Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Mám tu betu nově chystaného modelu. Jde o klasickou Pragovku s třístrannou korbou.

Stavbu jsem začal samotnou korbou.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Následovaly práce na rámu.

Obrázek Obrázek

Pokračování příště. ;)
Naposledy upravil(a) Brzdič dne ned 11.6.2023 11:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Hotový rám a kola.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od míša kulička »

Nemáš vzorek pro přední kola všechny stejně?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od Brzdič »

Jo jeden jsem netrefil. :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Věci co jsem si připravil, jsem poskládal dohromady. Kabinu si nechávám na konec. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od vojta78 »

Krásná práce. Ta oranžová barva je skvělá.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od Vojta S »

Super, v3esek není nikdy dost, vypadá to luxusně.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S S3 betatest/1:32/PKG

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky kluci. :)

No a mám tu kompletní model. Pád drobností se během stavby upravovalo a i když to nemám já na modelu ve vystřihovánce to bude. ;)
Z kabiny jsem měl respekt, ale lepilo se to v pohodě.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Model půjde do prodeje v nejbližší době.
Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od rybak »

Moc pěkný kousek. Vejtřasek není nidky dost, jak se píše nahoře a oranžová ji prostě sluší.
Nádherně slepené.
Jen pro zajímavost, věděli jste, že V3S měla dva typy kol? Přední a zadní a odlišnost byla ve velikosti otvorů.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Tomáš S. »

Neexistují žádné přední a zadní disky. Jsou to různé generace disků, vlevo je nejstarší provedení (původně bývalo ještě nýtované) a vpravo poslední provedení. Ještě byla třetí varianta, co se týče tvaru. Přesné provedení jednotlivých dílů a konstrukčních celků V3S se v průběhu výroby měnilo a nejinak tomu bylo u disků kol. Aby ne, když se V3S vyráběla skoro 50 let.

Jinak dle tvaru odhaduji, že na tomto modelu PKG je ztvárněna první varianta disku – stejně jako snad na všech modelech V3S od PKG. To krásně ilustruje, jakým způsobem jsou tyto model vytvářeny. Já konkrétně bych ještě disky dokázal přejít, protože u papírového modelu je to typicky problémová část. Jenže pokud takto „neřešíte“ celý model, může vzniknout šílená kombinace různých generací V3S (a nejen vyráběných generací, ale i různých repasí), tak jako u tohoto konkrétního modelu. Bylo by pravděpodobnější vyhrát ve sportce než potkat přesně takové auto.

Samozřejmě už slyším to, že přece V3S může být nakombinovaná úplně jakkoliv – ale, ony i ty modernizace měly svoji logiku, kombinovatelnost či jen to, že se některé provedení vyráběly až příliš pozdě na to, aby se vůbec setkal se staršími komponenty, a ještě ve službách vybraného provozovatele.

Já osobně jsem si variantu třístranného sklápěče V3S vždy přál, ale toto je něco, co nedokážu akceptovat. Z mého pohledu je to zcela promarněná příležitost (vydání této verze v tomto zpracování) a to mě mrzí. A je mi také smutno ze současného trendu u modelářů, kteří tuto tvorbu nekriticky podporují. Já osobně jsem jako jeden z cílů modelařiny vždy vnímal snahu přiblížit se reálným předlohám. Prostřednictvím modelařiny mě bavilo zkoumat konstrukční celky a provedení různé techniky, porovnávat to s realitou, zkoumat vývoj … do značné míry to ovlivnilo i mé profesní směřování. A dnes i v takto exaktním „oboru“, jako modelářství (nejen papírové), přijímají lidi modely dle sympatií, emocí, exkluzivity, a nikoliv dle jakýchkoliv reálií. Jen si představte, kdybych se nyní rozhodl vydat třístranný sklápěč V3S, který by byl udělaný tak jak má být – čeho bych se od odborné modelářské veřejnosti dočkal? Jen urážek a výsměchu…
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od topgun »

Každý posuzujeme model jinak.Pokud bych stavěl model přesně podle skutečnosti,tak by to byla cesta na dlouhou trať.
Stavím i plastikové modely a tak vím že model vždy obsahuje kompromisy.
Něco jde na vrub výroby a něco by asi vůbec nešlo slepit dohromady.Modeláři stárnou a mají blbý zrak... :roll: :geek:
Viděl jsem model Škodovky od Abrexu,udělaný přesně podle výkresů,byl hodně divný.
Já se na model těším a určitě si ho koupím.
I když je to taková "splácanina". :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od pan Tau »

Mě zaujala obálka modelu, je na ní číslo 91. Předchozí model V3S AV-3 má číslo 89. Ani na stránkách PKG jsem nenašel nic pod číslem 90. Laserové díly mají číslo L89. Bude něco pod číslem 90?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Tomáš S. »

Topgun:
Vidíš a o tomto přístupu, který zde prezentuješ přesně mluvím.

Tady totiž vůbec nejde o to, že by chyběly detaily, které by byly nelepitelné nebo že by šlo o zjednodušení. Jde o to, že celá řada prvků by měla vypadat úplně jinak nebo úplně chybí. To vše je navlečené to divného kabátu, který má nejspíše obhájit barvu.

Pokud má jít o vůz DP Brno, na netu je statistika všech V3S, které měly. Žádné z těch aut, které DP měl, nebylo vyrobeno před rokem 1969, tudíž nemohlo mít dlouhý vzduchojem, profilovaný plech vpředu, rám bez výztuh či ranou verzi motoru. Varianta třístranného sklápěče se ani nevyráběla v době, kdy uvedené znaky V3S měly. Pokud šlo o třístranný sklápěč dodaný do DP Brno, určitě neměl vojenskou kabinu s poklopem. Takový podnik si ani nevyráběl sklápěč svépomocí z nějaké staré vojenské V3S z počátku produkce, i dle dostupné statistiky dostával nové vozy. Třístranné sklápěče měly jiný držák rezervy, určitě ne uříznutou polovinu z valníkového držáku. Zadní nárazník se světly byl odlišný. Žebrování spodku korby bylo odlišné, dorazy korby nejsou. Sajtny byly dřevěné (plechové sajtny jsou z 95% výsledkem porevolučních repasí...kdy DP už tyto auta vyřazoval). Chybí nádrž na hydraulický olej. Korba je nějak divně vzadu...

Ani jedna z vyjmenovaných věcí, není o tom, že by narážela na nějaké limity a nemůže být řeč o žádných kompromisech.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Já to beru tak, že PKG stavebnice byli vždy jednodušší na slepení aby si na to troufla většina modelářů a nikdy se neřešila 100% věrnost. Jestli má být nějaký vzduchojem kratší nebo delší, nemám tušení, nikdy jsem Vejtřasku nestudoval. Já když jsem model obdržel tak mi pan Knotek ukazoval fotky nafocené S3ky, takže podklady měl. Mě samotného taky překvapilo jak je korba vzadu, ale když jsem si to zadal do Googlu, tak na mě vyskočili snad 4 různé verze, tak jsem si řekl proč ne.
Dnes je ke koupit tolik druhů modelů, že už je na každém jestli ho model zaujme a koupí si ho, nebo taky ne. ;)
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Praga V3S S3 / PKG / 1:32 - Betatest

Příspěvek od topgun »

A prostor pro nové tvůrce papírových modelů se také najde. :D
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“