Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Nyt
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29.3.2012 15:53
Bydliště: Trnávka u NJ

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Nyt »

Zdravím ten jednoradličák mám doma.
stefek12
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.12.2012 15:30

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od stefek12 »

Dočkáme sa nejakého pokroku okrem PC obrázkov ? :D
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Nyt: To je super zpráva! Díky za zájem a snad se domluvíme ;) . Víc ti napíšu do konce týdne v SZ...
Nyt
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29.3.2012 15:53
Bydliště: Trnávka u NJ

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Nyt »

Tomáši není problém jenom dneska jedu na víkend do Prahy tak potom. Jsem zvědavý jak to bude vypadat ve skutečnosti protože vlastním jedno tekáčko ale mam tam dvouvalcový motor.Tak hodně zdaru.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

dneska jsem měl trochu času a i chuť, a vzešlo z toho toto: :)

Kypřič 5 - KN - 85

Obrázek

Nic moc složitého na nakreslení, o to horší to bude, ale se slepitelností :twisted: .
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

No zacina sa to tu pekne kopit, sledujem sledujem cakam cakam dockam sa zlepim si...ak treba nieco zlepit, zlepim ;) len tak dalej sefe, len tak dalej.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Tomáš S. píše: Nic moc složitého na nakreslení, o to horší to bude, ale se slepitelností :twisted: .
No nezbyde ti než podlepit profily a tak to dát do kupy.
Přes to bych se nebál detailů, - jako uchytit ty kypřidla do třmenů, a pomocí jich to pak uchytit do rámu. I kdyby to měl být jen pásek papíru nalepený na rámu.

Pak bych ti asi poradil změnit závěs - ta traverza bude na děrování a kolíkování asi dost velký oříšek, tuším tak od roku 95 se používal i trojúhelníkový závěs -
1, se ti bude lépe modelovat
2, uchycovat nářadí za traktor
Ale samozřejmě beru to, že traverza byla klasika...
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Předně díky za zájem ;) .

to JoskaM: Podívej se pořádně, ty třmeny tam zhruba znázorněny jsou - je to čtvereček 1,7x1,5mm 8-) . Jinak jako já víc detailů klidně udělám, nakreslit to není problém, jenže aby to pak někdo slepil - celková velikost tohoto kypřiče je délka: 17mm, výška: 14,5mm a šířka 23,5mm...

Traverzu bych jako problém neviděl, už jsem si ji zkoušel slepit a šlo to, pokud ji najdu hodím sem foto, pokud ji nenajdu, slepím znova :) .
1) Na to vůbec nehleď, to je úplně jedno jestli budu modelovat trojúhelník nebo traverzu. Navíc traktor (na něm je traverza) už mám vymodelovaný.
2) (pro všechny) Nechci vás zklamat, ale pokud si myslíte, že si se zadní hydraulikou budete hrát a každý den si budete měnit nářadí, tak jste docela vedle. Já sám s funkční zadní hydraulikou moc nepočítám, bude zázrak, když se mi to povede funkční. To asi nechám jiným borcům ;) . S tím taky souvisí výměnné nářadí, rozeberu to zvlášť:
Radlice - vyberete si buď ano nebo ne, nic mezi tím. EDIT: Tedy vlatně je, budete moci udělat jen samotný rám pod traktor na který se radlice teprv napojuje.
Návěs - bude potřeba celá zadní hydraulika a vzhledem k tomu, že polovina váhy přívěsu bude na zadní hydraulice tak bych ji dopuručil zalepit napevno. Udělat odpojitelný návěs by neměl bý problém.
Kypřič - taktéž bude potřeba celá zadní hydraulika a teoreticky by to mohlo být celé funkční a odpojitelné :D .
Žací stroj - u tohoto stroje nebudete vůbec zadní hydrauliku potřebovat, napojení je přímo na blok převodovky (?). Takže pokud se vám hydraulika nepovede nebo si na ni netroufáte bude mít šanci se žacím strojem.
Pluh - stejné jako s kypřičem, možná bych ho ještě spojil napevno s traktorem, aby bylo otáčení pluhu tutovka.
Kypřič rotační - stejné jako u žacího stroje.
Toto všechno bude samozřejmě popsáno v návodu ;) .

A ještě k tomu rychlozávěsu. Myslím, že to není moc velké zjednodušení, pokud zvládnete zadní hydrauliku, tak by pro vás neměla být traverza problém. Navíc pro rychlozávěs bych musel upravit, ne-li zvolit jiné příslušenství s novějším datem výroby. Příslušenství pro rychlozávěs je mnohdy jen lehce modernizované, úplně jiné (modernější) a nebo se už vůbec v moderní verzi nevyrábí... Pro moderní nástroje navíc nemám podklady a taky pro mě mají větší kouzlo ty staré ;) . Jednoduše řečeno, podle mě to nestojí za to.

Takže tak.

BTW: Jinak Joško ty nákresy už brzo pošlu 8-) .
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

osobně se těším na další postup, držím palce
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

pošli, příští víkned jedu k rodičům!

PS - nový závěs byla dodatečná volba, - u novější slavie se pak dělal i vepředu.

Jinak na tom kypřiči jsem to myslel ještě jinak, ale nech to pro lepiče....škoda toho měřítka, no, ale to jsme už řešili.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tomáš S. píše: jenže aby to pak někdo slepil - celková velikost tohoto kypřiče je délka: 17mm, výška: 14,5mm a šířka 23,5mm...
.

Nešlo by to měřítko přeci ještě jen změnit ? Takhle to bude pro většinu modelářů , krásný , ale neslepitelný model .
stefek12
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.12.2012 15:30

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od stefek12 »

Ja si myslím že to bude pekné v tom mierítku v akom je a naviac sa hodí k kopec ostatným modelom zemnedelskej techniky
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Misek12 »

budes to aj niekedy vobec lepit ???? :?:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Zbyňku, jistěže by to šlo 8-) . Jen nevím jestli si správně vykládáš to zvětšení, kdybych to dělal ve větším měřítku, tak to ještě neznamená, že by to bylo slepitelnější pro víc lidí - přidal bych dataily, které jsem v tomto měřítku bohužel zpracovat nemohl ;) .
Tomáš S. píše:Traverzu bych jako problém neviděl, už jsem si ji zkoušel slepit a šlo to, pokud ji najdu hodím sem foto, pokud ji nenajdu, slepím znova.
No asi jsem původní už vyhodil (nelepím teď celý traktor, tak by mě byla stejně k ničemu) a tak jsem si ji dal znova:

Obrázek

Pěkný konec týdne ;) .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Konečně z toho vidím něco slepené :D :D
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“