E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Prej mi došel balík domu tak budu pokracovat na E512
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Jo pro Yvana k jeho příspěvku na straně 5 z mého pohledu je to model který se dá s trochou snahy proměnit slušný výsledek ( Já s myslím že jsme modeláři a trocha vlastni iniciativy je ku prospěch každého modelu a dámu to to kouzlo originálu ale možná je to Tim že to posuzuji stále z pohledu plastikový ho modeláře ) a v dnešní době když je vyprodán tak je to cenný model ať schybama nebo bez nich. Já včera získal jak modrou tak zelenou ještě jednou i s opravny setem .
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od yvan »

Já jsem tvůj přístup pochopil už napoprvé, neboj. Ale když se k tomu chceš vrátit...

V podstatě bych proti tomu nic neměl. Pro mě by byl autor taky frajer a polobůh, mělo by to jenom pár podmínek.

Stačilo by, aby kreslil něco, co se mi líbí a nikdo jiný na trhu to nedělá. Taky by nesměl tvrdit, jak jsou ty modely dokonalé a jedním dechem dodávat, že modelář má být schopen si opravit a dodělat všechno, co tam nesedí, jinak má křivý pracky. Pak by taky neškodilo, kdyby nedělal blbce z každého, kdo se pozastaví nad tím, jestli náhodou nemá něco špatně a lháře z každého, kdo dokáže, že to špatně má. A taky by nemusel krást modely jiných autorů a urážet a nadávat všem okolo, když se na to přijde.

Dalo by se to možná i jednodušeji, stačilo by se k tomu všemu postavit čelem. Ale to je něco jiného než urážky, pak mrtvý brouk a pak mě zase můžete chválit.

Ale ani jedno z toho se nestane, takže místo frajera arogance a místo poloboha lhář a zloděj.

Toť ode mě ve zkratce asi tak vše. Tak ať se daří při stavbě.
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od marchal »

Yvane asi by ses měl uklidnit.Že se nenavážíš do Modeliku,Fly model,Answeru a jiných.Prostě na modelu chyba být může,ale jestliže většině lidí se model podaří a jednomu ne,tak vážně nevím na čí straně je pravda.Poduk jde o mrtvého brouka,tak je to tím,že admini tohoto fóra Jirku vykázali a tudíž ti těžko odpoví.Pokud jde o aroganci,četl jsem některé maily,které mu posílají tobě podobní a upřímě,být adresované mě,tak bych za to někomu rozbil ústa.Takže pokud jde o mě na hrubý pytel,hrubá záplata.Přečti si své příspěvky na Jirkovu adresu a zamysli se nad tím,zda stojíš za to,aby ti psal cokoli slušného.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od pahejl69 »

Kdys jsem byl té skromnosti slušnosti a pokory svědkem. Po upozornění že kola na Kirovci nesedí byla autorova omluvná slova asi tato "Tak to kecáš" toto bylo sděleno slušnému a nekonfliktnímu člověku . A byl jsem to já kdo to přepočítával, jasně kola nevyšla nebyla obkreslena od toho "Rusáka" jak tu několikrát zaznělo. Takže ano chce to odstup bezmezné zbožňování zastírá úsudek, na hrubý a arogantní pytel hrubá záplata. Také jsem tohoto autora nazval zlodějem je to hrubé a drsné ale to někdy pravda bývá. Je smutné pokazit si jméno jednou hloupou krádeží když jsem si jist tím že ostatní modely autor maloval sám. Myslet si o mně můžeš co chceš snesu to.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od yvan »

Martine, já jsem uplně v klidu. A jde mi o něco jiného, než o chyby na modelech nebo soukromé korespondence. Komu přesně bych měl být podobný? Panu Bouškovi jsem nikdy žádnou soukromou zprávu ani email nepsal. Nikdy jsem ho tady netituloval sprostým výrazem ani jsem mu nenadával. Až do odhalení ukradeného Kirovce jsem proti němu nic neměl. To, o čem jsem tu psal, si tady mohl přečíst každý.

O mrtvém broukovi. Obdržel jsem dnes ještě jednu sz (slušnou), která na to taky trochu naráží, tak snad nebude vadit, když to nebudu psát dvakrát. Jde v ní o názor, že ta debata poškozuje modeláře, kteří ty modely lepí (to si nemyslím) a že se nemůže bránit, protože dostal ban. Jaké bránění? On se měl přiznat a omluvit. Jak původnímu autorovi, tak všem, kterým kolem sebe kvůli tomu nadával. Měl prostoru dost a dost, i na to svoje bránění. Využil to k útokům a nadávkám. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se chtěl bránit nebo se omlouvat. Tak dostal ban.

Na jednu stranu tady postihujeme warezáky. Z těch drzých děláme exemplární případy, těm neinformovaným se snažíme vysvětlit, co a proč je na tom špatně. A pak se tady najde autor, který druhému jeho práci zcizí, vydává za svou a vydělává na tom. A pořád se najdou tací, kteří o tom vůbec neví a jsou rádi, že dělá to, co dělá. A kdo s nimi nesouhlasí, je automaticky zaujatý, závidí a nemělo by se rýpat do autora, protože kdo nám to pak bude kreslit. Mým kamarádům veřejně sprostě nadával, veřejně je tady nazval lháři. Po odhalení krádeže veřejně dehonestoval toho, komu to ukradl a vyjadřoval se o něm jako o nesvéprávném blbovi odněkud z východu (ne těmito slovy, bylo to mnohem horší, ale pro ilustraci to postačuje). To jsou fakta. Každý to tu mohl v reálném čase sledovat. On přestože udělal, co udělal, z toho vyšel jenom s banem. V podstatě bez následků. Jakoby se nic nestalo. Žádná omluva. Nikde a nikomu. A jedeme v pohodě dál. O tom tady mluvím.
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od marchal »

Yvane,zeptám se tedy znovu,tak jako jsem se již jednou ptal a nikdo mi neodpověděl.Dal si někdo z vás tu práci a porovnal si všechny TŘI vystřihovánky mezi sebou?Já jsem je měl v ruce všechny a můžu ti říct,že je tam stejně téměř identických dílů jako rozdílů.A upřímě řečeno,raději budu věřit člověku,kterého znám osobně a viděl jsem ho při práci,než nějakému ukrajinci,který krom Kírovce(nápadně se podobajícímu tomu Jirkovu)nikdy nic neudělal.Viděl jsem od něho pouze 3D modely,ale ani začátek testů s papírem.
Alikuba
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31.12.2014 14:03

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od Alikuba »

Zvrhává se to uplně jinam než k čemu toto vlákno bylo založeno.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od yvan »

Teď nechám stranou tu aroganci a výkřiky o křivých prackách, "to teda pěkně kecáš" a podobně, když se někdo odváží napsat, že něco nesedí a nejenom jemu. Tohle patří čistě ke Kirovci.

Něco si vyjasněme. I když píšu "ukradl", neznamená to, že ty modely jsou stejné. Nejsou. Model vydaný p. Bouškou je propracovanější a složitější (v tom, že má navíc interiér, kola s vhodnější konstrukcí, kulaté písty a další věci). Jde o to, že v nápadném počtu případů jsou díly z nového vydání Agromodels.cz stejné, jako u modelu vydaného na Ukrajině, včetně chlopní, a tyto díly jsou v ručně kresleném vydání zcela jiné. Nepopírám, že nezanedbatelná část je v obou případech prací těch, kteří jsou uvedeni na obálkách.

Důkazů o shodě je dost v tomto tématu. Včetně animací, které to porovnání usnadňují. Vyjdeme-li z časové osy dostupnosti modelů, je výsledek téměř neoddiskutovatelný (můj názor na základě vývoje a závěru debaty viz odkaz - nikomu to nenutím a pokud se prokáže, že to vůbec není tak, jak to vypadá, pak se tu veřejně omluvím). Znovu. Netvrdím, že je to kompletně převzatý model. Ale nečetl jsem od nařčeného nikde věrohodné vysvětlení, proč je tolik dílů naprosto tvarově totožných včetně chlopní. A nebavíme se tady o jedné krychličce s chlopněmi na 45°. Můj názor je, že to jde vysvětlit jenom jediným zůsobem.

Otázka na porovnání všech tří modelů je oprávněná a lehce se dá zodpovědět. Díky náhledům v tomto příspěvku si může opět udělat názor každý sám.

Důvěřuj, ale prověřuj. Já osobně bych třeba neměl dost důvěry ani na díl 66. Do posledního zoubku.
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od catd6r »

SORRY že si dovoluji se sem vecpat,ale není tohle téma náhodou o stavbě kombajnu německé produkce Fortschritt a ne o ruském traktoru Kirovec?
thomas81
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13.11.2013 12:56
Bydliště: Hrochův Týnec
Kontaktovat uživatele:

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od thomas81 »

model kombajnu zde prezentovaný je krásným kouskem a Tonny1 mu vdechl svůj pohled a život.Těším se na další kousky.
K debatě co se tu rozjela bych řekl pár věcí.Jaký důvod mají členové Klubu modelářů Kyjov napadat Jirku at nakreslí jakýkoliv model že je s chybama a ukradený a podobně? Pár modelů jsem pro Jirku taky postavil a první byl zde zminovaný K700A který jsem dělal testovací stavbu.Ano uznám,nedotlačili jsme to k úplně nejlepšímu konci a nějaké chyby jsou i na moji hlavu,kola jsem slepil i následně když se okolo nich strhla debata a sestavit mě šly. Zda použil a inspiroval se od kolegy z ruska,to nevím,ale celý model jsem viděl u něj v PC rozkreslený i se spoustou ručních náčrtků z oměřování skutečné mašiny, tak můj názor je, že nic neukradl.
Když jste tak chytří,zkušení a šikovní, proč teda nevydáte nějaký svůj model at víte co za tím vše stojí práce a času.Vydejte model o stejném rozsahu a obtížnosti a pak budeme debatovat.
Sám nějaký vydám jednou za čas nebo modelářům (Liebherr), kteří si řeknou ho pošlu, ale nedělám to za peníze, jelikož vím,že jsou hodně složité a cca okolo 30A4 samotné vystřihovánky plus x stran návodů a když můžu, tak si taky nějaké díly třeba i vypujčím od kolegů.kteří to už nakreslili.
Tak se uklidněte a přetante tu někoho urážet a navážet se do něj a předveďte se sami co dokážete.
Tomáš (Mory)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Achjo... Takže popořádku - zaprvé, Tonny promiň - co se týče tvojí stavby, líbí se mi že upravuješ věci sám podle sebe, tak aby odpovídali více skutečnosti - někde je to prostě potřeba a ne každý to dokáže. Gratuluju k sehnání práce, zároveň však doufám, že tě tu ještě uvidím dodělávat nějaké restíky... ;)

Mory, nemyslím si, že tu členové KMK napadají JB. Víš kdo je vůbec mezi členy KMK? Mě teda fakt nepřijde, že by tu třeba Mira někoho urážel a napadal ;) . A to co tu píše Ivan, myslím, že s tím souhlasí víc lidí - ano nejspíš to může někoho urážet, pravda občas bolí. Nicméně souhlasím s tím i já a ostatní lidé, co také souhlasí nejsou jen lidi, kteří jsou dle tvé ironie chytří,zkušení a šikovní! Myslím, že na bedrech těch lidí, kteří nesouhlasí s chováním JB, leží vydání minimálně několika desítek modelů!
Promiň, ale tvůj nakladač moc plnohodnotně vydán nebyl, pokud vím je FREE, tudíž jak sám píšeš z toho nemáš žádné příjmy, starosti s tiskem, návody a podobně. Podle mě jsou to trochu jabka a hrušky. Samozřejmě nechci nijak shazovat tvůj model, mě samotnému se moc líbí a sám ho mám na disku uložený a jsem za něj vděčný, ovšem podle mě se to s třeba zmíněným Kirovcem nedá srovnávat. Navíc pokud vím, tak žádný podobný nakladač vydán nebyl a tudíž ani nevím z čeho bys měl opisovat, i když píšeš, že to děláš. Ovšem pokud to tedy děláš BEZ jejich vědomí a souhlasu a vydáváš jejich práci za svoji, porušuješ autorské zákony! Na to opravdu pozor, to není sranda!

Přesně tohle se tu řeší, protože JB si prokazatelně vzal část z vydaného Kirovce Yuriye Sakhna a použil to ve svém modelu, který následně také vydal a prodává jej! To, že jsi ten model viděl celý nakreslený v jeho PC je snad samozřejmé - aby bylo tedy jasno, JB ty díly překreslil/zkopíroval, kdyby tam dal výřezy ze skenu, to už by bylo trochu příliš... Pokud tedy sám tvoříš modely, tak víš jak je složité zkonstruovat jeden celek úplně stejně - do poslední chlopně! A pokud se nechceš bavit konkrétních dílech, i když i na nich je to zcela jasné, tak tu máme návodné kresby, které na sebe s modelem Yuriye přesně sedí! Je prostě nemožné nakreslit návodovku z úplně stejného úhlu jako někdo jiný - ať už postupuješ metodou, kdy obkresluješ fotku nebo rendruješ z 3D!

Co se týče kol a bety Kirovce. To je kapitola sama pro sebe, ale když o tom mluvíš, tak dva nepříjemné dotazy: K čemu je beta, která neodhalí chyby? a Proč tedy na zmíněné kola byla na stránkách Agromodels zveřejněna oprava? Neříkám, že tyto dotazy směřují k odhalení tvých chyb, spíš bych řekl, že těžiště problému bude někde jinde, protože ty nejsi jediný betař modelů Agromodels. A upřímně, zlomený stožár s praporcem se zdvíhá opravdu těžko, byť je to praporec přítele.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od yvan »

Mory: Neotírej se o klub. To s tím nemá nic společného. Klidně můžeš jmenovat.

S Kirovcem je to pořád to samé dokola. Pořád někteří nechcete pochopit, že tu nejde o nic jiného, než o to, co jsem v předchozím příspěvku zvýraznil. Nikdo z vás se to nesnažil vysvětlit ani když to bylo aktuální. Pořád to zavádíte jinam a děláte z toho osobní útoky. Takže znovu:

Jde o to, že v nápadném počtu případů jsou díly z nového vydání Agromodels.cz stejné, jako u modelu vydaného (před ním) na Ukrajině, včetně chlopní, a tyto díly jsou v ručně kresleném (původním, starším) vydání zcela jiné. Jak je to možné?



A nebo se na to můžeme podívat logicky. Pokud jsou ve dvou modelech totožné díly, jsou dva možné scénáře:

:arrow: Je to matematicky snad až nemožná náhoda, vzhledem k tomu, že se zdaleka nebavíme o jedné banální krychličce.
:arrow: Jeden z nich použil práci druhého (s vědomím jedné nebo obou stran).

Náhodu nechám na posouzení každého po shlédnutí obou (lépe všech tří) modelů. Vědomí obou stran můžeme asi díky reakcím obou autorů vyškrtnout. Zbývají dvě varianty:

:arrow: Původním autorem je Jiří Bouška, Yuriy Sakhno kopíroval/převzal/ukradl.
:arrow: Původním autorem je Yuriy Sakhno, Jiří Bouška kopíroval/převzal/ukradl.

No a teď jak to rozseknout. Nezastírám, že si myslím, že druhá možnost je správně. Ale dobře, budiž. Někteří tady tvrdíte, že JB v žádném případě nikdy nikomu nic a všechno je jeho. Tak dobře, dejme tomu, že máte pravdu. Tak já se ptám:

Jak je možné, že se YS dostal k modelu JB, který ho vydal v roce 2012 po několika dalších modelech, převzal jeho díly a Orel mu to vydal v roce 2006?

To ho snad Bouška mezi řadou ručně kreslených modelů z xeroxu na barevných papírech jen tak cvičně nakreslil v PC, neprodával ho, nikomu ho neukázal, nikam s ním nešel, jenom ho poslal na Ukrajinu jinému autorovi, aby si ho mohl upravit? A sám prodával ručně kresleného, počkal šest let a pak se odhodlal vydat i toho lepšího?

Nebo se Yuriy vrátil v čase? Aby v době těžkého internetového pravěku spáchal kyberkriminalitu a ztopil Bouškovi z disku kus Kirovce? To měl Bouška v PC nakresleného nového Kirovce, když ještě několik let potom prodával spoustu ručně kreslených modelů (včetně původního Kirovce) a čekal nejmíň šest let než ho vydá?

Sám nevím, které variantě bych věřil víc, ale jestli je nějaká další, sem s ní.
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Protože mám práci časově náročnou tak budu dělat jen o víkendu (dnes jsem skončil o něco dřív jinak končím po 7 a hodinu jedu domu) to co se tu rozpoutalo o kirovci snad není ani nutné prezentovat , mam oba (tři) . Na druhou stranu on jurij zas ale nic jiného nevydal teda pokud se nepletu. K autorským právům ze strany velkého ruského bratra kde nakopírovat a sdílet zítřejší model už dnes je normální jde o pokus , prostě výstřel do tmy.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: E-512 zelená/ Agromodels /1:32

Příspěvek od yvan »

Dobrá. Pochopil jsem tedy, že se na východě dostali před deseti lety sedm let do budoucnosti, hlavním cílem mise bylo ukrást jeden model a zpátky v přítomnosti ho vydávat za svůj. Měli to nejspíš i s teleportem, že. 59 dílů nechali stejných a zbylých 64 předělali, aby mohli očerňovat někoho, na kterém budou zřejmě dosti těžce cokoliv vymáhat. Vyřešili tak největší hrozbu lidstva v budoucnosti a nic víc nebylo potřeba.

Tím se to tedy vysvětlilo. Jenom pro zajímavost. Kdo to snad neviděl, tak TADY je odkaz na thread o vývoji a stavbě verze z Ukrajiny. Z roku 2005, jen tak pro zajímavost.

Ale dobře. Někam se to pohnulo, tak snad se časem vysvětlí i ty drobnosti a podružné otázky (Myslím jak zjistili místo bydliště a podobně. Nebo se s ukrajinským přízvukem doptali v obci a někdo nepodezřívavý je dokonce navedl? Ale tak jo, lidé jsou tu vesměs laskaví, když se jich skupina ukrajinců ptá na konkrétní adresu...).

Mě to zatím stačí, tak se už nenech rušit.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“