Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Ahoj,zdravím všechny příznivce zemědělských modelů.Při úklidu chaty jsem narazil na šmikajdu pětsetčtrnáctky,tak hurá do ní,kombajnů není nikdy dost a 524ka od Agromodels je zatím asi v nedohlednu.Robert.
Důkaz vlastnictví.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Interiér je po drobných úpravách v kupě,jdu na zkompletování kabiny. ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Co já se tohoto modelu nalistoval... 8-) Už opravdu dlooouuho ho tu nikdo neprezentoval, přitom je to, podle mě, na svou dobu vydařený kousek. Budu tedy rád sledovat.

Jinak kolchozník byl asi chlap jak hora, když se tak dívám do toho kokpitu. Tuhle jsem o něm četl v archivním Rudém Právu. Stranický výbor a celé JZD Bánov na něj prej byli náležitě pyšní, protože dokázal rukama naplnit jedny kolca pod 2 minuty a JZD tak ušetřilo za nákup nejedné lopaty... :lol:
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

:lol: Ono to vypadá děsivě ale v reálu to tak giga není,fotil jsem to na makro a protože stavbu fotim a prezentuju prvně tak to nemam ještě tak zmáklý.Jinak 514tku jsem už kdysi slepenou měl ale bejvalka zkoušela její odolnost papírovou krabicí,takže vypadala jako po pádu do Grand Canyonu :evil: . Ale vůbec jsem netušil že jsem tenkrát objednal ty šmikajdy dvě takže byla veliká radost :)
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Ahoj všichni,tak jsem se konečně dostal k tomu abych přidal další fotky.To víte,kolchozničina to je dřina.Takže motor,bunkr a zadní část kde se skrývají "vejtřasky" je hotov. Na sucho přiloženo a v reálu docela spokojenost.Pracuji na komínu kde se budu snažit nějak vytvořit vynášecí šnek. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Tak zase po nějaké době malý pokrok.Od základu nový komín s pár doplňky.S přilepením kabiny zatím vyčkávám dokud nebude hotový bunkr,který dostane taky trochu papíru navíc.ObrázekObrázek]ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Tak po delší odmlce zase trochu pokrok.Bunkr dotvořen Obrázek Dále je pohromadě šikmák s "řetězem" a podávacíma lištama.Chtěl jsem šikmák lehce oživit,tak to snad nedopadlo až tak strašně.Obrázek Na šikmák přibyla řemenice k pohonu lišty a šponovací kladka,na podvozek jsem dotvořil ventilátor,a jdu se mordovat s kolama :cry: ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

:evil: Tak zatím bez foto...morduju se s lištou a pomalu mě to přivádí k šílenství...tak si jdu vypít čaj na nervy a snad to bude o něco lepší :evil: Když to dopadne tak zítra přihodím nějaké foto...
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

No ja dnes udělal jen rouru na vysypání :oops: , ale zitra chci dodělat mašinu :P , a příští týden lištu :mrgreen:
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Tak po nějaké době jsem se dokopal k tomu abych něco spatlal a nafotil.Takže po nekonečných útrapách jsem trochu pohnul s lištou.Průběžný šnek,resp.šnekovnice posloužila z E 512 od Agromodels.Originál šnekovnice by měla o jeden závit víca byla by moc na těsno Obrázek
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Přihaněč-to jsem myslel,že to vzdám.Těch pér na mě bylo nějak moc a už mi lezlo na mozek :roll: Na lištu samotnou přibyla nějaká výztuha a rozšiřovací špice.Ještě možná někdy přibudou palce ke kose. Obrázek
Naposledy upravil(a) catd6r dne ned 25.1.2015 23:53, celkem upraveno 1 x.
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

No a takhle to vypadá teď.Asi budu muset dolepit pod vejtřasky nějaké závaží,ten drát je nějakej těžkej :o Obrázek
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Skus ten přiháněcí válec udělat znovu máš to celý přetřený tak to není zas takový problém , ty zuby na něm jsou co kus to originál , udělej ty jednodušší bez těch pruzin a hlavně z tenčího drátu . Celkem mezi jednotlivými pěti úhelníky má být 6 párů čili 12 zubů
Obrázek
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E514 / Modelex / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Pokud to budeš předělávat tak tady je rozmístění zubů : zelený obdelník je začátek a konec u pětihranu
http://uloz.to/xtVucrP6/e512-agromodels-zuby-lista-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“