Právě je pon 16.7.2018 5:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 23.6.2018 22:32 

Po dakarce se nyní přesouván na český venkov. Do ruky se mi dostal krásný model Zetor Crystal 120-45 od pana Boušky a pana Vašíčka. Myslím si, že model i předloha je známá a není třeba se tu více rozepisovat - několikrát je tu již prezentace tohoto modelu uvedena. Modle je na poměrně tvrdém papíru tak jsem zvědav, jak se mi s ním bude pracovat.

Foto originálu:
Obrázek Obrázek

Model budu stavět podle autora a nebudu zbytečně experimentovat. Chci si vyzkoušet a potrénovat hlavně čistotu stavby, ale několik detailů na vylepšení mám v hlavě. Prošel jsem si zde na fóru všechny stavby tohoto modelu a nyní již je na čase do něho říznout. Zatím nemám v archivu nic, co by šlo za tento traktor připojit. Rád bych stavbu dokončil do konce srpna, což je hodně optimistický termín, alel bude záležet hlavně na počasí. Příště již něco ze stavby.

PříspěvekNapsal: čtv 12.7.2018 22:58 

Po prostudování všech reportů tohoto modelu zde na foru jsem se pustil do stavby. Rozhodl jsem se začít motorem.

Model je na opravdu pevné papíru a tak jsem vše lepil bez chlopní. Ze začátku (hlavně u výfukového a sacího potrubí) jsem měl problém chytiti barvu při retušování. Také jsem zjistil, že černou bude lepší retušovat vodovkou než tuší. Zatím si vyrábím jednotlivé komponenty, z kterých následně poskládám celý motor. Na chybu jsem zatím nenarazil, jenom byl chvilku problém, než jsem si zvykl na číslování a označování dílů. Občas je jedno číslo, které označuje celou skupinu částí, ze kterých se má postavit jeden celek, ale za chvilku si člověk zvykne a vše si pořádně rozmyslí před vyřezáním. Problém mi také dělá rýhování a zde mám ještě velké rezervy. Stále bojuji s tím, zda rýhovat z rubu či lícu a také hledám čím rýhovat, abych nemusel hranu po ohybu retušovat.

Zatím hotová činnost se dá popsat, jako trénink výroby válcových dílků. Motor a prostor v jeho okolí obsahuje velké množství válečků různé výšky a poloměru. Válečky jsem stavěl metodou namotaného proužku papíru do požadovaného průměru a následné oblepení dílkem modelu. Dále se chci zaměřit na kompletaci zatím hotové části a zbytku motoru.

Obrázek Obrázek Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina