Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od štefíno »

Jde o to jestli ty výpary jsou jen "zašpinění" nebo naleptání. Pokud je to naleptané tak s tím neuděláš nic. CHtělo by to radu chemika :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

No když to nepůjde, tak jste o sekunďáku nikdy neslyšeli a bude to stěračem rozmázlé ptačí ho*no (na tom čelním skle)... :|
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od JoskaM »

v modeláku jsem kdysi dávno kupil Lak fix, tedy lak na opravu plexi..tím to občas krásně opravím...jinak s tím jdou udělat i malá okýnka sama.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Nějak si nedokážu představit jak to funguje aby to zamaskovalo vteřiňák, nebylo by vysvětlení?
A nenapsal bys ještě výrobce, pokud to ještě máš?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od JoskaM »

zkus navšívit modelák, a zeptej se na opravný lak na plexi. výrbce AGAMA, ale mám to tak 10 let...
A jak to funguje? - je porušená naleptaná vrstva na povrchu, - zkus naslinit, nebo navhlčit "uchoštour" - a umýt to, když bude plexi vlhké - voda zense spáry a plexi je čisté, ale když to uschne je to zase matné, neprůhledné. Tak uplně stejně je to s tím lakem...možná by to šlo jakýmkoli lakem...nevím, já tim úspěšně opravil třeba doškrábaný display na kolo. -
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím

Jo takhlenc to funguje, to jsem si neuvědomil, že po namočení to mizí a nějak podobně by to mohlo fungovat-pozkouším i jiné laky a až se dostanu do modelářství tak se poptám, dík za typ! ;)

Po dlouhé době přihazuju postup…

:arrow: Kabina-2.část, skleník a střecha
:arrow: Značky pro ohyb jsou opravdu na této vystřihovánce nadstandard. :? A co týče lepení na tupo a lepení s chlopněma tak to kombinuju, třeba bílej vršek kabiny je lepený s chlopněma, podvozková část s moterem ne atp. (o tom až příště). ;)
:arrow: Takže kabinu jsem si, na Ivanovu radu, rozřezal a to se ukázalo jako dobrý tah, i když to pak vyžadovalo lepší retuš (která není tak dobrá jak bych chtěl) a řezání z úhlu-to jsem taky úspěšně NEzvládl. I přes tyto nedostatky si myslím, že to je o 150% lepší než kdyby mi Ivan neporadil –nedokážu si představit, že bych to lepil s chlopňama… ;) Rozřezání vypadalo takto:

Obrázek

:arrow: Na bílém vršku kabiny ve větracím otvoru se po slepení objeví tohle:

Obrázek

Nevím jistě, jestli to tak má bejt, ale podle mě ne… Řešení je v následujícím bodě.
EDIT: Ty bílé obdélníčky které výše popisuju jako nějakou chybu jsou chlopně, nenechte se zmást, tím že tam chybí ohybové značky! ;)

:arrow: Bílý vršek kabiny jsem lepil na 2x. Na poprvé jsem to lepil podle návodu a v momentě kdy jsem to měl přilepit na zbytek kabinu tak to nesedělo ani po násilném dotvarování. Následoval druhý pokus, který vám popíšu.
K tomuto způsobu je nutná kopie strany s bílým vrškem kabiny. Začneme vyříznutím dílu 2, tady vyřízneme i stěny větracího otvoru a z kopie pak vytvoříme něco takového:

Obrázek Obrázek

A vlepíme na své místo, dál pokračujeme zalepením zadního čela. Dostáváme něco takového:

Obrázek Obrázek

V tomto stavu lepíme ke skleníku (doporučuju použít gelové sekundové lepidlo) a až po nalepení na skleník střechu uzavřeme pravým a levým bokem-pokud jste lepili přesně mělo by to sedět. Poklop větracího poklopu nalepíme nakonec. Snad jsem to napsal srozumitelně, kdyby jste se na něco chtěli zeptat tak neváhejte…
:arrow: Poslední problém na bílem vršku kabiny je, že jedna čára na přední části je křivá, na modelu to vypadá dost blbě. Vypadá to jako bych to nalepil křivě já. To jsem si taky původně myslel, zkoumal jsem co jsem kde podělal, ale nic jsem nenašel, pak jsem nakoukl do 2D šmikajdy… Obrázek aby jste byli v obraze :) (v zeleném rámečku) :

Obrázek

To by mělo být vše pokud si ještě na něco vzpomenu tak to sem připíšu… ;)
Teď už k tomu co se mi povedlo či nepovedlo. :roll:

Zpátky k bílému vršku kabiny :) . Ten jsem si vylepšil o světla a trochu jsem zplastičtil mřížku větrání.

Obrázek

Teď už konečně fotky…

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Ještě k tomu karambolu či spíž brutálnímu držkopádu se sekunďákem :oops: . Škody jsem se pro představu pokusil nafotit , je to samozřejmě zasviněné zevnitř, takže nevím jestli bych se tam dostal tím fixem co mi doporučil Jožka, zkusím i nějaké ty jiné laky. :x

Obrázek Obrázek

Známka: 2
Konec slohu, tak zas příště, a snad už by neměla být taková prodleva. ;)
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne úte 25.9.2012 13:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od JoskaM »

No teď se tam tím lakem moc nedostaneš, já mám výhodu otevřených dveří a zadního okna :lol:
Jinak to jde i s chlopněma, i když já je měl hodně upravené - prostě to chce přemýšlet nad prací.
Mě se vyplatilo spodek vyztužit kartonem, takže střecha je jak z kamene, a následné postupné lepení a násilnění a sedlo to jak ...však víte.

K tomu světlíku nemám co říci...a ani vám nepovím jak to sedlo mě...já nechal cancoury dlouhé a pak je opižlal.. . následně jsem vnitřek vylepil páskem.....a nabarvil.

Ta přední maska, je tam asi opravdu chloupek utekl.(podle papírů, já to nějak u stavby nepoznal - ale náprava je na snadě, když se podíváte na skutečnost, tak ten panel je zapuštěný, stačí rozříznout, oříznout a kousek zapustit do střechy. Je mi líto, že mě na to upozornil pozdě kamarád...a že mám mřížku jakou ji mám(gumové vlákno atd...no na fotkách to asi vidět není) Takže tohle narozdíl od umístění táhla řízení(to už mám opraveno - kolize s radlicí) nebudu řešit. To by byla asi nebezpečná operace.

Tak pojeď, moc ti toho nezbývá ;)
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Waszek »

ahoj,

nedalo mi to, a mrknul jsem se na ten otvor ve střeše.

Lepil jsem to 2x a i když je střecha komplikovanější než by asi musela být, s otvorem jsem problém neměl.

ty bílé konečky by měly být chlopně, takže po slepení nejsou vidět.

následující dvě fotečky ukazují, jak by otvor měl vypadat.

Obrázek

Obrázek

W
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Každopádně k tomu průduchu, už jsem několikrát vzpomínal že na modelu CHYBÍ značky pro ohyb. Proto jsem to nepochopil jako chlopeň-navíc chlopeň takové velikosti na tak tvrdém papíru nemá význam (mohla být o něco větší a to už bych pochopil že je to chlopeň-místa tam je habaďej)... To jen aby jsme si ujasnili kdo za to může. ;)
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne úte 25.9.2012 13:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Waszek »

je pravda, že u těch prťavých chlopní chybí ohybové značky :-) ale zase nejsi první, kdo to staví a fotky z různých staveb se taky dají najít ;)

Jinak ti z toho leze pěkný kousek, sleduji se zájmem.

W
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Děkuji všem za nepokračování v hádce a za pochvalné slova, potěší to i když já spokojen nejsem :) .

A poprosil bych kohokoli kdo má tu pravomoci mazat příspěvky o pročištění vlákna, aby tu nebylo víc keců než stavby, taky aby se v tom příští stavitelé vyznali...
BTW: A to zjištění že jde o chlopně přenesu do toho příspěvku kde to popisuju jako chybu ;) .
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Zrzek »

Vlákno jsem drobet zametl od "smetí" a jiné havěti. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím
Pokročil jsem a potřebuju poradit :roll: , zvlášť od těch co tento Zetor stavěli.
Stalo se mi tohle:

Obrázek

Sice jsem našel fotku, která díru A vysvětluje, ale zdá se mi že je dost velká (na real traktoru je, ale jak říkám, nezamlouvá se mi velikost na modelu), taky nevím jestli se něco nezměnilo protože obrázek je z Vaškovi bety... Takže nevím jestli něčím zaplnit díru B či přiříznout kapotu, nebo taky, obojí. Já si myslím že moje mezera je způsobena tím, že jsem to lepil bez chlopní, je o velikosti bezmála 1,75mm takže žádná tragédie :) , každopádně chtěl bych slyšet co jsem zvoral?
Samozřejmě to mám poskládané na sucho, takže to poměnit půjde lehce...

Části které můžete vidět na fotce a nebyly popsány, budou popsány 8-) . A proč ještě nejsou? Protože nebyly vhodné podmínky pro focení (respektive byly, byl jsem ale pryč a když jsem přijel domů světlo bylo fuč a tak jsem to nechtěl fotit pod lampou jako fotku výše). ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od JoskaM »

Ty máš mezi spojkou a převodovkou špejli na výztuhu....jo to je dobrá věc. mě se to ani nehne. - jinak tohle mi sedlo.(horší byl už rám na traktor - to tě nečeká)

A, mezi kabinou a motorem mám spáru asi 1mm - (končí mi tam drátek tak to vím)

jinak Bčka se podle mě zbavíš tak že přirazíš převodovku na spojku, na to napásneš kabinu a plechy kousek ořízneš, a nebo prostě jen ve předu posuneš chloupek dopředu.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Jj špejle sou tam dvě, a je to prošpikované celé od předku přes motor, převodovku až po zadek traktoru :) . To jsem chtěl popsat až budu mít fotky.

No jak se ho zbavit to vím, jde spíž o to jak se ho zbavit aby to bylo jak má být... Jinak když to přirazím úplně tak nezbude žádné A, to už jsem zkoušel. Nevadí uděláme mezikus k převodovce 8-) .
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“