Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

Už nějakou dobu pracuji na tomhle kousku. Přesněji to začalo hned po letošní výstavě v Brně - dříve to být nemohlo, protože jsem byl "zaneprázdněn" stavbou draka 8-) . Volba tohoto kousku padla asi tak na podzim, možná o vánocích minulého roku s tím, že by to měl být "ten první" model který vám tu ukážu ;) .

Co říct k předloze? Ti zvás, kteří nebydlí v centru Prahy ho znají minimálně od vidění. Řekl bych tedy, že na vesnicích se tenhle malotraktor stále vyskytuje poměrně hojně 8-) . Technickými daty vás (zatím) nebudu zatěžovat - to si nechám na později :) .

No nic, už nebudu tlachat. Aktuální stav je vymodelovaný 3D model (viz. screeny níže), zbylé věci jako návody, číslování, vybarvení jsou tak v půlce cesty - tedy do týdne nebo do dvou by měl být model zaslán betatesterům... Původní plán také počítal s tím, že na Chodově by mohl být představen postavený model, ale víte jak to s takovými plány chodí... :roll:

Teď už ty slibované fotky (rendery):

Obrázek Obrázek

Sice jsou jen dvě, ale myslím, že to je zatím postačující 8-) .

A cíl tohodle? Zemědělská technika je mi blízká a rád bych tenhle model pokládal za "začátek cesty". :idea:

Mějte se fajně!
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne ned 6.4.2014 14:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Já / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

to si děláš, ...fakt jo??? teda, super...tak to držím palce,
A proč zrovna tuhle slabotu, proč ne její silnější dvouválcovou vezi - MT-132.2, k té bych ti mohl sehnat cokoli by sis přál. táta ji má, pokud vím sice teď překopanou s posilovačem řízení, kotoučovou brzdou vzadu, o vychytávkách typu, hydraulika navíc v předu, vzadu, vývod v předu, trojúhelníkový závěs. Kdyby to tak šlo udělat 1:16, uau, to jsem se zadýchal :lol:

Fakt jsi mi udělal radost...
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

Az sa mi nohy rozklepali a zacal som slintat z tych dvoch fotiek. krasne. nebude to trosku malinke v 1:32? nerozmyslal si nad 1:16/1:25? tak ako je Zetor 15/Fordson F? Lebo ked si vezmes ze Farmall H od MG v 1:32 je dost prcek a je tam ozaj dost malych casti...
drzim palce a dufam, ze to bude dostupne po dokonceni. sledujem.a vopred dakujem.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky ;-) .

:arrow: JoškaM: Proč tuhle? To je jednoduché, má ji děda a tak byl snadný přístup k podkladům. A další verzi zatím vůbec neuvažuji - přece jen jsou si dost podobné a pro většinu lidí je to jeden a ten samej traktor. Chtěl bych mít pestřejší záběr než malotraktory :) - přece jen uznej, že v zemědělství je mnohem více zajímavých a "typických" předloh, které ještě nikdo nezpracoval ;) .

:arrow: Mimapnd: Po dokončení by se měl určitě nějak dostat mezi veřejnost ;) .

:arrow: Měřítko: Lhal bych kdybych řekl, že jsem nad jiným neuvažoval. Každopádně 1:32 jsem zvolil nakonec proto, protože:
A) Je to moje oblíbené měřítko.
B) Chtěl bych i další modely dělat v tomhle měřítku.
C) Myslím, že bude zajímavé porovnání malotraktor x klasickej traktor, kterých už v 1:32 několik je.
Samozřejmě proti tomu hraje velikost modelu - není zrovna největší, ale myslím, že tak strašné to není. Takže abych tak nějak konečně odpověděl 8-) : možná někdy v 1:16, ale dřív jak za 2 roku ne - už jsou jiné plány.

Mimo jiné v těch plánech je i nějaké to příslušenství k tomuto traktoru... :idea:

Snad jsem odpověděl na vše.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Vážím si každého nadšence, který se pustí do konstrukce modelů pro veřejnost. I když zemědělská technika není tak úplně můj šálek kávy, tak máš ode mně palec nahoru, a přeji ti hodně trpělivosti a volného času k této činnosti.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Zrzek »

Co k tomu říci? Jen a pouze - vyděržáááááj pijaňéééér!!!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tome, tohle je prostě paráda. Co já jsem se s tímhle jako malej kluk narajtoval po záhumenkách. Sem určitě budu pravidelně nakukovat.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomys »

Bydlím skoro v centru a přesto neni důvod Ho neznat. :twisted: Tak držím palec a přeju Ti, aby to bylo dotažené do.konce, chyby vychytaný a můžeš se stát no.1 v zemědělské technice.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od bernie »

Zvolené měřítko a počet dílů na náhledu z toho dělá parádní šušňárnu. I když pro Bakuldu to pořád asi není dost :D

Se zájmem budu sledovat. Pokud tímto poměrem /měřítko - propracovanost/ zaplníš 1xA4, tak to bude maso.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

:shock: samozřejmě jako ostatní, načumovat,sledovat,slintat.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky, potěšilo a překvapilo mě tolik ohlasu :) , snad tedy nezklamu...

:arrow: Bernie: Bakulda si to může zmenšit do měřítka ke Gambieru :) . Jinak jak říkáš, šušňárna to docela bude - minimálně pro mě určitě... Říkám si abych to vůbec slepil, když je to můj model :oops: . A co se týče rozsahu, jelikož bude i stojánek tak to bude o něco víc než jedna A4 ;) .
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

tri mesiace a nist...ako pokracujes s tymto minitraktorom Tomas?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj,

no jo "tri mesiace a nist", to není moc dobré znamení, že? :) A když už mě tak Matúš probral ze spánku za který může to "pěkné" počasí, tak teda zase něco pustím... Tentokrát to nebude nebude ani tak k malotraktoru jako spíše k jeho příslušenství. Jak asi tušíte malotraktor ve 2D podobě asi moc místa na papíru nezabírá a tak myslím, že bylo vhodné ho doplnit o nějaké příslušenství.

Jaké bude mít traktor příslušenství je mi docela fuk, mám už nějaké svoje favority, ale pokud bude volné místo na papíru můžu zkusit dodělat i další. Proto sem dám výběr různých nástrojů a pokud chcete můžete se vyjádřit k tomu co by se vám líbilo. Samozřejmě jsem omezený podklady, ale tak myslím, že to až tak nepřekonatelný problém nebude - pokud ovšem máte některé z níže uvedených nástrojů doma nebo poblíž svého bydliště, nepohrdnu jejich rozměry a fotkami. Naopak budu za ně velmi vděčný, pokud tedy někdo přijde s hlasem typu "...mě se zamlouvá toť toto a tady máš fotky + rozměry..." má velmi slušnou šanci zamíchat i s mým výběrem 8-) .

Tak tedy začnem, není toho málo 8-) . První od mých největších favoritů.

Radlice shrnovací ARS - 103

Obrázek


Nízkoplošinový sklápěcí návěs NSN 10 - 2

Obrázek


Kypřič 5 - KN - 85

Obrázek


Žací stroj travní Žt -152

Obrázek

Jednoradličný nesený obracecí pluh PON - 25 - A

Obrázek


Kypřič rotační KYR - 100 - A

Obrázek

Tak to je prozatím asi všechno, příslušenství je samozřejmě víc jenže mnohdy mám 2 fotky od nástroje... :roll:

Pokud vás ještě něco napadne, můžete to sem přihodit. Zajímaly by mě hlavně tyto nástroje: míchačka MT - 120, zametací kartáč AZM 101, fréza nesená FN - 100, nesená plečka 3-6 KpN a nesený jamkovač JN 10. 8-)

A ještě jedna fotka na závěr :) :

Obrázek


Pěkný a slunečný zbytek dne. :twisted:


Upozorňuju, že ani jedna z výše uvedených fotek není moje - všechny jsou sesbírané různě po internetu. Pokud by měl někdo velký problém s tím, že u každé fotky není odkaz, tak zabiju půl dne a odkazy dohledám...
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

o víkendu jsem začal pracovat na příslušenství, jako první jse si vybral tady tohle:

Radlice shrnovací ARS - 103

Pokud máte čas a zájímá vás to, můžete si přečíst něco charakteristiky:

Čelní radlice ARS-103 je určena k odhrnování sněhu z komunikací, zahrad či jiných manipulačních prostor, rozhrnování zeminy nebo písku a k vyhrnování výkalů z kravínů či tvrdých výběhů. Materiál je hrnutý buď ve směru jízdy nebo do stran - radlice se dá natáčet na obě strany až do úhlu 45°. Šíře radlice se dá upravit z 1,5m do 1m. Hmotnost celé radlice včetně rámu je přibližně 113 kg.

A tady už pár foteček:

Obrázek Obrázek

Snad se bude líbit a dufám, že brzo přispěju dalším kouskem z výše zmíněného příslušenství ;) .

Mějte fajně!

BTW: Nemáte někdo doma něco z výše uvedeného příslušenství? Jmenovitě to je radlice shrnovací ARS-103 (sice už ji mám vymodelovanou, ale dalšímy fotečkama nepohrdnu), návěs NSN 10-2, kypřič 5-KN-85, žací stroj Žt-152, jednoradličný obracák PON-25-A a rotační kypřič KYR-100-A...
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

tak to bude pěkný malotraktor, hlavně to oživí to příslušenství.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“