T138 VN 6x6 "Lambaréné" / RipperWorks / 1:32 - betatest

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

T138 VN 6x6 "Lambaréné" / RipperWorks / 1:32 - betatest

Příspěvek od vojta78 »

Zdravím,
chtěl bych tímto představit nový model vydavatele RipperWorks. jedná se o expediční vůz, s kterým studenti vezli léky do africké nemocnice.
Tatra samotná je speciálně upravený nákladní vůz, se skříňovou nástavbou z vozu Praga V3S. Vozidlo je dodnes vystaveno v Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici.
K modelu samotnému, bylo pro mě příjemné překvapení, když mi vydavatel nabídl postavit si tuhle tatřici jako betu. Hned se mi vybavila vzpomínka z jedné návštěvy muzea v Kopřivnici, kde jsem se s reálným vozem vyfotil. Model se stavěl skvěle, musel jsem dávat velký pozor na zašpinění, na světlé šedé barvě, jak byla bety vytištěna, je vše vidět. Byla to moje první T138, kapotu jsem si pro jistotu párkrát okopíroval a zkoušel nanečisto.
Snad se vám bude model líbit.
Zde pár fotek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mějte se. Vojta78
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od kaktusak »

Už jsem to chválil v novinkách . Jsem zvědavý na tu stříbrnou barvu jak se povedla .
Krásně slepeno .
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od jbb »

Pouze bych svého dvorního betatestera opravil v tom smyslu, že podle dostupných zdrojů by ta nástavba měla být nikoliv z V3S, ale prototypu Avia S430. Jedná se o izotermickou štábní nástavbu s tím, že originálně měla na přední straně dvě malá okna po stranách (typově jako ta u V3S) a jedno větší (nestandardní) uprostřed. Ale jak to kluci těsně před expedicí obrátili na střechu, tak v Karose v rámci rekonstrukce vyměnili tato tři okna za dvě velká, (asi?) autobusová. A to je ten vzhled, který všichni známe.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od vojta78 »

Informace k vozu jsem našel na wikipedii, takže chybu mají tam. Díky vydavateli za upřesňující informace k reálnému vozu.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od jbb »

Ano, i v té knize od Petra Bárty "Dobrý den Afriko" je zmiňován pouze fakt, že prototypovou nástavbu vystopovali na vojenské katedře UK, kde měla sloužit jako nějaká pevná budka. Naopak o vozíčku tam psali, že to chvíli vypadalo, že někoho budou muset nechat doma a pak vymyslel Damián, že teda vezmou ještě přívěs.

Aspoň takhle si to pamatuju, tu knihu jsem četl +- před třiceti lety. Kdo by tehdy řekl, že to jednou budu kreslit... ;-)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od rybak »

Nádhera, tohle budu muset taky pořídit.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od MatesHK »

Moc pěkný model. Dobrá předloha a s Tatrou 815 GTC budou dobrou dvojici. Nebo bude víc expedičních vozů???
Uživatelský avatar
Šedivka73
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24.11.2018 12:14
Bydliště: Česká Kamenice

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od Šedivka73 »

Už mám doma a stříbrná stejně kvalitní jako u 815 GTC, takže paráda.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: T138 VN 6x6 "Lambaréné" - beta

Příspěvek od vojta78 »

MatesHK: Díky za slova chvály. Tohle vždy potěší. A abych odpověděl na položenou otázku, podle mých informací, např. novou tatru "Kolem světa" má v plánu jiný vydavatel. Kdy na ní bude dělat, kdy vyjde, to nevím.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“