Stavostroj T-200 s demprem D10.1 / AK modely / 1:32 / beta

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Stavostroj T-200 s demprem D10.1 / AK modely / 1:32 / beta

Příspěvek od fantomas666 »

Zdravím všechny modeláře. Rád bych představil v pořadí desátý model vydavatelství AK modely a to Stavostroj T200 s připojeným demprem D10.1
Jednoosý tahač T200 je dvoukolový tažný prostředek se závěsem, který slouží k navěšení například jako v tomto případu dempru D10.1 případně jiných stavebních strojů k němu zkonstruovaných.
Nosnou částí jednoosého tahače je rám, který tvoří základnu pro uložení všech hlavních celků jako motoru, převodů a nápravy, karoserie, závěsu, vzduchové, hydraulické a elektrické instalace.
Hnací ústrojí tvoří motor Tatra T2-928.2E, kapalinová spojka, třecí spojka, pětistupňová převodovka, dvoustupňový přídavný převod a náprava s kuželovým převodem, diferenciálem a čelní planetovou redukcí v kolech.
Tahač je vybaven hydraulickým řízením, hydraulickým ovládáním třecí spojky s pneumatickým posilovačem, vzduchovými dvouokruhovými brzdami, uzávěrkou diferenciálu, řazením převodových stupňů a může být vybaven topením pro vytápění nebo větrání kabiny.
Všechny pracovní pohyby jsou prováděny hydraulicky a jsou ovládány z kabiny tahače. Kromě vysoké výkonnosti vyniká tahač snadnou ovladatelností, pohyblivostí a jednoduchou obsluhou. Mezi velké přednosti patří veliká manévrovací schopnost. Při jízdě lze tahač vůči návěsu natočit až o 90 stupňů na obě strany.

Pro začátek aspoň jedna fotka předlohy a technický nákres s rozměry celé soupravy.
Obrázek Obrázek
A nyní už k samotné stavbě.
Jak je u AK modely zvykem stavbu jsem začal koly.
Obrázek
Jako pokračování přišel na řadu dempr D10.1 a jeho hlavní část a to samotná korba.
Obrázek
Následoval závěs, rám, písty hydrauliky plus nějaké doplňky a mohl jsem si dovolit celek osadit koly.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Po dokončené zadní části přišel konečně na řadu samotný tahač, který jsem začal srdcem tahače a to motorem Tatra T2-928.2E a převodovkou
Obrázek Obrázek
Samotný rám není složitý jen musí člověk dbát na udržení geometrie. Ale to ostatně u všeho. Po dokončení rámu jsem ho osadil hotovým motorem a převodovkou
Obrázek Obrázek
Na řadu přišel mechanismus sloužící k zatáčení a připojení dempru a konečně opět něco žlutého.... kabina strojníka
Obrázek Obrázek
Následovali doplňky jako sání, filtry, nádrže, světla, zakládací klíny prostě mraky drobností čímž bych to tady zahltil fotkami.
Teď se přiznám bez mučení.... začal jsem celek doplňovat o různé kryty, dekly, blatníky a jak to postupně dostávalo konečnou podobu, stavba a vidina hotového modelu mě tak pohltila, že jsem úplně zapomněl fotit. Ale popravdě všechno tak dokonale sedí, že není myslím důvod na něco upozorňovat. Tak aspoň jedna fotka s už osazenými kryty a vším tím drobiskem.
Obrázek
No a jsme ve finále. Tahač jsem osadil koly, vzájemně propojil se zadní částí a tradaaaaa Stavostroj T200 s demprem D10.1 je na světě.
Jak se stavba povedla nechám na Vašem posouzení já za sebe můžu říct, že se model staví krásně všechno perfektně sedí a výsledek určitě neudělá v žádné vitríně ostudu. Na závěr několik fotek hotového modelu a přání ať se Vám model staví stejně pohodově jako mě.
Přemek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Stavostroj T-200 s demprem D10.1 / AK modely / 1:32 / be

Příspěvek od Ozzy CZ »

Pěkné to máš. Super předloha.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Stavostroj T-200 s demprem D10.1 / AK modely / 1:32 / be

Příspěvek od haageeman »

Konečně něco nevšedního z našich luhů a hájů. Těším se na vydání! Beta parádní :!:
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Stavostroj T-200 s demprem D10.1 / AK modely / 1:32 / be

Příspěvek od Jirka Z. »

Paráda. Zase další model, který se hned zařadí na začátek hromady modelů ke slepení...
Viliam Kováč
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15.1.2018 20:59

Re: Stavostroj T-200 s demprem D10.1 / AK modely / 1:32 / be

Příspěvek od Viliam Kováč »

Krasotinka!!! Super!!!
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“