Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
:arrow: kaktusak já taky ale budeme si muset ještě chvíli počkat :)

Dnes tu mám takovou všehochuť,pokračoval jsem výfukem na který jsem nakonec použil hliníkový drát průměr 2.8 mm místo 1.5 mm který byl psaný v návodovce,dále jsem zpracoval držák rezervy který jsem nahoře doplnil stahovacím šroubem aby to drželo zavřené.Následoval vyklápěcí mechanizmus a teď pracuji na kolech.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sandokan
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28.11.2019 14:40

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Sandokan »

Zírám co se s tím dá udělat. Perfektní práce
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
děkuji,kola jsou hotová.Na modelu tak zbývá dokončit poslední celek a tím je korba.

Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Fantazie! Těším se na barvu.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
Shagrath díky,před vánoci nebylo moc času na lepení ale o svátcích jsem to zase rozjel a mám dokončenou kostru korby.

Obrázek Obrázek


Přeji všem modelářům a modelářkám vše nejlepší a hodně zdraví do nového roku 2020 ať se daří!
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
dokončil jsem nástavbu "wywrotku W14" , a jestli na modelu zatím vše sedělo tak teď jsem se potýkal s problémy. Když jsou držáky korby díly 48 přilepeny podle značení,korba nejde sklopit do zavřené polohy.Musel jsem je tedy odřezat a přilepit znova.Korbu jsem si položil obráceně,na ni rám s vyklápěcím mechanizmem tak jak by měl být ve sklopené poloze a poté přilepil držáky jak to vyšlo.Když je korba tak jak má být na autě,držáky vycházely cca o 2.5 mm níž a o 1 mm dopředu oproti naznačeným místům.Toť zatím vše,hezký večer Vojta.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2390
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Paráda, moc pěkná práce. ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Sleduji tuto stavbu a jsem nadšený, z tak jednoduché a celkem nevzhledné vystřihovánky velmi zajímavé předlohy je tady vyrobené velmi zajímavé auto které bude ve finále naprosto parádní a neokoukaný model, který se jen tak nevidí. Super držím palce na zdárné nabarvení
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
děkuji pánové.Pomalu začínám barvit,prozatím hotový základní nástřik.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj všem,
ačkoli by se mohlo zdát že se tu nic neděje,tak opak je pravdou a práce stále pomalu pokračuje.Po posledním příspěvku jsem pokračoval přebroušením drobných nedostatků na všech celcích a poté následoval nástřik vrchní barvou.Kompletaci a patinu jsem začal na kabině.Po přilepení dveří jsem musel udělat ještě rámečky oken,zde jsem uskutečnil původní záměr a jedno okno udělal pootevřené a ještě doplnil chybějící motorky stěračů.Následovala patina interiéru přípravkem Decay deposits který má způsobit omšelý vzhled a práce s waschem. Kompletaci interiéru jsem dokončil vlepením sedaček které jsem oživil pruhem látky z vyřazených tepláků po mých dvou malých dcerkách (holky mi to schválily :) ). Následoval venek,opět Decay deposits poté trocha prachu a wasch. Nakonec jsem z waschů,sádry,přesáté hlíny a pigment fixeru smíchal bláto a to poté natupoval do podběhů.Jak se mi kabina povedla posuďte sami,přeji pěkný den Vojta.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2390
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Trochu mě překvapilo použití šedé barvy na kabinu, ale proč ne. :) Říkám to pro to, že pod tím umělím světlem to vypadá jak základovka ze spreje. :) Až po zvětšení fotek je poznat jiný odstín.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,udělal jsem šedou podle podkladů co jsem poscháněl.Použil jsem na to nějakou neutrálni šedou revellku,pololesklou.Ten Decay to zmatnil a opravdu to vypada dost jak se říká vyšisovaně a to jsem myslel že to na té šedé nevynikne.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25 HOTOVO !

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
od posledního příspěvku jsem pokračoval rámem a koly a nakonec korbou.Postup byl stejný jako u kabiny,jen u korby jsem dlouho nevěděl jak jí mám udělat a nakonec jsem na hotový vrchní nástřik hadříkem nanesl leštitelnou barvu Agama odstín brynýrovaný kov.Následně barvu přeleštil,nanesl prach,poté světlou rez a nakonec prachový pigment a tím byl model dokončen.Je to taková šedá myška ale snad se bude líbit.Budu se na vás těšit brzy u dalšího modelu, ahoj Vojta.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25 HOTOVO !

Příspěvek od Lukáš »

Safra, to teda koukám, co se z toho dá vysochat. Velmi povedené, gratuluji.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Star 20 - sklápěč / Modelik / 1:25 HOTOVO !

Příspěvek od zkooter »

Moc pěkná špinavá šedá myška ti z toho vyrostla. Gratuluji k dokončení :)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“