Tatra 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od stockholmik »

mě se to velice líbí, u nás vedle práce mají takové parkoviště kontejnerů a 815 má rameno s pístnicí na prostředku rámu. rád budu sledovat dál ...
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od jarek »

Ok.Pokud má tatra 815 tupláky tak rám je vzadu z úženej.. viz třeba parma.cz
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od jbb »

Jak už jsem psal - i když jsem se zájmem googlil, tak jsem nenašel jediný obrázek tatry 815 kontejner vzadu s balóny. Čímž neříkám, že to nemůže existovat - ovšem dokud neuvidím fotku, tak takovéhle provedení budu považovat za sci-fi a to se vyjímá lépe v LKT než ve VDT...
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od L 3000 »

jbb se asi trošku upsal myslel zřejmě měchy ;) .
Pravda taky jsem neviděl kontajner s měchama
Ikdyž Cemix v Čebíně myslím,měl Tatry na měchách a ty vozili sila na
omítku byl to podobný systém jako sundávání kontajnerů,ale už jsem je dlouho neviděl
asi už je nemají....
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od jbb »

JJ, samozřejmě narážím hlavně na měchy. Ale ono to spolu souvisí, protože když vynecháme vojenské podvozky a jeřábový podvozek, tak si takhle nahonem nevybavuji klasickou 815, která by měla vzadu balóny a přitom lisťáky...
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od Chimenes »

jbb píše:Jak už jsem psal - i když jsem se zájmem googlil, tak jsem nenašel jediný obrázek tatry 815 kontejner vzadu s balóny. Čímž neříkám, že to nemůže existovat - ovšem dokud neuvidím fotku, tak takovéhle provedení budu považovat za sci-fi a to se vyjímá lépe v LKT než ve VDT...
Existují:

http://www.autobazar.inzercebazar.cz/in ... zerce.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nakladni-uzitkove-vozy.hyperinze ... idka-zlin/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bednarik.cz/vozovy-park/2-vo ... jneru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

JS
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od jbb »

A vida, tak jsem se zas něco dozvěděl a neumřu blbej ;-)
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od mařka »

Ahoj kluci jsem rád že vám model líbi. Jsem sic jen stavitel ale jirka chtěl ať hlavně vyskouším nástavbu a kontejner. To že podvozek je jiný
mi nevadí a jsem rád že chimenes si dal tu práci a našel auto které je stejne. Jak bude tatra 148 hotova tak ji slepim znovu a to už by mnělo
být vše v pořadku a bude i dost fotek aby nebyli zbytečné dohady o originalitě.
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od petersen »

:lol: jj jediná vítka ohledně délky rozvoru co jsem měl byla zcela jak se zdá zbytečná a kluci skutečně rozvor mezi první a druhou nápravou natáhli .. ;) , rozvor mezi druhou a třetí nápravou je jak u NTH tak tohoto podvozku shodný zde není co řešit .
Ovšem to na co jsem upozornil že hydraulika je uchycena špatně ( vychází až za střed druhé nápravy , nikoli před střed ) je zaviněno tím že příčka je špatně a tudíž platí to na co jsem zde upozornil .. viz tato fotka

Obrázek

Obrázek
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od Radim - PMHT »

petersen píše::lol: jj jediná vítka ohledně délky rozvoru co jsem měl byla zcela jak se zdá zbytečná a kluci skutečně rozvor mezi první a druhou nápravou natáhli .. ;) , rozvor mezi druhou a třetí nápravou je jak u NTH tak tohoto podvozku shodný zde není co řešit .
Ovšem to na co jsem upozornil že hydraulika je uchycena špatně ( vychází až za střed druhé nápravy , nikoli před střed ) je zaviněno tím že příčka je špatně a tudíž platí to na co jsem zde upozornil .. viz tato fotka
Ahoj Petře, no až teď jsem pochopil co si myslel :idea: :) , dik
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od mařka »

Ahoj kluci tak jsem zase pokročil kromně kol a hadic hydrauliky to mám hotove. Kontejnery začnu o vikendu. Tady jsou fotky.
Obrázek. Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Jeden technický problém se vyskytl u délky natahovacího rámu, je krátky. Ve skutečnosti se má opřit o zem a u modelu chybí docela dost. Skusim to nějak prodloužit nebo bude jirka muset vytisknout a poslat mi nový.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od V.E.N.A. »

A nevyjíždí ten rám když se sundává (vysypává)kontejner?
tecka
Příspěvky: 17
Registrován: ned 5.2.2012 23:13

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od tecka »

Mi přijde ten rám v originále vysunutější oproti např. tomu opěrnému válci dole. Jestli spíše nejsou moc dlouhá ramena pro ten válec.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od mařka »

Ahoj kluci, tak se mi po delší odmlce podařilo něco udělat. Jirka Bouška mi poslal dezény kol, tak jsem je dokončil a osadil.
Obrázek Obrázek Obrázek
Včera jsem dolepil kontejner, je ho sice třeba dodělat, ale musím počkat, až mi Jirka pošle chybějící díly.
Obrázek Obrázek Obrázek
A teď přibližně, jak vypadá nakládání kontejneru.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Rám kontejneru jsem prodloužil o 20 mm tak, aby se dotýkal země a debatovanou pístnici jsem taky prodloužil podle fotek. Mám ještě jeden kontejner na slepení ten je s nástavbou, která má pletivo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1057
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: TATRA 815 kontejner / Agromodels+PMHT / 1:32 BETA

Příspěvek od rybak »

Tak tohle je opravdu hodně povedený projekt.
Moc se mi to líbí s tím UNC - je v zámylsu i tento typ kontejneru?
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“