Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32, HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32, HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Zdravíčko všem.
Po tahači tankovém jsem se pustil do dalšího, menšího a pro změnu civilního.
Je to taková moje srdeční záležitost z dětství, takže když to vyšlo, hned jsem to objednal.
Pak ale nějak….., tak jsem se k tomu dostal až teď.
Napřed obvyklý důkaz o vlastnictví originálu.

Obrázek

Je prima zase po delší době stavět podle psaného návodu, nicméně jsem si pořadí přeházel.
Aby mě to hned na začátku nepřestalo bavit, začal jsem stránkami s oranžovými díly, přesněji kabinou. A aby té oranžové zas nebylo moc, naplánoval jsem bílou střechu a masku, a navíc ještě pruhy na předním nárazníku. Tak nějak vypadala jedna z osmatřináctek, používaná tehdy píseckým podnikem. Pravděpodobně to bylo ČSAD, nebo Silnice n.p.
Je to bohužel taková moje fabulace včetně SPZ. Dokumentaci konkrétního auta nemám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračuji tedy na přeskáčku dál. Po kabině rám, blatníky, naviják, plošina, podvozek. Ten jsem tentokrát nechal v autorském řešení. Jen vyměním třměny pérování a doplním šrouby na přírubách nosné roury.

Obrázek Obrázek Obrázek

To je zatím vše.
Naposledy upravil(a) VašekS dne ned 31.10.2021 22:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Dobrá volba . V Tvém podání to bude precizní práce .

Jen se zeptám . Plánuješ i nějaké další úpravy krom střechy ? A bude také něco na podvalu ? Díky
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od Shagrath »

Já jsem si říkal, na čem pracuje a ve které sekci se zjeví teď. Skvělá volba, taky jsou u mě v pořadí. Ta bílá střecha vypadá fakt parádně, to je stříknuté? A podval bez nákladu je jako bouda bez psa. :D Takže ty určitě něco vymyslíš.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Díky kluci.
Výraznější úpravy nechystám. Mimo plastických klik jde spíš o doplnění detailů, jako plastická zásuvka a koncovky vzduchu, blinkry, jiný majáky a disky kol budou místo černých nejspíš oranžový.
Střecha, maska i nárazník jsou stříknutý barvou.
Co se týče nákladu na podval, to je zatím otevřený. T-130 to nebude. Je vhodnější na P-50. Na tenhle mi přijde moc velkej. Nabízí se chystaný Stalinec od Agromodels. Já bych tam ale nejraději měl kozu se stěnovými panely. Byl to tehdy v době budování sídlišť dost častý jev. Nemám k tomu však žádný obrázky. Tak se uvidí. ;)
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Pokud si dobře pamatuji, u původní T813 TP 6x6 (RW04) šlo odněkud stáhnout bílou střechu.
Tuhle jsem stavěl myslím 3x a stavěla se vždy skvěle. Jen tak dál. Vypadá to luxusně.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Ten doplněk v archivu mám, ale na tuhle to nesedí. :)
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od djpavel »

Tak panely se na P32 vozily na tři způsoby.Naležato,postavený na áčku a pak opřený o konstrukci ve směru jízdy.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

VašekS píše:...Co se týče nákladu na podval, to je zatím otevřený. T-130 to nebude. Je vhodnější na P-50. Na tenhle mi přijde moc velkej. Nabízí se chystaný Stalinec od Agromodels. Já bych tam ale nejraději měl kozu se stěnovými panely. Byl to tehdy v době budování sídlišť dost častý jev. Nemám k tomu však žádný obrázky...
No celý buldozer vážil asi 17 tun, takže pro P32 to byla brnkačka a nasazení P50 nedávalo smysl - leda by byl řidič masochista a rád by měnil pneu navíc (tyto podvalníky velmi trpěly na defekty). Zmíněný chystaný buldozer vážil asi 13 tun (nutno podotknout, že byl bez rozrývače což je cca 1,5 tuny). Oba stroje byly zástupci stejné výkonové/hmotnostní třídy, jen jeden byl starší a druhý novější.

Nicméně respektuji, že bys raději něco jiného - pokud bys tu přepravu panelů myslel vážně, tak mi napiš do SZ tvůj e-mail. Zkusil bych prohrabat fotky a něco ti najít. ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Tak pomalými kroky postupuji dál.
Spotřeboval jsem všechny oranžový díly. Žádný záludnosti nejsou, tak jediný, co mi kazí dojem, je kvalita papíru. Zvláště na sajtnách jsem se s tím natrápil, když se mi z hran začala odlupovat tisková vrstva.
Nevim no. Z tohohle kdybych měl točit laufy na GRADu, to bych asi nedal.
Jedna z výzev na modelu je z mýho pohledu nádrž. S pomocným dílem se to však dá zvládnout dobře.

Obrázek Obrázek

Dalo by se říct, že to hlavní je po kupě. Ale schází ještě to, čím se podle návodu mělo začít. Motor. Takže zatím jen na sucho.

Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od Umberto »

Moc pěkný Vašku...ta nádrž je pecka :!:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Doufám že budeš mít aspoň ty kolečka trochu šišatý, když zbytek máš dokonalej. :D
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravíčko.
Dotlačil jsem tahač do úspěšného konce. Dotlačil doslova. Bohužel to teď není s takovou energií jako u předchozího modelu. Nicméně výsledek je, řekl bych, sympatický.

S motorem jsem si vyhrál, i když nakonec z něj není vidět nic. V plánu byla otvírací střední část masky, ale zadní část náběhu k ventilátoru narážela na řemenici motoru. Nešlo to dovřít, tak jsem to musel razantně ostříhat a tím pádem trvale zavřeno :( .

Obrázek Obrázek Obrázek

Kola jsem klasicky, jak mam ve zvyku, udělal s výztuhou. Dezén od Tea a celé pneu přebarvené. Trochu jsem je tedy udělal šišatý (zatížený).

Obrázek Obrázek

No a krasavice je na světě. Vedle ostatních Tater ve vitríně působí trochu skrčeně, ale až dostane podval a nákladem ....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Až na zádrhel s maskou, a trochu potíží s kvalitou papíru, žádné jiné problémy nebyly.
Už řežu do podvalu, tak snad brzy zase něco ukážu ;) .
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj Vašku
teda máš to nádherné,což zkusit dakarku v tvém poddání by byla určo super.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od haageeman »

Vašku skvělá práce dle Tvých standardů! Jen smeknout...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 813 TP 6x6 + P 32 /RW/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

To je hodně vysoký standart !!! Nádherný model .
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“