Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Dobrý den vespolek.
Rád bych vám zde ukázal moji asi tříměsíční činnost v podobě téhle agrovky a zároveň se i představil těm co mě neznají.
Jméno mé je Michal a ostatně je uvedeno i na zadní straně modelu jakožto zajisťovatel podkladů :)
Někteří mě znají z TF a někteří odsud, ikdyž jsem tu asi od roku 2008 nic neprezentoval(poslední byla 111ka od PKG)
Potom jsem na nějakou dobu z modelařiny vypadl páč jsem ztratil motivaci a chuť. Ta přišla někdy koncem roku 2010 kdy jsem začal znovu ale ne papíráky ale malé, prťavé drobotiny v podobě Hánulek z plastu a resinu.
Může za to v podstatě Tom Schreiber, který mě do všeho zasvětil a já začal pomalu zkoušet nové kousky, prvním byla tahle tatra http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=166&t=51630" onclick="window.open(this.href);return false; a pak další a další.....
Od té doby se ta zemědělská technika stala tím že jsem si začal plnit vzpomínky na dětství 8-) a jestli znáte tuhle http://www.youtube.com/watch?v=9JwpDyrc ... Cg&index=3" onclick="window.open(this.href);return false; tak vám musí být jasné kam moje úchylka spadá :lol:
Začal jsem tak trošku naťukávat J.B. a po nějaké době mě volá Hynek ať naposílám nějaké podklady....neuplynula dlouhá doba a bylo to na stole....
Přemýšlel jsem dlouho jak ji udělat a myšlenku udělat ji "bez vzduchu" jsem nosil už dávno předtím. Všichni staví tatry buď na rovno nebo klasicky podseknuté. Já si říkal že to zkusím jinak, byla to sice trošku fuška ale šlo to. No a co se týče retuše, na tu jsem kašlal hned od začátku, viz. fotky ;)
Celkově je tam pár úprav které byly potřeba skrz to barvení(vyprofilované blatníky, kryt baterek, upravená olejová nádrž, mřížované stupačky, drátky napodobující vedení nafty od nádrže, měchy z O kroužků(ikdyž ty se mě moc nepovedly) a další prkotiny. Vím, kdybych to vzal zgruntu tak udělám rozvody vzduchu a další ujetosti ale nepůjde to vidět a navíc se mi s tím nechtělo crcat :oops:
Co se týče barev tak hodlám to rozmetadlo hodit do žluté a kabinu nechám tak jak je, snad se to nebude moc bít mezi sebou. Samozřejmě se počítá s patinou akorát smrdět to nebude :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj,

povedené s tím "bez vzduchu", Tatra ala kačena a některé doplňky fakt paráda.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, vítej zpátky.

Začal jsi ve velkém stylu, nic si při těch plasťácích nezapomněl.

Ty Hánulky máš super. Dost jsi se vytáhl v patině.

Těším se na tento model. ;)
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Ahojte
Díky ale zatím je na chválu brzo, to se uvidí až po barvách jak to dopadne ;)
Jinak co se týče toho sestavení, je to seskládané nasucho(kola, podvozek, rozmetadlo a koza motoru) a při barvení postupuju tak že si všechny podsestavy nabarvím zvlášť a pak to skládám na sebe. Většinu dílů stříkám a detaily domalovávám štětcem.
Takhle to teda praktikuju na těch malých HO a snad to bude stejné i tu ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Pistolí se dostaneš i tam kde bys nečekal... ;-)
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Ale jo, tohle všechno vím, ale abych nemachroval... Budu rád za každou radu co se týče stříkání papíráků, lakování apod. Přece jen neznám všechno a rád se přiučím novým věcem. O tom to modelaření ostatně je že? ;)

Jinak Tomáši, bydlíme kousek od sebe. Mám to do Brodu 15km :)
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Čoveče to mě nikdy nenapadlo, zkusím nad tím popřemýšlet ;)
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Tak po delší době jsem to vytáhl a nahrubo zfoukl rozmetadlo. Chybí tomu ještě nějaké drobnosti jako stečená rez a hnůj ale v podstatě mám rozmetadlo hotové. Není to sice přesně to co jsem chtěl ale jinak jsem celkem spokojený.
Obrázek Obrázek
Toho kolem si moc nevšímejte, je to taková pracovní fotka kde jsem to rozmetadlo postavil do mého koutku s modelama ;)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Paráda, jen se zeptám, rozmetací vrtule máš už napevno. Měli by být vedle sebe pootočené, jedna vodorovně, další svisle.
Jestli se tedy nepletu.
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

No ony jsou natvrdo ale pootočené jsou, jen to nejde tak poznat. Pravda ale je že nejsou pod takovým úhlem jak by měly být, jak jsem to barvil a hned potom je tam cpal zpátky tak se mě rozpadaly pod rukama....toliko kvaltování... schovám to pod hnůj ;)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Výborně :lol: :lol:
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Jinak na to video jsem zapomněl, se omlouvám :oops: s rukama zababranýma od barvy by to nešlo a stativ nemám.
Pořád mě ale hlodá v hlavě myšlenka tohle rozmetadlo posadit na podvozek 148 a na tento udělat silážní korbu. Vypadala by přesně takhle Obrázek
Ostatně z patiny tohohle rozmetadla jsem částečně vycházel, tuhle tatru vlastní kamarád takže o podklady by nouze nebyla.
Je to sice pěkný sen ale asi zvítězí lenost v kombinaci s nedostatkem času a nebude z toho nic... :oops:
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Mára79 »

Parádní, :shock: :shock: Přesně takhle to rozmetadlo pamatuji když ho v létě každý rok vytáhli z kopřiv a nasadili.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TomC2 »

Páni. :shock: :shock: Jako živý. ;) Držím palce ;)
Michal T
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 13.12.2012 16:07

Re: Tatra T815 AGRO / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Michal T »

Ahojte ogařiska.
Jsou to přesně dva roky co jsem se do téhle tatřeny zakousl a nyní mám dobojováno.
Hned zkraje bych se chtěl omluvit za fotky a tak ěm prosím nepranýřujte. Hned jak bude víc času a lepší podmínky pro focení napravím to včetně náhledů na originál který jsem zde neukázal ;)
Pokud by někdo měl zájem popsat blíž stavbu, rád popíšu a přiblížím. Z mého pohledu čistotu lepení moc brát nejde, hromadu se toho schovalo pod barvou. Takže to barvení beru spíš jako takový alibismus k...no jak se tomu jenom říká....jooo retuš :) úplně jsem tento výraz zapomněl :oops:
Každopádně z původního záměru postavit si jen rozmetadlo vyšlo nakonec tohle. Neměl jsem v úmyslu barvit ani kabinu ale postupem času jsem přišel na způsob jak toho dosáhnout a hlavně to postavit tak aby to trošku i vypadalo.
Jednu velkou změnu oproti originálu jsem provedl s kolama.....
Někdy na jaře v Kopřivnici na Kitshow jsem dostal(a tímto jim ještě jednou děkuji) od bratří Kheků model tahače T815 a do kol jsem se zahleděl a už tenkrát jsem věděl jak to provedu. Doktor se snad neurazí ale tyhle kola mě k tomu modelu přijdou prostě víc jak ..... na hrnec. Jsou menšího průměru a o něco širší a mě se prostě líbí. Teo mi k nim udělal individuální dezén okopírovaný z pneu MITAS na kterých tyhle tatry jezdí a jezdily i v minulosti, ikdyž byly v pár drobnostech odlišné. Tímto děkuji ještě jednou i mu a Tonnymu za jeho světla ;)
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“