Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Waszek »

ahoj,

podle fotky to vypadá, že nemáš motor se spojkou vůči převodovce v rovině - kapota moc nakloněná ke kabině, nedá se přirazit, tam bych viděl část rozdílu.

Mě to u modelu sedlo při obou stavbách. Je taky možné, že máš převodovku víc vzadu (to jen přemýšlím, kde by mohl být zakopaný pes)

u modelu mezera B samozřejmě není, mezera A je menší, a mezi kapotou a kabinou taky vychází mezera (tu jsme dokonce museli oproti původním verzím zmenšovat). Takže by to taky mohlo být způsobeno tím, že máš kapotu "moc naraženou" na motoru.

Podle mě takovej rozdíl nemůže být udělaný odstraněním chlopní. Odhadoval bych kombinaci výše zmíněného.

Postup při sestavení by měl být: 1) kabina + převodovka, 2) nalepit na to spojku s motorem, 3) na motor nalepit kapotu.
pokud nevyjde, tak mezi spojku a převodovku váleček, pokud i tak nevyjde, zakrátit kapotu u kabiny.

W
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Madman »

Tož mě se při lepení toho modelu stalo něco podobného. Řešil jsem to tak, že jsem trochu přiřízl boky krytu motoru u kabiny (horní část krytu motoru řezat nebylo třeba, vyšla mi kratší než boky) a převodovku jsem nelepil přesně na vyznačené místo na spodku kabiny, ale trochu dopředu - přesné umístění převodovky jsem centroval s až s osazenými koly.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Toš totok... :P
No ono to je všecko na sucho-i ta kapota takže to může vypadat křivě. :) No asi s tím nic moc nevymyslím-mezi motorem a kabinou nechám 1mm a pak dám podle toho mezikus do převodovky a případně přiříznu kapotu...

OT: Tam je u real traktoru opravdu mezera i mezi kapotou a kabinou? Toš to jsem nevěděl, musím na to mrknout. Divné že jsem si toho doteď nevšiml-dokonce ani při jízdě v něm (ne přímo v 7211 ale v 5211).
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Waszek »

nevim, jak přesně velká mezera tam je, ale mám za to, že spojené to rohodně není. Kabina je na silentblocích (pokud si dobře uvědomuji), a kapota je na motoru napevno, tudíž by spojení kapoty s kabinou přinášelo problémy.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od JoskaM »

100% není, vím že semi líbilo, jak se nahla pření náprava a pak trochu i kapota vůči kabině, když jsem drásal 5211, druhá skupina měla7745, mělo to své klady i zápory.
Já jsem postupoval tak, že jsem měl komplet motor s převodovkou, následně přišla kabina, a pak tepve kapota...(dobrý zdroj informací bude určitě lesák od TOM C2....vždy jsem si vzpoměl pozdě, tak pro tebe snad pozdě nebude.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím
Tak tedy slíbené pokračování... ;)

:arrow: Převodovka, motor, přední část a a kapota
:arrow: Tady jsem na žádný jiný problém než je ta mezera v převodovce nenarazil. A mezeru jsem zacelil následovně:

Obrázek

Teď už to sedí jak má, jen nevím jestli to počítat jako moji chybu nebo autorovu, protože skóre je vyrovnané, totiž 2:2 (já+madman vs. Waszek+JoskaM 8-) -ale asi přihlédnu k tomu, že Vašek lepil Zetor 2x takže je to spíše 3:2)
:arrow: Tyto části jsem lepil bez chlopní krom vršku kapoty, tam jsem je použil.
:arrow: V průběhu stavby přední části a převodovky jsem dostal chuť na špízy 8-) a tak jsem tento nápad uplatnil i při stavbě (pravda je, že se mi na pracovní ploše povalovalo podezřele mnoho párátek). Od přední části (je na ní nalepen chladič a zespodu závaží) přes motor, převodovku až dozadu kde je přichycena zadní náprava vedou 2 špejle, Zetor se tímto krásně zpevnil. Doporučuju to i dalším stavitelům ;) .
:arrow: Poslední úpravou byly ještě světla v kapotě. Samotná kapota se mi moc nepovedla-nepořádek mi tam udělal ten horní prolis, měl jsem se na něj vykašlat :roll: .
:arrow: Kecám, nebyla to poslední úprava na kapotě, uhádne někdo v čem se ještě kapota liší od té co je ve vystřihovánce? Poradím, že ve 2 věcech... 8-)

A teď už konečně fotky... První kapoty:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pak motoru:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zadní nápravy a podvozku celkově:

Obrázek Obrázek

A všechno pohromadě (ta kapota je stále ještě nasucho):

Obrázek Obrázek

Známka: 1- nebo 3 to nebo je tam kvůli té mezeře v převodovce... :| A to "-" u jedničky je tam proto, protože stála chybí značky pro ohyb.
Mějte se, a pěkný prodloužený výkend. ;)
Uživatelský avatar
honza_sn
Příspěvky: 30
Registrován: ned 21.9.2014 19:21
Bydliště: Vsetín

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od honza_sn »

Ahoj Moc pěkná práce :) ale můžu se zeptat kde jsi to sehnal teď to jaksi nemůžu sehnat :(
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

Takhle se tu hrabat v popelu ...heh... :oops: Teď už tento konkrétní model seženeš akorát v bazaru nebo na aukru, zkus si dát inzerát na DF, myslím, že se určitě najde někdo kdo se ho zbaví. ;)

Jinak díky, ale myslím, že žádná hitparáda to nebyla.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“