podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj všem.

Protože jsem u dalšího modelu překročil hranici 10 hodin práce, respektive se přiblížil ke dvanácti, zakládám téma. Opět se nebudu rozepisovat o předloze, vždyť model má číslo 12 a autor jich vydal již 80. Je tedy všem jistě známý. Popravdě, chvíli jsem uvažoval, kam podvalník zařadit. Pak mi došlo, že to je vozidlo na přepravu nákladu, tudíž asi patří mezi nákladní vozy. :lol:
Fotek pro vás zatím moc nemám. Sestava 1 schne pod zátěží, podlepené díly sestavy 2 schnou pod sestavou 1. :lol: Jsou tam již 9 dní, jelikož jsem podlepoval poctivě tekutým Herkulesem, aby se mi díly nerozlepovaly jako se mi stává u tyčinkového tuhého lepidla. No a to potřebuje řádně proschnout, obzvlášť u větších ploch poznamenaných tekutým lepidlem.
Fotky těchto sestav prozatím ani nemám, ale mám v galerii pár fotek práce na kolech, respektive pneumatikách. V tomto si jdu svou cestou. Vyřežu si bočnice z milimetrového kartonu, spojím a oblepím dezénem a následně si na ně vyladím bočnice samotných pneumatik z černého papíru, které vytvaruji kulatým předmětem na měkkém podkladu. Výsledkem je bezešvá bočnice a když mám štěstí na barvu dezénů a šikovnost při tvorbě, tak se celek pneu nemusí ani barvit, jak bylo vidět u Multicary http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/351492. Další postup snad již brzy, těším se až celou soupravu, tedy podval s tahačem T815 VT a dozerem Caterpillar, nafotím hezky venku.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne úte 2.2.2021 16:10, celkem upraveno 3 x.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Zrzek »

podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32
Opět se nebudu rozepisovat o předloze, vždyť model má číslo 12 a autor jich vydal již 80.
"Drobná" chyba v názvu modelu - pod číslem RW-12 byl vydán podvalník STAVOSTROJ P-50N - nikoliv Transporta P-50.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ano, já vím, že stavím P-50N...
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Zrzek »

No, podle názvu vlákna to tak nevypadá..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Já tam P-50N vidím... I v těch citacích.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od AmatER »

Jasná profesionální slepota. P-50N je STAVOSTROJ, nikoli Transporta.
Obrázek
Teda jestli nemáš v plánu vybastlit nějaký hybridní bastl z nezbastlitelného :lol:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Transporta P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Proboha... Já jsem osel. :lol: Já furt čumím na to označení, ne na "značku". :lol: Hned to upravím. Klidně vše krom prvního příspěvku smaž. A omlouvám se za mystifikaci, ztrátu času a veškerá příkoří, která jsem tím komukoliv způsobil. :D
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Sestavy 1 a 2 už konečně proschly, doplnil jsem sestavu 3. Tady jsem trochu bádal nad přilepením vnitřku této sestavy mezi nosníky, nakonec jsem na to přišel. Trošku jsem musel zkrátit úchyty 3d, nakonec jsem to nějak dopatlal a na celkovém modelu to snad nebude tolik nápadné. :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak, podvalník je po rovných 74 hodinách práce hotov. S výsledkem nejsem spokojený. Za prvé jsem na tom dělal asi 8 měsíců, první říznutí proběhlo 2.6.2020, což je fakt dlouho ve srovnání s jinými mými modely. Pak třeba geometrie podvozku je úplně mimo, kola jsou ve vzduchu. Systém zatáčení náprav mi taky nefunguje jak by měl. Prostě ne příliš povedený kousek. Ten příští, ať to bude cokoliv, bude lepší. :lol: Do galerie jsem přidal pár fotek celé soupravy. Samozřejmě až po focení jsem si všiml urvaného zrcátka na Tatře a světla na dozeru. :roll:

Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od vojta78 »

Model je celkem povedený, gratuluji k dokončení. U P-50N je potřeba pohlídat si prohnutí listových per. Stavěl jsem jej 2x, dokonce se u modelu učil bombírovat.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Jeňa Sova »

No s těmi pružinami bojuji neustále. Ale to se vychytá. Podvalník jsi stavěl dvakrát? Na to já bych neměl nervy. :lol:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od VašekS »

Ač to tak nemusí vypadat, postavit tento model není úplně snadné.
Takhle z fotek to není tak špatný, jak zní z Tvého komentáře ;) .
"Ten příští bude lepší", to si já říkám po každým modelu 8-) .
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Jeňa Sova »

Pravda. Ač se to zdá jako obyčejná placka, je tam s tou geometrií potíž. Původně jsem ty "držáky pružin" (tyčinky zasunuté dovnitř) neměl zalepené do rámu podvalu a měl jsem to tak nechat. Člověk se pořád učí.
Jinak díky za slova chvály, jsem rád, že se líbí.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: podvalník Stavostroj P-50N / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od martin1807 »

Gratulujem k dokončeniu podvalníka a celej súpravy ;) ;) Na fotkách to vyzerá fajn.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“