mne zase chvíli neuslyšíte... :-)
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Spitfire máme za sebou a můžeme po víkendech pokračovat na kombajnu.
Mám za sebou jeden žebříček a základ předních kol.Použil jsem bombírované boky z opravného setu.Tam jsou disky červené a jinak konstrukčně řešené.Já chtěl zůstat u modrých a tam vnitřní průměr nesedí a je větší.Koukají zoubky z disku.Naštěstí to jde překrýt přidanou obručí.Také jsem od běhounů odstřihnul chlopeň a nalepil ji samostatně jako další díl.Ať tam není zub.
Na originálu ten bok pneumatiky třeba na červeném disku sedí dobře.Nemohu posoudit neboť já chtěl mít na svém kombajnu ten modrý.
Kola zatím nechám bez vzorku a až bude v chodu Laser, vyřežu si je.Mohu pak příbadně k Jirkovo modelům udělat doplňkové sety drapáků na jeho kombajny, traktory.
Výroba kabinek na Spita v Mělníce jde také dobře.Nehodláme totiž zůstat jen u jednoho letadla v M 1:33.Příští rok se těšte na Čmeláka.Ale toho by asi bylo vhodnější udělat v M 1:32 aby šel do série k zemědělské technice. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Petear »

Sorry za OT, ale Čmelák? Huuuu, těším se:) Radši bych 1:32, ale je to fuk. Upřímně řečeno, docela by mě zajímalo, proč se Poláci pustili zrovna cestou "podivných" měřítek 1:33 a 1:25, ale to sem nepatří:) Jinak Fortschritt hezká práce, bedlivě sleduji!
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Tak jsem zase něco málo podělal.Ve vystřihovánce jsem nalezl 2x díl 81.Padlo tedy rozhodnutí, že jeden z nich bude jako zákolník na zadní osy kol.Dále jsem nevydržel čekat na dar přítele Lasera a pustil se do vyřezávání drapáků předních kol růčo.Již máme na trhu mnoho zemědělské techniky od Jirky Boušky, tak si Laser také užije své.Kdo se s tím nebude chtít dřít, tak se za cca 3 týdny dočká ušetření práce.Od září k začátku zahájení nového školního roku plánujeme spustit vlastní WWW. stránky MG a tam bude spolu se zavedenými prodejci vše k mání. :o

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Vánoce jsou svátky klidu, tak relaxuji u dokončování mlátičky. Mám teď volno, než Vojta postaví druhého Concorda a budu moct ladit nějaké ty nepřesnosti.

Mám to tedy na kolech a pokračoval jsem žebříkem ke kabině.
ObrázekObrázek

Prvně u horní části stupaček chyběla chlopeň. Koukal jsem na hnědou mlátičku a tam je to v pořádku.A část chlopně dolní stupačky pak překáží při lepení té poslední stupačky na tomto celku.Tak jsem ji kapku přistřihl.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

No ale nějak se mi to povedlo dát dohromady.

ObrázekObrázek

Zítra pokračuji poslední částí na samotné mašině a tou je Dopravník.
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Azaret »

Zdravim Model se mi velice líbí, jen mi nejak neštymujou ty schudky. Nezvedali se na 512tkách náhodou cely? Pokud vím tak děleny s tahlovim mechanizmem byly až na 516.

Děkuji.
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Pavel Skokan »

Ano, co jsem koukal na fotky, tak u E-512 jsou schůdky vcelku. Ve vystřihovánce je to ale takhle.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Fortschritt E-512 / Agromodels, Jiří Bouška / 1:32

Příspěvek od Zrzek »

Pavle, chtělo by to drobet ostřejší fotky detailů schůdků - není na nich téměř nic z popisovaného poznat.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“