Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.
Už je tomu dosť dlho čo som niečo lepil. Naposledy som model dokončil pred vianocami a odvtedy voľako nebol čas. :oops: Najprv skúškové, potom som si na lyžovačke vyklbil rameno no každopádne posledných pár dní sa už venujem aj modelu. Nakoľko som nemal nič rozrobené tak som sa rozhodoval medzi niekoľkými a nakoniec som začal stavať dva modely naraz. :lol:

Voľba padla na túto tatru 148 S3, trojstranný sklápač, a okrem toho som začal aj SOTku, na ktorú som sa chystal už veľmi dlho ale vždy dostal prednosť iný model.
Predloha:
Obrázek
Náhľad na obálku:
Obrázek
Model budem lepiť bez úprav s použitím laserového dezénu.
Nakoľko ruka ešte úplne neposlúcha podľa predstáv a nejak mi došiel karton na podlepovanie začal som stavbu menšími dielmi, ktoré vo finále vidieť nebude. Takto som spracoval motor a zostupnú prevodovku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pokračovať budem asi podvozkovými dielmi. Uvidíme ako mi to pôjde.

Tak zatiaľ.:)
Naposledy upravil(a) martin1807 dne čtv 5.11.2020 1:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Serus chlapi. ;)

Po dokončení SOTky som sa rozhodol pokračovať na tejto tatre. Nechcelo sa mi zase do čierných dielov podvozku a tak som sa pustil do korby. Pri tomto modely je korba po kabíne hlavná vec, ktoré robia celý vzhľad modelu :lol:
Bočnice som urobil funkčné, no nakoniec som pravú stranu prilepil napevno. Predsa len pri funkčnosti všetkých troch strán je korba dosť labilná.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Okrem korby som priebežne robil aj na zadnom ráme. Zatiaľ mám spracovaný samotný rám, ťažné zariadenie a nádrže. Z tejto časti ostáva dorobiť sklápací piest a zadný nárazník a doplnky.
Obrázek Obrázek
S korbou som celkom spokojný, uvidíme ako dopadne kabína 8-)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.
Pokračoval som ďalej na zadnej časti vozidla. Dorobil som zadné blatníky a rám a v prednej časti som pridal operu kabíny aby som nemal rám opretý o nádrže. Nakoniec som spracoval piest sklápania. Na ten som použil zrkadlovú fóliu aby vyzeral reálnejšie. Nakoniec som oba hotové celky dal dohromady. Miesto pre prilepenie horného úchytu piestu je naznačené zle, ale s tým som počítal nakoľko sa to objavilo pri predchádzajúcich stavbách. ( samozrejme som počas kompletácie dva krát urval piest a raz sa mi urval tak, že som ho musel nanovo rozoberať. :lol: :evil: :oops: Našťastie už je to v poriadku). Jak už som skôr avizoval, jedna strana bočníc je napevno a funkčná je zatiaľ ľavá a zadná strana. Princíp spočíva iba v prečepovaní jedného úchytu a to mení stranu vyklápania.

Mne sa to zatiaľ páči viac doboku. Uvidíme, ako to bude vyzerať s kabínou a ktorú stranu budem mať ako hlavnú na sklápanie :P Predsa len neustále prečepovavanie tomu veľmi neprospieva.
Tu sú fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pěkná práce!
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

TOm.a.s.h. píše:Pěkná práce!
Díki. ;)

Ahoj chlapi :D

Posledné dni som sa venoval podvozku. Tu nie je veľmi o čom, jedná sa o štandardný podvozok tatry 148, ktorých už pár mám za sebou. Jediný rozdiel oproti predošlým stavbám je, že som podvozok nekompletoval dohromady na začiatku, ale rovno na rám korby. Keďže som zvolil trochu iný postup a mal som korbu hotovú skôr ako podvozok, tak postup bol nasledujúci. zadné nápravy som nalepil na rám. Následne som najdlhšiu časť centrálnej rúry nasadil do zadného držiaku kabíny. Pridal som zostupnú prevodovku a poslednú časť rúry. Ako posledné som dopredu prilepil prednú nápravu. Tento postup nie je zlý, nevidím tam nejaký extra rozdiel oproti kompletácii podvozku dopredu. Ako už aj pri predchádzajúcich kúskoch mám nápravy mierne podkosené, aby sa mi neprepadávali nápravy. Okrem samotnej kompletácie podvozku som dorobil zadné listové perá a predné torzné tyče.
Tu sú fotky podvozkových dielov.

Obrázek Obrázek Obrázek

A kompletné auto v aktuálnom stave

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po dorobení predného nárazníka a osadení motora príde na rad kabína. Tak uvidíme :P
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Člověče ty to taky hrneš plnou parou parou . Ale kvalita netrpí a to je hlavní . Budu sledovat .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

kaktusak píše:Člověče ty to taky hrneš plnou parou parou . Ale kvalita netrpí a to je hlavní . Budu sledovat .
Toho času mám teraz dosť a nemám ho kde inde rozumne investovať tak lepím.;)

Mám tu ďalší postup. Dorobil som predný nárazník no a osadil už skôr spracovaný motor. Tu sú fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej pracujem na kabíne. Interiér je hotový a momentálne pracujem na samotnom skelete. Tak uvidíme ako sa mi to podarí tentokrát
Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Zde taky moc pěkná práce! Když se kabinka povede tak, jak zbytek modelu, bude to parádní kousek.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

haageeman píše:Zde taky moc pěkná práce! Když se kabinka povede tak, jak zbytek modelu, bude to parádní kousek.
Díki. No s tou kabinou to úplne podľa predstáv nevyšlo. :oops:

Tak som pokračoval kabínou. No a slušne som ju teda doje...babral. Aj napriek tomu, že toto bola šiesta kabína, tak som si zas raz nedal pozor a niektoré veci nevyšli. najväčší problém bol v diele pod predným oknom. ani za boha mi to nejak nechcelo sadnúť. Nakoniec som zistil, kde asi nastala chyba. Mal som diel čelného skla položený na stole pod lampou, a tá ktorú mám pri lepení sa veľmi hreje. Tým sa mi teplom natiahla fólia. a diel bol tým pádom väčší. :oops: :roll: :evil: Dumal som dumal jak to zachrániť. Skúsil som drastický variant a to, že čelné sklo som pri prednom stĺpiku nadrezal a akoby preložil. Vidieť to iba pri pohľade z blízka a ako tak sa na to dá pozerať.

Mierne nepresnosti jak vždy pri jednej strane strechy. Nabudúce asi už skúsim nejaký iný postup a možno sa to podarí lepšie. :lol:
Takto nejak to dopadlo
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bol som zvedavý či aspoň nejak držím tvar a či mi vôbec sadne kabína na podvozok.. Keď som to dal dokopy, tak som aj "prehliadol" chyby a ako celok by to šlo. Bude sa na to dať z určitej vzdialenosti pozerať. :lol: :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak nabudúce ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok.
Pokračoval som doplňovaním toho čo ešte chýbalo. Dorobil som vzduchové filtre a nasávanie, výfuk a vzduchojemy pod kabínou.
Ďalšou dôležitou časťou potom bola kapota a doplnky kabíny. S kapotou som celkom spokojný :P . No a v neposlednej rade ostali už iba kolesá.:) Na tie som použil laserové dezény a behúň som mierne zaprášil. Nasadením kolies je tento model hotový. Model sa mi lepil veľmi dobre. Škoda iba už skôr zmieneným problémov pri kabíne. Nabudúce budem múdrejší a dúfam, že sa mi podarí lepšie. :lol:
Tu je teda pár fotiek ako to celé dopadlo 8-)

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pohľad pod kapotu :P :

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A tu ešte aj overená funkčnosť korby. Funguje jak do strany tak dozadu ;) ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zas niekde pri ďalšom modely.;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Gratulace k dokončení. Moc pěkný kousek se ti podařilo postavit. Navíc parádní fotky
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Parádní stavba . Suprový model !!
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Vojta S »

Gratulace,pěkná práce!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

To sklo není ve finále na fotkách ani vidět a model vypadá dobře. Pěkná práce! Gratulace k dalšímu kousku.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Zvládl jsi to velmi slušně. Bohužel kabina nemá nejšťastnější konstrukci a tak to všem při stavbě dělá problémy. Já sám sem si od RW nekoupil už ani jednu 148ku po její stavbě.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“