LIAZ 100.05 / AK Modely / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

LIAZ 100.05 / AK Modely / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Po nějaké době zdravím všechny místní lepiče u nového modelu. Po úspěšném dokončení Luny jsem chtěl pro změnu něco méně megalomanského, co by mi netrvalo několik let, zároveň něco neokoukaného a pro mě nového, co jsem ještě nezkusil. Volba tedy padla na model valníku s plachtou zn. LIAZ 100.05 od vydavatele AK Modely. Vše bude, jako vždy u mě, probíhat jako čistostavba, bo jinak to neumím. :) Maximálně přidám nějaký ten šroubek, nýtek, případně jinou maličkost, která mě napadne v průběhu stavby. Sám jsem na to zvědav...
Informací ohledně předlohy je plný internet, takže bych případné zvědavce odkázal na strejdu Googla a vrhl bych se bez zbytečného zdržování přímo na stavbu.
Obrázek

Samotná vystřihovánka má 13 listů A4 s jednotlivými díly, 4 stránky nákresů a téměř 3 celé stránky psaného návodu, což je oproti polským vydavatelům naprostý luxus. Jednotlivé celky (kola, rám, kabina atd.) jsou značeny velmi přehledně písmeny A-H a následně jsou díly očíslovány. Součástí vystřihovánky je i aršík s průhlednou fólií na zasklení oken kabiny. Papír je pro mě trošku nezvykle slabší, ale to je jen otázka zvyku. Na nový model jsem se po dlouhé době tak těšil, že jsem zapomněl vyfotit nerozstříhaný originál na důkaz vlastnictví originálu. Vyfotil jsem tedy alespoň to co zbylo. ;)
Obrázek Obrázek

:arrow: Kola - A
Stavbu jsem začal podle návodu koly a hned na začátek se mi opět potvrdilo, že spěchat se nevyplácí. Než jsem si uvědomil, že jsem mohl vyříznout vzduch v discích kol, tak jsem měl kola slepené a nebylo cesty zpět. :roll: Kdybych to chtěl řezat a napravit, musel bych koupit nový výtisk a asi bych tím stejně napáchal více škody než užitku, tak to holt, já kopyto, nechám jak to je a třeba si to ještě rozmyslím, anebo taky ne... Alespoň jsem lehce vytunil kryty šroubů kol, které jsem celé vytvořil podle oskenované kopie z bílé čtvrtky a vysekal v nich díry na šrouby. Chtěl jsem přilepit na disky i šrouby, ale díry na krytech kol jsou tak malé, že by stejně šrouby nebyly vidět, tak jsem je nakonec nelepil a ušetřil jsem si alespoň práci. Dezény kol jsou samozřejmě lasery.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

To je na úvod vše. Vím, že toho není právě mnoho, ale v dnešní neutěšené době je na lepení jaksi ještě méně času, než bylo dříve. Zatím všem přeji pevné zdraví a zase někdy čau...
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: LIAZ 100.05 / AK Modely / 1:32

Příspěvek od LC 736 »

No paráda ;) Len tak ďalej.Vyzerá to luxusne.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: LIAZ 100.05 / AK Modely / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Je to super. Budu sledovat.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: LIAZ 100.05 / AK Modely / 1:32

Příspěvek od Markulin »

Jirko neříkals náhodou že bude lodička pro manželku?
No nevadí.....Liazka bude taky dobrá. Občas sem mrknu jestli se náhodou neflákáš ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: LIAZ 100.05 / AK Modely / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Pánové mockrát díky za podporu a zároveň se chci omluvit, že jsem se neozval dřív. Já ale nestíhám ani číst forum, natož pak odpovídat nebo dokonce lepit. Je to divná doba, snad to ale brzo skončí ;)

Markulin: Neboj Marku, na loďce se taky pracuje, ale zatím to vypadá jako na grilovačce, jen samá žebírka, k focení to zatím není :)

Patlu zdar...
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“