Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Lepit nějaký " nový " model od J.Boušky , tak na to mě lákal zdejší uživatel "JoskaM "už hodně dlouho . Nejsem velký obdivovatel zemědělské techniky a proto jsem celkem úspěšně odolával . Zlom nastal právě u Kírovce , protože to je takový trošku jiný stroj . Je to dnes už v podstatě legenda . Potom přišla nabídka od Yvana účastnit se Agrotestu a bylo rozhodnuto . Součástí vystřihovánky je i nesený pluh.
Předem chci upozornit ,že moje stavba nebude žádný sprint s časem . Prioritu má jiný ruský stroj a Kirovec bude takové odreagování se od těch nekonečných čtverečků čímž je KURSK posetý .

Něco s historie .

Kirovec K-700 je těžkotonážní kloubový traktor vyráběný v bývalém SSSR od 80.let Obchodní značka traktorů Kirovec je známá přes 33 let a to na trzích Ruska i cizích zemí. Tyto silné kolové traktory jsou široce používány v různých průmyslových odvětvých a v zemědělství . Hlavním výrobcem traktorů Kirovec jsou dnes St. Pěterburgské traktorové závody , jeden z nejstarších a největších závodů bývalých Závodů Kirov . Tento podnik dnes vyrábí různé druhy zemědělských a průmyslových traktorů a zemědělského nářadí .
Zemědělské traktory K-700a K-701 s motory o výkonu 170-225 kw , jsou uživateli vysoce ceněny pro svou spolehlivost a jednoduchost . Novější typ K-744 ( s motory o výkonu 180-260 kw) s evropským disignem a vysokým konfortem umožnuje používat zemědělské náředí i od jiných výrobců . Od roku 2000 je vyráběna další modifikace
K-744P o výkonu 185-260 kw.

něco k modelu

název : Kirovec K-700A + nesený pluh
vydavatel : Agromodels.cz
Autor : J.Bouška
Rozsah : 8xA4 + 1 starna a půl pérovek a půl strany psaný doporučený postup
Papír : 190g/m2
Cena : 160-260 kč

Obrázek

Obálka modelu vypadá velmi pěkně . Na první straně je fotografie traktoru a vzadu 6 fotek modelu + stručná historie . Tady jsem ovšem narazil na jednu zajímovou vadu . Abych se nechlubil cizím peřím tak příznám, že mě na ni upozornil mě na ni zdejší uživatel " Tomáš S " . Na fotkách modelu , který je na obálce je jiný pluh , než ten, který je ve vystřihovánce . Nafocený je osmiradličný pluh s nějakýma pružinami , které drží jednotlivé radlice( tady se omlouvám , ale neznám přesný termím tohoto uchycení ) a ve vystřihovánce je sedmiradličný pluh a místo pružin jsou písty .

hodnocení : 3

Obrázek

Obrázek

Při podrobném zeznámení se s návodem shledávám , že model je dělaný v tz. polském duchu . Psaný návod je spíše jednodušší a zahrnuje jen obtížnější časti lepení . Chybí zhruba popsat cca 40 dílů . Pluh není popsán vůbec . Nic méně pérovky vypadají jako dostačující a tudíž by návod jako celek snad měl stačit .Bohužel spousta dílů je popsána stylem " Pd." myšleno - přístrojová deska , nebo " s " - sedačka , " MS " - malá sedačka apod . Ve vystřihovánce jsem také našel označení " NF " a tohle tedy nevím co je a ani v návodu není tento díl popsaný . Bohužel některé díly nemají číslo vůbec . Díly mají i barevné podbarvení , takže se dělí na pluh , kola , a traktor .

Hodnocení : 3

Samotné listy šmikajdy mají velmi pěkný a kvalitní tisk . Jen nevím jak se při té tlouštce budou namotávat nějaké válcovité díly .

Hodnocení : 2
Naposledy upravil(a) kaktusak dne úte 9.4.2013 18:12, celkem upraveno 1 x.
tomáš
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18.6.2012 13:42

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od tomáš »

ja mám pocit že NF znamená naftový filter
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Lepič »

A já mám pocit že na fotce za modelem traktoru je pluh osmerák, ale na návodové kresbě je sedmerák.
Tak aby pak jedna radlice nechyběla / nepřebývala *

*nehodící se škrtněte

;)

Lepič
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od weselan »

Dívaly jsme se na to v Brodě.Na fotce 8 ,návod a vystřihovánka 7.
koprkam
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 2.8.2012 20:11

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od koprkam »

Tak Kirovec je parádní mašina, ale ve skutečnosti jsem se ním vezl jednou přesněji s typem K 700. Byl jsem ještě malej takže si z toho moc nepamatuju jen to neustálé skřípání při řazení (mám dojem že převodovka nemá sinchrony) a ohromný randál. Ty pístnice nebo pružiny na pluhu slouží jako jištění radlic (jen pro doplnění pro neznalé) tzn. že když v půdě naradíte na kámen tak se radlička otocí smětem k rámu a pak se zase vrátí do půdy. Za Kirovci se ale hlavně používaly pluhy PLN 9-35 9 radlic a každá má šířku 35 cm.

P.S. omluvte moji češtinu vím že není dobrá :D :D :D
Bertik
Příspěvky: 1
Registrován: stř 3.10.2012 8:51

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Bertik »

Dobrý den.Kdysi sem si koupil papírový model dovážený z Ukrajiny a Český návod u teho nebyl.Tak sem vše lepil po paměti.Výslednou práci se sem pokusím hodit.Teď mám model od pana Boušky,tak se do něj brzy pustím.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Po celkem dlouhé době plním slib , který jsem dal Yvanovi a rozhodl jsem se dokončit tuhle legengu .
Začal jsem podvozkem , kde jsem si bláhově myslel , že není co zkazit .
1 . chyba i když vlastně jen chybka . Na hlavním rámu je špatně označené místo pro přilepení dalších dílů . Na rámu je napsané číslo 10 a 11 a přitom tyhle díly patří někde ůplně jinde . viz foto .

Obrázek

2 . chyba tentokrát vážná . Příčka v zadním rámu je o 1 mm velká na všechny strany . Musel jsem ji brutálně seřezet . Na fotce je vidět o kolik se musela příčka říznout aby nelezla z rámu . Vyznačené plochy pro přilepení dílu 96 měli být rovnoměrně vedle sebe . viz foto .

Obrázek

3 . chyba . Ve vystřihovánce chybí díly 14.a A 14.b . Že tam tyhle díly mají být je vidět na fotce v mém prvním příspěvku . Je to sice jen obyčejná zarážka a osa , ale měla tam být .

Co k tomu říct . Zatím jsem měl v rukách 9 dílů ( vlastně jen 8 devátý jsem nemohl najít ) . Statisticky to vychází každý třetí díl chyba . Dyť já takový zastánce pomocných chopniček jsem byl nucený je u několika dílů ůplně odřezat , aby to vůbec nějak sedlo .

Teď jen doufám , že to nebude pokračovat dál .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od fox »

Až dneska sem si všiml, že stavíš. :D Konečně! to ti to trvalo!. :D :D
Přeju pevné nervy a spoustu chuti... mě ta chuť přešla asi v půlce, což se odrazilo na modelu i na reportu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

FOX : tak začal jsem pro to , že Kursk je už skoro hotov a čeká na lakování . Beda mě ještě musí vyrobit stojánek na přepravu .


Musím se omluvit autorovi . Díl 14b jsem dnes našel , takže nechybí jen jsem ho přehlídl . Bohužel i když jsem ho našel tak neznám jeho přesné umístění , protože autor do modelu nedává žádné rozměry ani nákresy osiček . Vůbec nevím kde se přilepí . Dále si myslím ,že by ve vystřihovánce měli být obsaženy zarážky na osy . A nebo by tam měla být barevná plocha z které by to šlo udělat . Díky k prakticky neexistujícímu psanému návodu člověk musí uvažovat několik kroků dopředu . Z pérovek toho taky není moc patrné .

Fotky dodám později .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Pomaloučku postupuji vpřed . Rám s podvozkem by měl být hotov . Chybička se vyskytla na kloubu otáčení . Je na něm vyznačené místo pro přilepení dílu 13 , ale budto je to špatně vyznačené a nebo není na dílu 13 barevná plocha . Díl 13 je ten kousek vedle . Oprava se provedla retuší .

viz . foto

Obrázek

Další chybka je na přední ose . Chtěl jsem zachovat jednotnou spáru na jednotlivých dílech , které jsem lepil postupně na osu . Bohužel potom vyšla díra pro kardanovou hřídel ůplně na opačnou stranu . Po bližším studování fotek hotového modelu jsem zjistil , že ten kdo ten model lepil se tímto nezatěžoval . Dílky jsou nalepené jak přišli pod ruku .

viz . foto

Obrázek

Obrázek

Nyní se budu věnovat motoru .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Lukáš »

Černá barva hřídele zřejmě nebude ideální ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Bohužel v návodu není zaznačena žádná hřídel , natož její barva . Je to kardanová hřídel a ta by mohla být černá , nebo ne ? Ještě to jde přetřít . Nejsem moc velký odborník na techniku a agrotest velí , že se staví jen to co dovolí vytřihovánka . Pokud někdo ví budu rád když poradí .
Uživatelský avatar
Jiří Bouška
Příspěvky: 16
Registrován: pon 9.7.2012 12:50
Bydliště: Řečany nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Jiří Bouška »

pro fotky si napiš na agromodels@centrum.cz - soukromé zprávy na tomto webu mi nejdou odesílat...
mory81
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.5.2012 13:18

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od mory81 »

Kardanka může být černá,ale na skutečném stroji je v bazvě.Stavbu sleduju a i ty tvé připomínky.Je to zajímavé a podle mého názoru,když je to test,tak by si teda měl pečlivě dodržovar geometrii dílů a přesné vysekávání otvorů.Je to ale jen můj názor.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: KIROVEC K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Tomáš S. »

mory81 píše:podle mého názoru,když je to test,tak by si teda měl pečlivě dodržovar geometrii dílů a přesné vysekávání otvorů.
Tak to už závisí na schopnostech modeláře, ne? :roll:
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“