Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16 HOTOVO

Příspěvek od Mimapnd »

Volam sa Matus, niektory ma tu poznate zo Slovenskeho fora, bolo uz na case aby som nieco prezentoval aj tu. Nejaky ten rok uz lepim, a vacsinou si vyberam take tie netradicne modely, ktorych vela zlepenych nie je (lepsie povedane, nevidno zlepenych) + nejake tie vlastne upravy, aby sa mi to lubilo.
Teraz budem lepit toto:
Obrázek
a vychadzat budem z modelu kresleneho panom V. Jancatom z roku 2006 pre NZM vydanym MegaGraphic-om.
Obrázek
a na prerod mi pomozu:
velky promocny plagat, obrazkovy zoznam suciastok na Trackson (1930) a na Fordson (1937)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
+ fotky z Googlu, Flickru a pomocnu ruku podal aj Ed Bezanson z fora Smokstak (celosvetove traktorove forum), na ktorom sa da nacerpat dost vela info o tomto stroji.
Male info o predlohe:
Tento pasovy traktor vznikol spojenim traktora Fordson F a pasovou upravou firmy Trackson Company (od roku 1951 uz Catteprpillar) v roku 1927. Bolo vyrobenych volakych 88000 "Tracksonov" do prechodu firmy pod Cat.
Dlzka: 251cm
Dotykova dlzka pasu: 198cm
Sirka: 142cm
Vaha: 1860kg
3 rychlosti + spiatocka
Naposledy upravil(a) Mimapnd dne sob 11.10.2014 16:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Fordson F Trackson (NZM + scratch) 1:16

Příspěvek od Lukáš »

Tak tohle vypadá hodně slibně. Těším se.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson (NZM + scratch) 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

Lukáš píše:Tak tohle vypadá hodně slibně. Těším se.
Dufam, ze nesklamem.
Zatial je ako tak pozliepany blok motoru, na ktorom je prerobena rura od chladica (v zlepovacke je kockata) + nejake tie platicke prvky pribudli. zacal som pracovat na samotnom chladici a "okoli", cize kryt chladica je na 75% hotovy a podarilo sa mi ho opismenkovat. ked mi pridu matice, tak to vsetko ogombickujem, teraz sa par dni budem hrat s chladicom.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

pokusam sa o rebrovany chladic... od dierovanie ma bolia prsty, ze do nich vypichovacku ani nechytim a som este len v polovicke...
takyto chladic som okukal od jedneho modelara, co si "skrasloval" svoj Fordson, ale ten jeho nebol papierovy, ale tusim volaky odlievany model.
postupoval som, ze som si narezal pasiky 33x8mm, do ktorych som v dvoch radoch po krajoch nadzuroval po 18 (abo 19? uz nepamatam) dierok, potom som si narezal pasiky 33x3.5mm a po stranach naciernil. Na kazdy nadierovany pasik som si nalepil ten nacierneny, a vyrovnane medene kabliky sa potom zasturia do dier, zatial som to nasucho ponasuval a tie kabliky nevidiet velmi , ale su tam a to mi staci. hadam sa zvyraznia, ked to nafarbim.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

chladic nedopadol podla mojich predstav, bude sa prerabat, ale az ked budem mat na to chut a nervy. Neviem ako sa to povie po nasom, ale po anglicky to je vaporiser (volaco s parou???). Radsej som si trosku pokablikovat. na sucho prilozene k modelu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Sranki »

Vyparnik ;)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

Chladic po 3 dlhych veceroch dokonany:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od JakubSDK »

Velmi pěkná práce ;) a lamely na chladiči :shock: je jako skutečný.

Ať se ti daří a sedám si do řady na čumendu Jakub.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

vonku teplo, roboty vela, pivecko chuti a volako sa spomalujem... pomalicky sa zacina samotvorba.
pribudlo toto:
ObrázekObrázekObrázek
na prvej fotke je tvz. "belt pulley", ktory bol prepojeny s motorom a pouzival sa pri vsetkom co sa dalo prepojit remencom...pila, pumpa, co vas len napadne...
nadrz som ozdobil kablikmi a vyrebril, lebo na prvom Fordsone sa mi pokrutil. este tam je taka krabicka na naradie, teraz uz nalepena na telo traktora, potom tam je preradovacia paka, ktora je prerobena kustik (ten pipik tam na originali neni) a to ucko je drziak pre "balance beam", ktory je v stadiu kreslenia. kopec srandy.

PS. Trosku historie tohoto super traktora (kam sa hrabe Zetor 8-) ) Tento traktor sa v Amerika a UK v minulosti pouzival uplne vsade a na vsetko. ozaj na vsetko, vdaka tomu "belt pulley". a pasove, polopasove upravy, umoznovali dostat vsade, a uprav na tento traktor bolo veeeelmi vela. co vas napadne to bolo. dokonca aj zeriav, aj lokomotivu z toho spravili (jazdi tusim v Leeds v UK, ale asi len tak muzejne), a snezny Fordson je uplne majestatny ale ten si necham na dalsi model.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Lukáš »

Hmm, pěkně si s tím hraješ.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

Dakujem Lukas, snazim sa s tym hrat, ako sa len da.
vacsina zlepovackovych casti je vyuzita (este pouzijem sedacku...), par dni som stravil kreslenim po vykrese, spojil som odhadologiou s urcitymi rozmermi, co mam od jedneho zberatela a prepracoval som sa zatial k tomuto:
Obrázek
(tie nove telefony maju naprd fotak...tak je to take rozmane, pardon)
Tak zatial cus.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ozubene kolesa hotove, pomocne kolieska hotove, prava strana je v tejto chvili dokoncena, relativne.
zacina sa to podobat na predlohu.
Uživatelský avatar
Keramikanos
Příspěvky: 66
Registrován: pon 12.8.2013 17:17
Bydliště: Přimda
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Keramikanos »

Tleskám, smekám a těším se na další postup.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od old_Mr_Grim »

A když se ti to nepovede, tak budeš mít krásný vánoční ozdoby :D
Jinak to vypadá na parádní kousek. Držím palce.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Fordson F Trackson / NZM + scratch / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

Tak, ozdoby nebudu, ide sa dalej. vsetko zdvojene a zrkadlovo polepene. Nechal som si poradit od Brzdica, kupil som si Surface primer a Revell 76 svetlosedy spray (2x, ale ani to nebude stacit, keby ich robili mensie, tak si to rutim do potoka na hlavu), ale, vyzera to celkom v pohode, aspon ja som spokojny, az na niektore detaily, ktore nebudem spominat. Obrazky tu:
ObrázekObrázek
to je na dnesny vecer vsetko hosi holky. Teraz pride nuda, pasy, pasy, pasy, pasy a dooost vela pasov, a tiahla, sedatko, kormant, a ostatne, co som zapomnul. :)
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“