MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Dobré odpoledne všem, chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s tímto modelem MANu http://www.modelman.szm.com" onclick="window.open(this.href);return false;, který jsem našel na dně své sbírky a překvapilo mě až nyní, jak je i na dnešní dobu a úroveň modelů detailně rozkreslen a poměrně hodně složitý? Je to moc hezký kamion, takže přemýšlím, zda se do něj pustit, až dodělám 813ku od R-W, ale odvaha na tohle teda chybí :o . VJ
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

To teda zírám, co to je zač? To vypadá, že to někdo v tichosti vydal a model je to teda důstojnej...

Koukám, že tady je postavenej:
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 0+A#p24389" onclick="window.open(this.href);return false;
takže slepit to asi jde :)
A tady v galerii ještě jeden:
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 0+A#p14285" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak to zkus u sousedů ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od Schumy.0003 »

Taky jsem ho někde viděl, ale nevím kde..... Rád bych si ho pořídil....
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Já už ani nevím, kde a kdy jsem ho koupil vytištěný. Je to už asi dost let, co mi leží ve sbírce. Ale na tom webu, co uvádím v příspěvku je myslím kontakt a možná to ten člověk pošle vytištěné. Ale nevím. Jak píšu, musím to být už dost dávno, co jej mám :?:
VJ
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od yvan »

Originál vyšel tištěný na laseru v roce 2004. Opravdu to není nic nového, sehnat se dal celkem bez problémů i několik let později, např. na vystrihovanky.cz.

Jenom už je dneska po osmi letech prostě vyprodaný.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od Tomys »

Taky ho mám. Ve své době sem byl nadšen detailností. Postaveny sem model neviděl nikdy. Koupil sem u MiGa.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Pro sběratelské maniaky dodám, že v té době vyšla i zvětšená verze o formát - na 1:24. Myslím, že šlo o pouhou zvětšeninu, bez přidání detailnosti. Verze 1:32 je ale mnohem rozšířenější, bylo jí vytištěno více kusů.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 619
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Taky ho mám a archivu. Ale že byl měřítku 1:24, čtu poprvé. Teď si vzpomínám, že kdysi jsem ho snad v tomhle měřítku viděl někde na fotce.
obama.cz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 1.12.2019 20:20
Bydliště: Zruč nad Sázavou

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od obama.cz »

VaclavJirka píše:Dobré odpoledne všem, chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s tímto modelem MANu http://www.modelman.szm.com" onclick="window.open(this.href);return false;, který jsem našel na dně své sbírky a překvapilo mě až nyní, jak je i na dnešní dobu a úroveň modelů detailně rozkreslen a poměrně hodně složitý? Je to moc hezký kamion, takže přemýšlím, zda se do něj pustit, až dodělám 813ku od R-W, ale odvaha na tohle teda chybí :o . VJ
ahoj já ho lepím už pár dní a hned na začátku jsem musel okopírovat stranu č.1 a upravit měřítko nějak to nesedělo o 0.5 cm 1. strana měla větší díly než jdou na ostatních stránkách ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tož to je výborné. Doufám, že si založíš vlákno s reportem.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od haageeman »

:arrow: obama.cz: - chlape, když něco čteš, koukni taky na datum příspěvku. Tady zrovna reaguješ na 7 let starý příspěvek ;) . To nevím, jestli se Ti dostane odpovědi... třeba jo.
obama.cz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 1.12.2019 20:20
Bydliště: Zruč nad Sázavou

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od obama.cz »

haageeman: jj vím že je to staré vlákno

Lukáš: taky to mám v plánu ale jelikož jedu dvousměnný provoz v práci tak to lepím pozvolna 1-2 hodinky denně takže bych to nahrával jednou či dvakrát do 14.ti dnů
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od VaclavJirka »

Taky jsem koukal, kde se to tu tak najednou vzalo. Už je to fakt dávno a vystřihovánku už nemám. Za ta léta už několikrát proběhla restrukturalizace archivu. Ale přeju hodně trpělivosti a klidu při práci. Určitě z toho bude pěkný model.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: MAN TG 510 A / Ján Poliak / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tenhle model jsem viděl na vystřihovánky.cz už před víc jak 12ti lety né-li víc. Už tenkrát byl vykoupen. Moc rad bych si ho taky pořídil. Jediná nevýhoda je, že model je bez internetu. Ale v té době se to ještě u papírových modelů nedělalo. Jinak je to bomba...
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“