Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím
I já jsem se nakonec, po přemlouvání kluků z Kyjova rozhodl pro účast v Agrotestu. Stejně bych dřív nebo později tyto kousky lepil tak proč to toho nejít hned že?
Rozhodl jsem se pro silniční/lehčí variantu (7211), protože tu ještě nebyla a taky protože Zetor 7745 už slepenej mám.

Zetor 7211 patří do unifikované řady UŘ. I, spolu s Zetorem 7745 se jedná o dosti rozšířené traktory a dají se potkat téměř v každém městě či vesnici. Maximální rychlost tohoto stroje činí 30km/h, výkon traktoru je asi 73hp. Víc vám o tomto traktoru bohužel neřeknu :oops: , protože na modelu není charakteristika, což nemám vystřihovánce za zlé.

Obrázek
(převzato z http://farmweb.cz/index.php?page=view_gallery&gal=10076" onclick="window.open(this.href);return false;)
-fotka vybírána záměrně, aby jste mi věřili až za tento Zetor zapojím chystaný Horal (vlákno na něj bude až dokončím traktor).

Obrázek

Jedná se o třetí počítačově překreslený model v měřítku 1:32. Vystřihovánka obsahuje jednu stranu návodných kreseb traktoru a 1/4 strany návodu na příslušenství které je v sešitu také-cisterna na naftu a pluh, toto příslušenství nebude součástí Agrotestu ;), na zbylých 3/4 je psaný návod, který mě nepřesvědčil, že popisuje vše co je ve šmikajdě. U vystřihovánek Agromodels mám pocit, že se šetří návodnými kresbami-klidně bych nějaké přidal, ale uvidím při stavbě jestli mi něco bude chybět. Obal je z lesklého papíru a vystřihovánka samotná z papíru 180g/m2.
Co mě už z počátku zarazilo je jednak zadní strana obálky-na obrázku zetoru 7211 to vypadá že má ještě ručně kreslenou kabinu a druhak, že ve vystřihovánce jsou neočíslované díly se kterýma nevím kam.

Momentálně dělám na kolech takže příště už ukážu něco hmotného 8-) .
Pěknej zbytek dne.
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne stř 4.7.2012 8:50, celkem upraveno 1 x.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od stockholmik »

ahoj také ho mám v plánu, budeš něco za něj zapojovat?? budu sledovat :shock:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od Tomáš S. »

A děláš dobře, že budeš sledovat 8-) .
Tak vzhledem k tomu, že mám dlouhodobě rozpracované téma "Zetor+příslušenství" a také snad stihnu Agrotest Horala a vleku na siláž, tak ano ;) .
PS: V nejbližší době by to mohlo být něco jako ND, tříradličňák, Horal, vlek na pícniny, a v plánu třeba bubnová sekačka či fekál... ;)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od stockholmik »

sledovat a trochu slintat
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / Agrotest

Příspěvek od Zrzek »

Méně tlachat a více patlat.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím
Takže jsem s tím trochu pohnul, možná čekáte, že uvidíte kola, ale stala se taková...hmm...příhoda 8-) a nakonec postupuju podle návodu-aspoň se v tom budoucí stavitelé vyznají.

:arrow: Kabina-1.část,interiér

Toš, začněme chybama. Příjemné překvapení je že to je lepší než ručně kreslený model :) , špatná zpráva že to není úplně OK.
:arrow: Ve vystřihovánce chybí (tak je to i v návodu) 2 malé páčky a řadící páka (přijdou do dílu 71). Tudíž nevíte jaký mají mít rozměr (délka, tloušťka, zahnutí) a musíte to aspoň zhruba odhadnout z návodné kresby. Tento problém je i u páky zvané "ruční plyn".
:arrow: Díl 4.
1) Je velmi zajímavě rozdělen, a to na asi 3 neočíslované díly. Vyznat se v tom, ale dá.
2) Sklo v tomto dílu a jeho rub a líc nesedí, venkovní díl je asi o 1,3mm delší takže se musí zastřihnout-přitom stačilo při kreslení použít Ctrl+C a Ctrl+V.

Obrázek

3) Spodní díl tohoto dílu :) má v sobě a vedle sebe dvě rysky rýhování které jsem vůbec nevěděl jak použít, tak jsem to nenarýhoval a zatím mi to nijak nevadilo.
:arrow: Díl 70 zmizel z psaného návodu. :) Doporučuji ho nalepit ještě před dílem 71.
:arrow: Hlavní sedadlo bych kompletně očísloval. Spoj z opěradla bych dal někam dospodu protože mít ho v tom nejkulatějším místě sedadla je pěkná blbost (můžete se podívat jak jsem s tím spojem zápasil). Dál je problém u kostry sedačky (to je to co spojuje opěradlo a sedák)-místo co je na ní vyznačené pro přilepení k dílu 70 je moc malé, tak to musíte posunout. Nic tragického.
:arrow: Dost výrazným problémem na tomto modelu jsou rysky na rýhování, buď nejsou nebo jsou jen někde. Zatím jsem si je všude domyslel, na pochybách jsem byl jen u dílu 94. (podívejte se pořádně do návodné kresby a odhalíte chybějící ohyb)
:arrow: Blatníky. V návodu nikde není zmínka o tom že by se měli přilepit ke zbytku traktoru. Doporučuji přilepit až budete mít hotov interiér bez volantu (mohl by zavazat). Na blatnících je taky jedna malá nepřesnost která poměrně úspěšně kazí jejich vzhled a přispívá k jejich kroucení-nic co by nespravily nůžky...

Obrázek

:arrow: Páčky označené jako RB (jsou 2 a o jiné velikosti). U jedné je ve vystřihovánce napsáno "tato směrem dozadu" pochopil jsem to tak že její ručka směřuje dozadu, ale stále jsem nevěděl které místo na nalepení na dílu 70 si mám vybrat. Tento problém by vyřešilo odlišné očíslování/opísmenkování páček třeba RB a ŽČŠ :twisted: . Je přece nesmysl dva odlišné díly značit stejně...
:arrow: Chlopně, u malých dílu odstřihávám protože jsou spíž na obtíž než aby pomohly. Použil jsem je jen u uchycení blatníků či při lepení hl. sedačky dál jsem si je také nechal na palubovce kde se bude stýkat se skleníkem. Zbytek je lepen metodou "NO FLAPS" :lol:

Kdyby jste něčemu nerozuměli- i já jsem se do toho občas zamotal 8-) tak písněte SZ...
Teď už tedy co jsem z toho stvořil:

ObrázekObrázek

Blatníky se ohýbají směrem "k sobě" tak doufám že to spraví skleník a spodní díl podlahy, stejnej problém má prý i Ivan...

Obrázek Obrázek

Promiňte za poslední fotku :oops:
Známka: 3+ (lepší trojka)

BTW: Všimli jste si Zrzkového fajného podpisu? :idea:
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od LSD »

tak jsem rád že nejsem sám komu se blatníky sbíhají k sobě :D mám postavenou už 7211 a teď dělám 7745 a chystám se na crystala takže bedlivě agrotest sleduji, jen tak dál :)
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od LSD »

jo ale jinak ta kabina to pak spravila
Filda
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20.1.2012 21:59

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Filda »

No tak az na to vysoko posazene sedatko spolujezdce to vypada moc hezky
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky :!: .
No, tak to je i ve šmikajdě ;) . Jinak myslím, že ty sedátka jsou dnes už "co kus to originál"... 8-)
koprkam
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 2.8.2012 20:11

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od koprkam »

Moc ti přeju ať se ti s modelem daří, ale moc nerad bych do tebe ryl nebo něco podobného neber si to osobně ale ten horal je na traktor bez předku moc dokud je sucho i to se dá ale za mokra ani ťuk (mám ozkoušeno) :D :D ale i za 7745 traktor dostává takříkají na pr**l...
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od opel123 »

zatím to vypadá velmi dobře :shock:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Prosím vás, nevíte někdo jak by šel odstranit zaschlý sekunďák a jeho výpary z plexiskla? Jsem už úplně zoufalý, v hlavě už pluje myšlenka abych to celé zahodil a udělal znova. Stalo se mi to včera večer-upadla mi kabina a s ní i volant (kabinu jsem ještě úplně neuzavřel tím poklopem). Chtěl jsem to napravit tak že jsem na volant nanesl trochu toho gelového sekunďáku a pokoušel jsem se trefit na tu tyčku na které volant je, bohužel jsem asi moc stiskl tu pinzetu a volant mi vyletěl a přilepil se na čelní sklo, pak se to opakovalo jen s tím rozdílem že na boční sklo. Jsou to fleky v rozmezí 2-4mm...
Nevíte jak se toho zbavit?
Něco jsem našel TADYa TADY, nemá s tím někdo zkušenosti? Sekunďák který to způsobil byl taky LOCTITE... :roll:
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od štefíno »

Osobně si myslím, že odstanit to asi nelze :?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Stačilo by abych nějak odstranil výpary, samotné místo styku ze sekunďákem je miniaturní (0,5mm a to už zamaskuju)... Výpary přece nenaleptávají nebo se pletu?
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“