Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Tak jsem tu zas,

inu přibylo nám další příslušenství, tentokrát jím je:

Žací stroj travní ŽT -152

Pokud vás zajímá co říká prospekt - "Tento žací stroj je možno použít k sečení tenkostébelnatých pícnin. Je zvláště vhodný pro kosení v zahradách, parcích a na těžko přístupných pozemcích nebo tam, kde nelze použít běžných kolových traktorů." Záběr tohoto stroje, jak název napovídá, je 152cm. Maximální pracovní rychlost (při 3. převodovém stupni) je 6,6 km/h. Výkonnost se pohybuje mezi 0,36-0,62 ha/h. Hmotnost nástroje je "zhruba" 215 kg.

Nyní fotky:

Obrázek Obrázek

Zde s TKačkem:

Obrázek Obrázek

Fotky na kterých je ŽT samostatně jsou s finální podobou ŽT, na těch na kterých je s TK ještě není ŽT úplně dokončeno - nechal jsem se unést, no a co! 8-) Jinak těm co to tu opravdu bedlivě sledují jistě neunikne pár změn na traktoru (teď nemyslím rozchod kol). Co se týče zkoušení nějakých těch dílů, tak tentokrát jsem si jen umotal jednu pružinu:

Obrázek

No a to by bylo tak všechno - pro dnešek, příště se můžete těšit na nějaký ten další kousek z řad příslušenství. :lol:
A pokud chcete, můžete se ještě pro "zpestření" mrknout na jedno videjko nejen s TKačkem, zde odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=JuNivPRoivE#t=87" onclick="window.open(this.href);return false; - jsou to ale ftipálci ti maďaři co? :twisted:

Pohodový zbytek dne!
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Azaret »

Jooo ted se mi vyhrnula do oka slza nostalgie, kdyz jsme si vzpomel na tu nasi sekacku, kterou tata nakonec rozlomil o hranecni kamen ktery se odkryl asi po 30 letech z hliny (do te doby nikdo nevedel ze tam je). Tahali jsme ji za normalnim raktorem, takze asi jinej typ, a konstrikce (ono tech konstrukci je taky prlna pr***), tahle vypada dost slozite.
Kazdopadne jsem velice zvedavej jak to bude vypadat slozeny celej tenhle model, a urcite nejsem sam. Drzim palce a sakra pevny nervy.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

sakra, už aby to bylo venku, pěkná práce a bude to suprový model
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

No já jsem spíš zvědavej kdo to dokáže v tom měřítku slepit.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

No tak já se samozřejmě snažím to udělat, tak aby to slepitelné bylo, eště aby ne :) . Ovšem kompletně to ověří až bety. Někde přece ty zkušenosti, co si ještě můžu dovolit, musím získat ne?
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od serpens »

Uz si to aj rozkladal? Lepis alfu/betu? Lebo z toho 3D modelu mi pride, ze sa pri rozkladani este zapostis. BTW v com to kreslis?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

popohnán z brněnské výstavy, vám představuju hotové plánované příslušenství 8-) .

Obrázek

Pěkný zbytek dne.

Dneska jsem to vzal šupem co? Tak aspoň tříminutové prodloužení: http://www.youtube.com/watch?v=5XiVx5m7mcQ" onclick="window.open(this.href);return false; :twisted: .
LexikCZ
Příspěvky: 101
Registrován: stř 3.7.2013 20:56
Bydliště: Malé Hradisko

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od LexikCZ »

Vypadá to pěkně, ale kdy to uvidíme z papíru ???
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od bh69 »

Super, tuhle zlamovací potvoru s obracákem máme zaparkovanou ve stodole, i když v dezolatnim stavu a už nepoužívanou. Takže z nostalgie bych si to docela postavil :)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotraktor TZ - 4K - 14 / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

uz dlho som nad modelom neslintal. velmi pekne. som velmi rad, ze na tom stale pracujes.
AgroZdenek
Příspěvky: 9
Registrován: sob 15.3.2014 23:28

Re: Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od AgroZdenek »

vcem to modelujes? a to pak vytisknes na papir abys mohl postavit?
AgroZdenek
Příspěvky: 9
Registrován: sob 15.3.2014 23:28

Re: Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od AgroZdenek »

v jakém programu to tvoříš? to pak vytisknes na papir a složiš?
mirroj
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26.10.2014 19:09

Re: Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od mirroj »

Ahoj. Oživujem tu staré téma ale mal by som na teba jednu malú prosbu. Kúpil som presne taký rotavátor ako máš vymodelovaný. Akurát mám problém s tým, že uchytenia má prerobené na iný traktor. Ja by som potreboval tie úchyty prerobiť naspäť na tk ale neviem ako to presne má byť. Nemohol by si mi poslať model toho rotavátoru v nejakom rozumnom formáte (.obj alebo nejaký bežný 3D formát)? Viem že nebude na 100% presný ale pre inšpiráciu by to bolo super. Ďakujem :)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Malotraktor TZ-4K-14 a příslušenství / Tomáš S. / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Přiznám se, že tuhle prosbu jsem při otvírání vlákna opravdu nečekal... No staré téma ... jak se to vezme 8-) . Ovšem napiš mi na mejl a určitě něco vymyslíme ;) .
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“