Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od george »

VašekS píše:Ahoj.
Pěkně se s tím zatím potýkáš ;) .
Pokud Ti neseděly délky dílů nosné roury, byly dlouhý, tak to je záměr autora. Taková berlička v případě nepřesností při sestavování podvozku. Většinou je to i v návodu napsaný. Možná tady ne. Mají se zkrátit dle potřeby.
U další Tatry si dej pozor na spoje roury. Dávají se zpravidla směrem nahoru, aby při pohledu na spodek hotového modelu nebyly vidět.
Děkuji Vašku za podporu, no centrální roura byla delší,ale už je to napevno na podvozku (v návodu nic psáno nebylo) tak snad to nebude mít negativní vliv na kabinu, kde jsem to musel nechat posunuté víc dopředu. A ty spoje jsem si neuvědomil, na nápravách jsem je dával nahoru a centrální roury (nevím proč) :oops: :oops: jsem je dal obráceně, ale je to první model od rippera, tak si teprve zvykám. Je to jen zkušební model, možná si ho objednám pak znovu, záleží jak dopadne tahle stavba.
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od george »

Tak po delší době malý pokrok na podvozku, dodělán držák korby a sestaven hydraulický píst korby
ObrázekObrázek
A následně namontovám do rámu podvozku, naštestí zatím vše funguje
ObrázekObrázek
Snad je tímto práce na podvozku zatím dokončená, pokračovat mám na motoru. Tak snad se zase neseknu na měsíce a stavba bude pokračovat rychleji :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od george »

Tak motor dodělán a napasován do rámu. Držáky jsem musel trochu zkracovat a kardan jsem tam taky musel trochu nacpat, ale zatím vše sedí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkný, pěkný. ;)
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od george »

Ahoj, tak jsem dneska zase pokročil a dodělal pár věcí na podvozku:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Pak jsem se vrhnul na oprávněně obávaný výfuk (zde bych chtěl poradit, jak to děláte vy nebo aspoň co používáte), který se mi snad i podařilo nějak dát dohromady, ale pak se mi stala menší nehoda :? :? a výfuk jsem zašpinil. :oops: :oops: Nemáte nějaké detailnější fotky ze stavby motoru na 815 a klidně i na 138/148? Moc by mi to pomohlo.
ObrázekObrázekObrázek
Docela mě to štve, ale co už
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od george »

Tak jsem dodělal tlakové nádobky
Obrázek
a pak se vrhnul na zadní část. Byla to celkem makačka, ale snad to bude aspoň trochu dobrý.
Obrázek
Za chvilku mě už čeká kabina, z které mám celkem obavy.
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 815 S1 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od george »

Tak jsem dodělal držák rezervy a sání vzduchu
ObrázekObrázekObrázekObrázek
A teď to začne být zajímavé - kabina. Zatím vše krásně sedí a co nesedělo, bylo zaviněno mnou :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“